Szybki start i rozprzężenie w drugiej połowie. Łomża Vive wygrywa w Kaliszu

24-04-2021 14:45,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce wróciła do gry na ligowych parkietach i pokonała Energą MKS Kalisz. Kielczanie wygrali na wyjeździe z ekipą Tomasza Strząbały 33:28, ale w końcówce znów w jej grę wdało się duże rozprężenie. Z tego powodu niezadowolenia nie ukrywał Talant Dujszebajew.

To były dwie różne połowy. Kielczanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Po dwóch bramkach Nicolasa Tournata i Tomasza Gębali prowadzili już 4:0. W 7. minucie pierwsze trafienie dla gospodarzy zdobył dopiero Robert Kamyszek. A gdy na dwie minuty wyleciał Marek Szpera, było już 6:1.

Mistrzowie Polski grali na dużym spokoju i o klasę lepiej od przeciwnika. Po kwadransie mieli już wynik 11:4, a Tomasz Strząbała wziął pierwszy czas. Kielczanie z łatwością zdobywali kolejne bramki, notując m. in. serię pięciu kolejnych trafień z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się ich pewnym prowadzeniem 21:11.

Po przerwie jako pierwszy do siatki trafił Alex Dujshebaev, ale mistrzowie Polski nie forsowali już tempa i gra zrobiła się bardziej wyrównana. Kaliszanie zaczęli odrabiać straty i gdyby pod uwagę wziąć tylko bramki z drugiej połowy, to mieli ich na koncie więcej. Energa MKS wygrała drugie trzydzieści minut 17:12.

W końcówce Łomża Vive Kielce znów odpuściła wynik. To rozwścieczyło Talanta Dujszebajewa, który na czasie w mocnych słowach próbował wstrząsnąć swoimi podopiecznymi. Nie ukrywał zdenerwowania i rozżalenia rozprężeniem w grze mistrzów Polski.

Energa MKS grała z wielką ambicją i zaczęła pogoń za mistrzami Polski, zmniejszając stratę już do trzech bramek. Pomógł jej w tym też bramkarz, Mikołaj Krekora. Kielczanie nie dali sobie zabrać prowadzenia, ale w drugiej połowie głowami nie byli już na boisku. Finalnie dopisali do swojego konta komplet punktów. Wynik na 33:28 ustalił Alex Dujshebaev. Najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzów Polski był Nicolas Tournat, który zdobył sześć punktów.

Teraz szczypiornistów kieleckiej drużyny czeka przerwa na mecze reprezentacji.

Energa MKS Kalisz - Łomża Vive Kielce 28:33 (11:21)

Łomża Vive: Wolff, Wałach - Tournat 6, Moryto 5, A. Dujshebaev 3, Fernandez 3, Gębala 3, Vujović 2, Surgiel 2, Sićko 2, Karacić 1, Olejniczak.

Dziak2021-04-24 15:59:48
W wywiadach przeczytałem, że nudno było przez te 2 tygodnie bez meczu. I co? Pierwsza połowa zagrana z odpowiednią jakością, a w drugiej po 5 minutach zaczęła się gra w chodzonego. Mnóstwo błędów, nieprzygotowanych rzutów, brak obrony, Miłosz bez błysku. Nie ma już LM, oszczędzali się na co...? A już Sićko to przechodzi sam siebie i w ataku, i w obronie.
Proste2021-04-24 16:02:44
Ten mecz pokazał, że pierwsza 7-ka nie ma zmienników na równym poziomie.

Na Kalisz wystarczy, na Ligę Mistrzów nie.
Obiektywny2021-04-24 17:00:41
Sezon właściwie się zakończył, zostało kilka spotkań do dogrania na krajowym podwórku, z Ligii Mistrzów odpadliśmy, więc można powoli zacząć podsumowywać sezon. Jesień była bardzo obiecująca, wyglądało to dobrze, w kilku meczach świetnie, ale niestety po mistrzostwach gramy straszną kaszanę. Było wiadomo, że na kilku pozycjach mamy braki (Vujović, wszyscy lewi rozgrywający o niemal takiej samej charakterystyce, brak gry skrzydłami czy kiepska obrona), ale chyba nikt się nie spodziewał, że VIVE nie dotrze do ćwierćfinału LM... Powiem tak - jeśli chcemy coś osiągnąć w przyszłym sezonie (Final Four), to zmiany w składzie są KONIECZNE!
Dziak2021-04-24 17:16:30
@Proste Pełna zgoda, na Superligę to wystarczy, mecz z Nantes pokazał, że na LM nie.
Cieniastwo2021-04-24 21:11:54
Gwiazdory myślą już o wakacjach,a nie o grze.
Maxi-1022021-04-24 22:31:03
Wygrana psim swędem.....:)
Jevnij2021-04-25 19:22:50
Ważne, że drużyna utrzymuje stały poziom - od lutego nie gramy, to konsekwentnie nie gramy do końca sezonu. Jeżeli po meczu z Kaliszem jest tyle "halo" no to chyba nie jest dobrze. Kalisz może być dumny, że do tych wielkich, obiecanych analiz drużyny po sezonie dołączy do takich drużyn jak Flensburg, Nantes czy Brześć. Co prawda Vive wygrało, ale widać, że Panowie mają w d...e granie i już myślą o wakacjach, a na których w zasadzie już przebywają. Nawet dobrze, że odpadliśmy w LM, bo mentalnie po MŚ to do drużyny wrócił tylko Alex, reszta zapomniała jak się gra. Veszprem by nas wciągnęło razem z butami, wypluło, a oni by nawet nie wiedzieli co się stało.
Wakacje2021-04-25 20:17:20
Chyba myslami byli nad "morzem srodziemnomorskim"
Zawodowcy2021-04-25 20:27:05
Widać, jak bardzo im brakowało adrenaliny i meczów. Tak bardzo, że po pierwszej połowie pomyśleli nagle, że "wygra się samo", a my wracamy dalej na wakacje. Następny sezon będzie ciekawy, i ta wiara że Dylan Nahi z Alexem zaczną wygrywać wszystkie mecze. Polscy zawodnicy widać, że pewnego poziomu nie przeskoczą, dojdą do ściany i to tyle będzie rozwoju. O topowych zawodnikach to lepiej zapomnieć.
Maxi-1022021-04-27 22:33:22
Jaja jak berety....:)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.