Szpital w Łomży Vive Kielce. Koniec sezonu dla ważnych zawodników, komplikacje Islandczyka

14-05-2021 10:10,
Mateusz Kaleta

Trudna jest sytuacja kadrowa Łomży Vive Kielce na finiszu sezonu 2020/21. Z powodu kontuzji drużynie nie pomogą już Branko Vujović i Tomasz Gębala. Bardzo możliwe, że podobny scenariusz spotka Angela Fernandeza, a w leczeniu Haukura Thrastarsona pojawiły się komplikacje. Do tego z urazem grać musi Arkadiusz Moryto.

Dla Czarnogórca oraz Polaka jest już koniec sezonu. - Tomek skręcił prawy staw skokowy, ma nadciągnięte więzadło strzałkowe, a w najbliższy piątek przejdzie dokładne badania USG. Wtedy zadecydujemy, jak długo będzie trwała jego przerwa. Wstępnie prognozujemy sześć tygodni. Branko ma uszkodzenie mięśnia prostego brzucha. Przeszedł terapię osoczem bogatopłytkowym, mięśnie się regenerują. Zawodnik będzie potrzebował około sześciu tygodni przerwy – informuje lekarz mistrzów Polski Rafał Wójcicki.

Niewkluczone, że podobnie będzie w przypadku Angela Fernandeza. Hiszpan ma uszkodzony mięsień dwugłowy lewej nogi i dopiero kolejne badania określą, jak długa będzie jego przerwa.

Kontuzja nie wyklucza z gry Arkadiusza Moryty, który jednak zmaga się z bólem. Doskwiera mu przeciążenie więzadła w okolicy kręgosłupa piersiowego.

Rehabilitację po poważnych kontuzjach przechodzą Dani Dujshebaev i Haukur Thrastarson. O ile w przypadku Hiszpana przebiega ona pomyślnie, tak u Islandczyka wystąpiły komplikacje. - Haukur wrócił do Islandii, gdzie przechodzi dodatkowe badania. Po rekonstrukcji więzadeł, podczas rehabilitacji nastąpiły komplikacje. Zawodnik został poddany konsultacjom z najwybitniejszymi lekarzami w Hiszpanii, prawdopodobnie ma torbiel wewnątrzstawową. Podanie leków powinno pomóc i przywrócić zawodnika na prawidłowy tor rehabilitacji - odpiera lekarz mistrzów Polski.

Do końca sezonu kielczanie rozegrają jeszcze pięć meczów - cztery w lidze i finał Pucharu Polski.

fot: Mateusz Kaleta

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group