Dominacja „pomarańczowych”. Kolarskie mistrzostwa na Ziemi Świętokrzyskiej dobiegły końca!

23-08-2020 20:57,
KIG

Stanisław Aniołkowski został mistrzem Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zawodnik CCC Development Team wygrał po finiszu z mniejszej grupy.

Elita mężczyzn oraz młodzieżowcy przejechali w niedzielę 196 kilometrów, ośmiokrotnie pokonując 24,5-kilometrową pętle po wymagającej trasie ze startą i metą w Kazimierzy Wielkiej.

Podczas wyścigu doszło do kilku prób ucieczki. Dwa razy od głównej grupy urwał się Kamil Małecki z CCC Team. Druga próba, przy współudziale Macieja Paterskiego z Wibatech Merx Wrocław, przyniosła sporo emocji. Na 3 kilometry przed metą uciekinierzy mieli 20 sekund przewagi nad resztą stawki, zostali jednak doścignięci na kilkaset metrów przed kreską.

Zawodnicy finiszowali na 500-metrowym podjeździe o średnim nachyleniu 4 %. Najlepiej poradził sobie z nim Stanisław Aniołkowski, który pokonał trasę w 4 godziny 38 minut i 47 sekund.  Za jego plecami uplasowali się Szymon Sajnok (CCC Team) i Paweł Franczak (Voster ATS Team).

Pochodzący spod kieleckich Bielin ­–Piotr Brożyna z Toster ATS Team zajął 19. miejsce z 12-sekundową stratą do zwycięzcy. Mistrzem Polski młodzieżowców został Szymon Krawczyk z CCC Development Team.

Pełne wyniku – TUTAJ.

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group