Korona z nadzieją na baraże – zapowiedź rundy wiosennej!

10-01-2021 19:29,
Mateusz Nowak

Pod koniec lutego zostaną wznowione rozgrywki 1. Ligi. Korona Kielce po słabej rundzie jesiennej nadal ma prawo realnie myśleć o awansie – czy podopieczni Macieja Bartoszka są uznawani przez zakłady bukmacherskie za pewniaka do gry przynajmniej w barażach? Zapraszamy do lektury!

Poniżej oczekiwań jesienią

Korona Kielce przystępowała do rozgrywek 1. Ligi jako jeden z głównych kandydatów do awansu, a przynajmniej tak można było określać szanse tego zespołu na podstawie analizy długoterminowych kursów, które proponowały zakłady bukmacherskie.

Kielczanie na początku rundy wystartowali nie najgorzej, jednak po serii czterech meczów bez porażki, w tym trzech ligowych i jednego w pucharze – przegrali na swoim obiekcie z beniaminkiem z Łęcznej, a następnie grali mocno w kratkę. Niekorzystny był również finisz rozgrywek, w którym przegrali dwa istotne starcia z innymi kandydatami do walki o awans, a przede wszystkim grę w barażach, czyli Arką i Radomiakiem, nie strzelając nawet jednego gola.

 

Korona plasuje się aktualnie na 11. pozycji w tabeli. W dorobku tego zespołu znajduje się 21 oczek, jednak trzeba podkreślić, że Kielczanie rozegrali jedno spotkanie mniej od większości zespołów. Strata do szóstego, czyli ostatniego miejsca, które gwarantuje udział w barażach, wynosi sześć punktów, natomiast Miedź ma jedno starcie na koncie więcej, więc w teorii różnica może zostać szybko zmniejszona, gdy Korona odrobi zaległości. Tym pojedynkiem będzie starcie z Widzewem Łódź, czyli już w pierwszym meczu nowej rundy solidny sprawdzian możliwości dla piłkarzy Macieja Bartoszka.

Czy Korona już z nowym prezesem powalczy na wiosnę o Ekstraklasę?

Postawa w meczach domowych

Jedynym z głównych czynników, który wpłynął na słabą pozycję Korony Kielce po rundzie jesiennej, jest postawa w meczach domowych. Podopieczni Macieja Bartoszka wygrali zaledwie trzy z ośmiu pojedynków na swoim stadionie, a dodatkowo stracili w tym czasie aż 16 bramek. Daje to średnią 2 straconych goli na mecz, co jak na zespół, który jeszcze rok temu występował w Ekstraklasie – jest wynikiem mocno poniżej oczekiwań. Nie wspominając już dłużej o fakcie, że aż pięć razy schodzili z boiska pokonani w Kielcach.

Na co warto zwrócić uwagę przy typowaniu zakładów bukmacherskich, gdy Korona gra u siebie? Bez wątpienia interesująca jest statystyka, według której Kielczanie notują wynik -2,5 gola w 4 z 5 ostatnich spotkań na swoim boisku. Mocno wpływa na to słaba postawa w grze ofensywnej, ponieważ w całej rundzie jesiennej zdobyli tylko 6 goli na swoim obiekcie w rywalizacjach 1. Ligi.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli Korona wychodziła na swoim boisku na prowadzenie i dowoziła je do przerwy – to ani razu nie przegrała.

Statystyki – Korona w meczach domowych:

 • Kielczanie nie zanotowali żadnego remisu na swoim obiekcie.
 • Korona wygrała 3 z 8 meczów domowych.
 • 5 – tyle porażek zanotowała Korona na swoim boisku w rundzie jesiennej.
 • Podopieczni Macieja Bartoszka stracili aż 16 bramek w 8 meczach domowych – średnio 2 na spotkanie.
 • Korona strzeliła w rundzie jesiennej tylko 6 goli w 8 meczach domowych.
 • Tylko trzy drużyny w 1. Lidze miały gorszy bilans meczów domowych od Korony.
 • 5 z 8 meczów domowych Korony zakończyło się rezultatem -2,5 gola.
 • Korona wygrała oba mecze, w których prowadziła do przerwy na swoim boisku.
 • 4 z ostatnich 5 meczów domowych Korony to wyniki -2,5 gola.

Korona na wyjazdach

Jeszcze bardziej underowe liczby Korona Kielce notuje w meczach wyjazdowych, gdzie w całej rundzie wpadło łącznie 13 goli w starciach z ich udziałem. Statystycznym rodzynkiem jest tutaj starcie z Zagłębiem Sosnowiec, w którym jeden, jedyny raz padł wynik +2,5 gola w ligowej delegacji z udziałem tego zespołu.

Zakłady bukmacherskie stale zaniżają propozycje dotyczące underów bramek, ponieważ są to opcje, które mają swoje pokrycie w piłkarskiej rzeczywistości. Korona na wyjazdach zaliczyła tyle samo wygranych, co na swoim obiekcie, jednak była konkretniejsza punktowo, ponieważ przegrała tylko i aż – dwa razy. Średnia liczba bramek w starciach wyjazdowych tej drużyny to 1,6.

Korona Kielce – statystyki na wyjazdach:

 • Jedyny wynik Korony +2,5 gola na wyjeździe to starcie z Zagłębiem Sosnowiec.
 • Kielczanie wygrali trzykrotnie pierwszą połowę meczów na wyjeździe. Dwa razy zakończyli takie spotkania zwycięstwem.
 • Korona wygrała 3 z 8 meczów wyjazdowych w rundzie jesiennej.
 • Podopieczni Macieja Bartoszka zaliczyli 2 porażki na wyjazdach.
 • W klasyfikacji meczów wyjazdowych Korona plasuje się na 7 miejscu.
 • 13 – tyle bramek wpadło łącznie w 7 delegacjach z udziałem Korony Kielce.
 • Tylko Termalica straciła na wyjazdach mniej bramek od Korony.
 • 1.6 to średnia bramek w delegacjach podczas meczów Korony.
 • 7 z 8 wyjazdowych rywalizacji Korony zakończyło się wynikiem -2,5 gola.

Zakłady bukmacherskie – Korona z szansą na awans?

Sytuacja po rundzie jesiennej dla Korony Kielce bez wątpienia łatwa nie jest, jednak po ofercie zakładów bukmacherskich widać, że ciągle wiele się może zdarzyć. Podopieczni Macieja Bartoszka mają nikłe szanse na awans poprzez pierwszą lub drugą pozycję w tabeli, jednak baraże są zdecydowanie w zasięgu tego zespołu. 

Istotną kwestię z pewnością odegrają ruchy transferowe, które zapowiadał trener po zakończeniu poprzednie rundy. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Decydujący może się tutaj okazać początek rundy wiosennej, gdzie już na starcie zmierzą się z Widzewem, czyli drużyną w podobnej sytuacji – z dużymi nadziejami, a słabą rundą jesienną. Z tego pojedynku może wyjść dwóch rannych albo jeden zabity.

Zakłady bukmacherskie na 1. Ligę znajdziesz na stronie forBET!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

Mateusz Nowak – redaktor portal Zagranie.com. Analizuję mecze piłkarskie i rynek zakładów bukmacherskich.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group