Kolejny medal dla Kielc w mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym

22-08-2020 22:33,
Mateusz Kaleta

Przedostatni weekend sierpnia upływa pod znakiem wyścigów ze startu wspólnego w mistrzostwach Polski kolarzy, jakie odbywają się w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. Świetnie na zawodach spisał się Mariusz Bilewski z kieleckiego klubu KKSG Surdus, który zdobył dwa srebrne medale w kategorii zawodników niedosłyszących.

W czwartek kolarze oraz kolarki rywalizowali w Busku-Zdroju w jeździe indywidualnej na czas. W piątek, sobotę i niedzielę rywalizacja przeniosła się do Kazimierzy Wielkiej, gdzie mierzą się w wyścigach ze startu wspólnego.

Najpierw na trasę wyjechali zawodnicy niedosłyszący oraz amatorzy. W sobotę rywalizowali juniorzy, elita kobiet oraz zawodniczki U-23, które miały do pokonania 122 km ze startem i metą w Kazimierzy Wielkiej, pięciokrotnie pokonując 24,5-kilometrową pętlę.

Wśród zawodników niedosłyszących duży sukces osiągnął Mariusz Bilewski, który najpierw sięgnął po srebro w Busku-Zdroju w jeździe indywidualnej na czas, a potem dołożył ten sam krążek w wyściu ze startu wspólnego w Kazimierzy Wielkiej.

W elicie kobiet najlepsza okazała się Marta Lach z CCC LIV Team, która dojechała na metę w czasie 3:42.18. Finiszowała razem z trzydziesoosobowym peletonem. Wyprzedziła dwie zawodniczki grupy MAT ATOM Developer Wrocław - Katarzynę Wilkos i Łucję Pietrzak.

W kategorii U-23 złoto wywalczyła Karolina Kumięga z klubu TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling, dla której był to drugi medal w trakcie rozgrywanych na ziemi świętokrzyskiej mistrzostw Polski. Najlepszy wśród juniorów okazał się Kamil Szymacha (LKS Baszta Golczewo - SMS Toruń). 

W niedzielę ostatni dzień rywalizacji. W Kazimierzy Wielkiej na dystansie 210 km pojedzie elita oraz U-23 mężczyzn. Ścigać będą się też tandemy.

WYNIKI WYŚCIGU ZE STARTU WSPÓLNEGO MISTRZOSTW POLSKI W KAZIMIERZY WIELKIEJ:

Elita Kobiet:

1. Marta Lach (CCC LIV Team) - 3:42.18

2. Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Developer Wroclaw)
Lucja Pietrzak (MAT ATOM Developer Wroclaw)

Kobiety U-23:

1. Karolina Kumięga (TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling) - 3:42.18

2. Dominika Włodarczyk  (MAT ATOM Developer Wroclaw)

3. Anna Sagan (TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling)

Juniorzy:

1. Kamil Szymacha (LKS Baszta Golczewo - SMS Toruń) - 3:12.40

2. Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski)

3. Kacper Maciejuk (KS Pogoń Puławy)

Niedosłyszący:

1. Małgorzata Krawczyk (WKSG Poznań) - 1:30:28

2. Paweł Arciszewski (WKSG Poznań)
Mariusz Bilewski (KKSG Surdus Kielce)

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group