Suzuki Korona Handball przegrała baraż. I co dalej?

22-05-2021 20:05,
Redakcja

Suzuki Korona Handball po zaciętym meczu przegrała barażowe spotkanie o awans do PGNiG Superligi z Karkonoszami Jelenia Góra. Rywalki były lepsze na boisku, ale nie spełniły wymagań licencyjnych. I co teraz? Wiele wskazuje, że wszystko rozstrzygnie się w klubowych gabinetach.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Od początku obie drużyny szły bramka za bramkę. Po pierwszej połowie na minimalnym prowadzeniu dwoma bramkami były kielczanki. 

Jednak kolejne minuty odwróciły losy meczu - wynik był po stronie Karkonoszy, które na minutę przed końcem prowadziły 29:28.Trener Paweł Tetelewski wziął czas, ale Suzuki Korona straciła piłkę. Karkonosze triumfowały jedną bramką, ale o tym czy zagrają w Superlidze zadecydują już sprawy pozaboiskowe.

Najwięcej bramek dla kieleckiego zespołu zdobyły Marta Rosińska - jedenaście oraz Wiktoria Gliwińska - siedem. W zespole z Jeleniej Góry w bramce dobrze spisywały się bramkarki - Marta Wierzbicka i Izabela Prudzienica. 

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Suzuki Korona Handball Kielce 30:29 (15:17)

Suzuki Korona: Hibner, Szplit – Kędzior 2, Jach 1, Rosińska 11, Młynarska-Papaj 1, Gliwińska 7, Czekala, Zimnicka 3, Skowrońska 2, Piwowarczyk

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group