Legenda wraca na parkiet. Tkaczyk dołączył do KSZO

28-08-2020 18:16,
KIG

Medialne spekulacje stały się faktem. Grzegorz Tkaczyk, jedna z ikon polskiego szczypiorniaka, wznawia karierę. 40-latek został zaprezentowany jako nowy zawodnik pierwszoligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Grzegorz Tkaczyk wraca na parkiet po czterech latach przerwy. W 2016 roku, po wygraniu z VIVE Ligi Mistrzów, zdecydował się odwiesić buty na kołku. Wpływ na to miała poważna kontuzja barku, którą leczył przez kilka miesięcy tamtego sezonu. Popularny „Młody” w Kielcach grał przez pięć lat, pełnił funkcję kapitana zespołu.

Swoją karierę rozpoczynał w stołecznej Warszawiance, skąd w 2002 roku wyjechał do Niemiec, gdzie grał w SC Magdeburg i Rhein-Neckar Loewen. Przez blisko dekadę występów w Bundeslidze przekroczył barierę tysiąca zdobytych bramek. W sezonie 2003/2004 został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi.

Środkowy rozgrywający przez lata był ważnym ogniwem reprezentacji Polski, dla której zagrał w 159 meczach. Zdobył z nią srebrny i brązowy medal mistrzostw świata (2007 i 2009 rok).

Teraz Grzegorz Tkaczyk zdecydował się dopisać kolejny sportowy etap do swojej kariery. Od września będzie można zobaczyć go w barwach drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego. W piątek kontrakty z pierwszoligowcem podpisali również Daniel Falasa, Wiktor Jędrzejewski i Michał Grabowski. 

fot. KSZO Ostrowiec Św. 

Wasze komentarze

zawszezgodniezprawdą2020-08-29 00:35:07
Tak rozmienić wspaniałą karierę na drobne. Judaszu udław się tymi srebrnikami.

Projekt i wykonanie: CK Media Group