Jakub Rybus zadebiutował w Koronie Kielce. "To pozytywny bodziec"

28-04-2021 18:33,
Mateusz Kaleta

Mecz ze Stomilem Olsztyn był pierwszym występem Jakuba Rybusa w pierwszej drużynie Korony Kielce. 19-letni wychowanek kieleckiego klubu pojawił się na boisku w 62. minucie meczu, zmieniając Emile'a Thiakane. - Nie czułem stresu. To pozytywny bodziec do dalszej pracy i wyróżnienie - mówi debiutant. Kielczanie przegrali jednak 0:2.

- Cieszę się, że zadebiutowałem, ale każdy chce wygrywać. Liczyłem, że przywieziemy do Kielc trzy punkty. Mam nadzieję, że w następnym meczu się poprawimy - mówi Rybus po swoim pierwszym meczu.

Środkowy napastnik pojawił się na boisku przy stanie 0:0. Kielczanie nie stworzyli sobie jednak w drugiej połowie dogodnych sytuacji do zdobycia gola i zostali skarceni w doliczonym czasie gry, kiedy Stomil wypracował karnego i dobił Koronę po kontrze. Bramki zdobyli Sam van Huffel (90+1') oraz Adrian Szczutowski (90+4'). - Staraliśmy się, walczyliśmy do końca, ale się nie udało - nie ukrywa Rybus.

Kielczanie pozostają najsłabszą drużyną w Fortuna 1. Lidze jeśli chodzi o strzelone bramki. W 27 meczach zdobyli ich tylko 19. - Musimy zacząć strzelać bramki. To jest sól piłki nożnej - nie ukrywa Rybus, który dotychczas grał w trzecioligowych rezerwach, notując w tym sezonie dziesięć meczów i jedną bramkę.

W sobotę Korona zagra kolejny mecz. Na Suzuki Arenie podejmie Zagłębie Sosnowiec. Początek tego spotkania o godz. 17.

fot: Maciej Urban

Nawet Rybus..2021-04-28 18:59:27
..nie pomoże.
Judasz2021-04-28 19:02:59
Odpowiedni czlowiek na miejscu dyrektora i już jest odpowiedni bodzieć.
Kk2021-04-28 19:11:25
Zawiesic zarobki kopaczy .
Daluniu2021-04-28 19:21:49
Po takiej grze to powinni dostać kary finansowe! To był sabotaż i popis jak nie należy grać.
Romek2021-04-28 19:38:59
Po świernej passie strzeleckiej w 3 lidze Rybus zadebiutował w 1 lidze , niczym się co prawda nie wyróżnił, ale jego brak w skladzie Korony II był jaskrawo widoczny, nie miał kto strzelić nawet honorowej bramki dla Korony
Pablito2021-04-29 10:34:54
Kto był jego menadżerem? Ile bramek dotąd strzelił? Czym się wyróżnił? Wszystko w temacie! Niemniej swój to jedyny plus!