19-letni obrońca Korony Kielce na testach w Zagłębiu Sosnowiec

15-12-2020 13:42,
Redakcja

Dawid Więckowski, 19-letni obrońca Korony Kielce, został zaproszony na testy do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Prawy defensor będzie miał szansę zaprezentować się na treningach przed sztabem szkoleniowym oraz w grze towarzyskiej.

Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej zawodnik nie doczekał się jeszcze debiutu w pierwszej drużynie żółto-czerwonych, ale kilka razy znajdował się już w kadrze meczowej pod wodzą Macieja Bartoszka. Gra za to regularnie w trzecioligowych rezerwach. W rundzie jesiennej wystąpił w 14 spotkaniach, z których 12 było w pełnym wymiarze czasowym.

Teraz Więckowski będzie sprawdzany przez ligowego rywala Korony, pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec. Klub ze Śląska po pierwszej części sezonu uplasował się niżej od żółto-czerwonych, na przedostatnim miejscu w tabeli. W 17 meczach zgromadził 11 punktów, wygrywając tylko trzy mecze, dwa remisując i ponosząc aż dwanaście porażek.

Od początku listopada nowym trenerem sosnowczan jest Kazimierz Moskal. To właśnie on ze swoim sztabem będzie przyglądał się 19-latkowi, który spędzi na Śląsku trzy dni. W środę i czwartek weźmie udział w treningach, a w piątek zagra w grze wewnętrznej.

Dawid Więckowski ma ważny kontrakt z Koroną do końca czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

August2020-12-15 16:43:31
Szanowna Redakcjo,
pragnę zwrócić uwagę, że Sosnowiec leży co prawda administracyjnie w woj. śląskim ale jako region to Zagłębie Dąbrowskie, wschodnia część Małopolski, przy czym w dwudziestoleciu międzywojennym mocno związany z Kielcami jako największe miasto woj. kieleckiego. A w czasie zaboru (i do 1925 r.) leżący na terenie diecezji kieleckiej. Dlatego określenie "na Śląsku" w odniesieniu do Sosnowca jest mocno niepoprawne. Pozdrawiam
Mac2020-12-16 16:32:01
Aleś ty mądry,.... że komuś chce się takie wywody pisać. Ten artykuł pisał jak domniemam dziennikarz sportowy a nie historyk. Ps. Wiesz może co było na terenach Sosnowca za Piastów, bez napinki bardzo mnie to ciekawi
@Mac2020-12-17 14:02:07
Powiedz do kogoś kto mieszka w Sosnowcu że jest Ślązakiem to zobaczysz co się wydarzy.
To tak jak na Radomiaka powiedzieć że jest scyzorem????

Projekt i wykonanie: CK Media Group