Korona ma nową "dziewiątkę". Turek zdejmie klątwę z numeru?

20-02-2021 09:00,
Mateusz Kaleta

Siedmiu nowych zawodników dołączyło zimą do Korony Kielce. W rundzie wiosennej żółto-czerwoni będą mieli też nową "dziewiątkę". Z tym numerem zagra Turek Kubilay Yilmaz, który zdecydował się na zmianę numeru na koszulce.

Napastnik wziął początkowo "7", ale w międzyczasie w klubie zwolnił się numer 9, z jakim grał dotychczas Maciej Firlej. Kielczanie doszli z nim do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu, a turecki napastnik wykorzystał okazję i przejął po nim koszulkę z numerem 9.

Po odejściu z Korony Maciej Firlej był testowany przez GKS Bełchatów, ale 15. drużyna Fortuna 1. Ligi nie zdecydowała się podpisać z nim kontraktu. Na razie napastnik pozostaje bez klubu. 

W ostatnich latach "9" ciążyła napastnikom Korony Kielce. Poprzedni jego posiadacze - Firlej, Michał Żyro, Bojan Cecarić, Maciej Górski, nie błyszczeli skutecznością. Najwięcej radości kibicom dał Nika Kaczarawa, który trafił w Koronie dziewięć bramek.

Być może problemy ze skutecznością żółto-czerwonych rozwiąże właśnie Kubilay Yilmaz. W swoim najlepszym sezonie 24-latek zdobył dwanaście bramek (w tym jedną w Lidze Europy) w barwach słowackiego Spartaka Trnava.

W TYM MIEJSCU możecie zapoznać się z pozostałymi numerami nowych piłkarzy Korony Kielce.

Korona zainauguruje ligową wiosnę już w sobotę - o godz. 17:40 zagra z Widzewem Łódź. 

fot: Daniel Mazur / Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group