16-letni Nigeryjczyk w Łomży Vive Kielce. To wielki talent

19-08-2020 12:29,
Mateusz Kaleta

16-letni zawodnik z Nigerii - Yusuf Faruk - dołączy w sezonie 2020/21 do zespołu Łomża Vive Kielce. Afrykańczyk to czołowy zawodnik reprezentacji kraju w kategorii U-19. Zwiąże się z mistrzami Polski pięcioletnim kontraktem z możliwością przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.

Kielczanie poinformowali oficjalnie o podpisaniu kontraktu z tym zawodnikiem na swojej stronie internetowej. Faruk stawi się w Kielcach we wrześniu, ale dokładna data jest zależna od sytuacji związanej z sytuacją epidemiologiczną na świecie.

Yusuf Faruk urodził się w 19 lutego 2004 r. i jest najbardziej wyróżniającą się postacią reprezentacji Nigerii, którą reprezentował m. in. w Pucharze Narodów Afryki oraz na młodzieżowych mistrzowach świata. Stał się nawet pierwszym zawodnikiem, który zdobył w tych rozgrywkach bramkę dla swojego kraju. Ostatnio występował w Maroku w zespole Mountada Derb Sultan Handball Club. Gra na pozycji prawego rozgrywającego, na której już teraz w Łomży Vive Kielce występują Alex Dujshebaev, Krzysztof Lijewski i Branko Vujović.

- Yusuf już teraz ma niesamowite umiejętności – mówi na łamach klubowej strony Prezes KS Vive Handball Kielce S. A., Bertus Servaas – Zawodnik oczywiście najpierw przejdzie badania lekarskie, a dopiero potem kontrakt wejdzie w życie. W Kielcach będzie trenował z pierwszym zespołem, ale jako klub zadbamy też o jego edukację. Ogromnie się cieszę, że będziemy mogli dać temu chłopakowi szansę na rozwój. Wierzę w niego i mam nadzieję, że w Kielcach, pod skrzydłami trenera Talanta Dujshebaeva, wyrośnie na świetnego zawodnika - podkreśla szef klubu.

fot: aclsports.com

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Boguslaw2020-08-19 13:00:34
Piękna sprawa. Przez takie transfery ma się nadzieję na dobrą przyszłość dla klubu i tego sportu. Mam nadzieję że popularność i finanse będą rosły z czasem.
olle2020-08-19 13:37:21
Super powodzenia, będzie z niego kawał grajka

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group