Korona Kielce walczy z klubami ekstraklasy o napastnika Cracovii

19-05-2021 08:41,
Mateusz Kaleta

Raków Częstochowa, Górnik Zabrze oraz Korona Kielce zainteresowane są pozyskaniem zawodnika Cracovii Sebastiana Strózika - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Wirtualnej Polski". 22-latek jest nominalnym napastnikiem, ale może grać na wielu pozycjach w ofensywie, w pomocy, a Michał Probierz próbował go nawet na prawej obronie.

Strózik niewiele grał w minionym, zakończonym w niedzielę sezonie PKO Ekstraklasy. Wystąpił tylko w sześciu meczach Cracovii, znacznie częściej schodził do trzecioligowych rezerw, gdzie wystąpił w 20 meczach, strzelił 4 bramki i miał 2 asysty.

Na ligowych boiskach znacznie częściej występował w poprzednich sezonach, kiedy jeszcze miał status młodzieżowca. Najwięcej występów zanotował w sezonie 18/19 - dwadzieścia, rok później tylko siedem. Sporo czasu stracił też lecząc urazy.-

22-latek ma dobre warunki fizyczne, jest wysoki (192 cm wzrostu), silny, potrafi dobrze grać głową i bark w bark. Kielecka Korona miała w tym sezonie duże problemy ze skutecznością, więc pozyskanie napastnika, ale i budowa drużyny w oparciu o polskich zawodników, będzie dla włodarzy stanowić priorytet. Jednak monitorujący sytuację napastnika kielczanie muszą walczyć też z konkurentami, bo Strózik znalazł się też na celowniku klubów z ekstrakasowy. Wydaje się jednak, że w Kielcach mógłby mieć pewniejsze miejsce w składzie niż w Rakowie, czy Górniku. 

Kontrakt byłego reprezentanta Polski do lat 20 z Cracovią obowiązuje jeszcze przez rok, do końca przyszłego sezonu. Niewykluczone jednak, że 22-latek odejdzie z krakowskiego klubu już wcześniej.

Korona Kielce dokonała na razie jednego transferu przed nowym sezonem. Drużynę Dominika Nowaka wzmocnił grający ostatnio w Górniku Zabrze 27-letni obrońca Michał Koj.

fot: Cracovia

Projekt i wykonanie: CK Media Group