Suzuki Arena cała na biało. Kielecki stadion szykuje się do wzowienia rozgrywek

05-02-2021 11:53,
Mateusz Kaleta

Już tylko dwa tygodnie pozostały do wznowienia rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1. Ligi. Pomimo zimy, mrozów, deszczów i zmieniającej się pogody, kielecki stadion pozostaje w doskonałej kondycji. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji szykują go, aby był gotowy na pierwszy mecz na wiosnę. Obecnie kielecki stadion otacza biała aura - ale nie jest to śnieg. 

Kielecka Korona spędziła ostatnie dziesięć dni w Turcji, gdzie mogła przygotowywać się do wznowienia rozgrywek na doskonale przygotowanym kompleksie boisk. Te, z których drużyna Macieja Bartoszka korzystała przed wylotem na zgrupowanie w Kielcach, były mocno eksploatowane. Kielczanie ćwiczyli na podgrzewanym boisku przy ul. Kusocińskiego, które mocno odczuło trudy codziennych treningów. 

Teraz żółto-czerwoni wracają do Polski i znów będą trenować na własnych obiektach. Aby kondycja murawy kieleckiego stadionu pozostała na wysokim poziomie, pracownicy MOSiR pracują na na najwyższych obrotach.

Greenkepper kieleckiego stadionu Robert Łataś podzielił się w mediach społecznościowych ciekawym zdjęciem. Pokazał na nim kielecką Suzuki Arenę - przykrytą białymi matami, które poprawiają warunki wzrostu trawy na murawie w trudnych warunkach od jesieni do wiosny. Poprzednie dni zostały z kolei wykorzystane na dosiew trawy.

Pracownicy stoją na wysokości zadania. Znaczenie mają wszystkie szczegóły. Zabronione jest m. in. wchodzenie na murawę pokrytą śniegiem - co może spowodować choroby trawy.

Po powrocie do Kielc piłkarze Korony znów będą korzystać ze swoich boisk, choć pewnie to główne - Suzuki Arena - będzie oszczędzana do pierwszego meczu. Żółto-czerwoni wznowią rozgrywki 20 lutego wyjazdowym meczem z Widzewem Łódź (godz. 17:40). Tydzień później podejmą u siebie Chrobrego Głogów.

fot: Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group