Małkowski wraca do Ekstraklasy. Jako trener bramkarzy beniaminka

07-08-2020 08:07,
Michał Gajos

Legenda Korony Kielce - Zbigniew Małkowski, kontynuuje karierę trenerską. 42-latek został włączony do sztabu szkoleniowego Podbeskidzia Bielsko-Biała, w którym będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy. 

Małkowski grał przy Ściegiennego przez siedem i pół roku. W tym czasie rozegrał w Koronie 149 spotkań i zachował 46 czystych kont w Ekstraklasie. Potem grał jeszcze przez pół roku w Zagłębiu Lubin, a po zakończonej karierze poświęcił się trenerce. O Koronie jednak nie zapomniał, bo często pojawiał się na meczach - czy to pierwszej drużyny na Suzuki Arenie, czy na meczach rezerw i juniorów na Szczepaniaka.

Kariera nowego opiekuna bramkarzy Podbeskidzia nie jest długa, ale za to już całkiem bogata. Bielsko-Biała jest czwartym miejscem pracy, w jego zaledwie trzyletniej przygodzie. 

W roli trenera zadebiutował w 2017 roku u boku Franciszka Smudy, w Widzewie Łódź. Po zwolnieniu byłego selekcjonera kadry narodowej, także Małkowski pożegnał się z klubem. Co ciekawe, wiosną 2018 roku 42-latek został nawet zgłoszony do rozgrywek II ligi, z powodu kontuzji podstawowego bramkarza łodzian. 

Przez pewien czas Małkowski dzielił obowiązki szkoleniowe w Łodzi z pracą w reprezentacji Polski do lat 16, a w lutym 2020 roku został ogłoszony nowym opiekunem bramkarzy w Akademii Rakowa Częstochowa. Teraz z kolei wzmacnia sztab szkoleniowy nowego beniaminka PKO Ekstraklasy - Podbeskidzia Bielsko-Biała. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

CYGAN2020-08-07 12:23:48
POWODZENIA ZBYCHU
Onet2020-08-07 13:53:22
Jeździł jeździł po Polsce z łopatą i się wrypal wreszcie, pierwszy trener musi uważać bo to ????????????????????????????????
Stolarz2020-08-07 19:55:42
3mam kciuki Zibi !!! Powodzenia !!!!

Projekt i wykonanie: CK Media Group