Olbrzymie długi Korony Kielce. Wiceprezes klubu przedstawił konkretne liczby

24-07-2020 16:00,
Mateusz Kaleta

Gorąco o Koronie Kielce było w kieleckim ratuszu. Na nadzwyczajnym spotkaniu o sytuacji kieleckiego klubu dyskutowali radni, prezydent Bogdan Wenta i włodarze Korony. Wiceprezes Marek Paprocki ujawnił ogromne długi klubu, przez które żółto-czerwoni mogą nie otrzymać licencji na grę w I lidze. - Strata tylko w tym sezonie to 4,5 mln złotych - podkreślił. Do tego dochodzą również zaległe zobowiązania z poprzednich lat oraz pożyczki udzielone klubowi przez większościowego akcjonariusza oraz rosnące z tego tytułu odsetki. Licząc łącznie - blisko 12 mln złotych długu. 

Wiceprezes kieleckiego klubu przyznał, że klub od kwietnia zalega z wynagrodzeniami dla piłkarzy i zarządu, a także dla byłych trenerów: m.in.  Lettieriego, Smyły oraz jego asystentów: Zmudy i Wojtasza. - To zaległości na łączną kwotę 1,5 mln złotych - podkreślił Paprocki.

- Wobec ZUS-u zalegamy 900 tys. złotych, dzięki tarczy przesunęliśmy spłatę 200 tys. złotych do Urzędu Skarbowego na grudzień. Dług wobec MOSiR-u to 600 tys. złotych, 350 tys. zł na rzecz Gminy Kielce i 143 tys. zł na rzecz innych podmiotów (szpital, ochorna). Łącznie to 4,5 mln złotych zaległości z poprzedniego sezonu - podliczył Marek Paprocki, dodając: - Środki z podwyższenia kapitału pozwoliłyby te zobowiązania uregulować. 

Długi Korony są jednak dużo większe. Sięgają jeszcze poprzednich lat, wynikają także z pożyczek, jakie klubowi udzielili większościowi akcjonariusze z Niemiec. Odsetki z nich cały czas rosną. 

Marek Paprocki odniósł się także do kwoty w wysokości 20 mln złotych, o jakiej w mailu do prezydenta Kielc pisał Dirk Hundsdorfer. Twierdził, że być może właśnie taką kwotę niemieccy akcjonariusze zainwestowali w klub. - Wydaje mi się, że w tej kwocie jest zakup udziałów (3 mln złotych) i podniesienie kapitału (4,5 mln złotych), a reszta to pożyczki. Część z nich została spłacona już wcześniej. Na dzisiaj spółka razem z odsetkami ma wobec większościowych akcjonariuszy do spłacenia 6,4 mln złotych - wyliczył Paprocki. W tych 20 mln złotych może być też być kwota, jaką rodzina Hundsdorferów zapłaciła za odkupienie akcji klubu Dieterowi Burdenskiemu. - Nie znamy jej wartości - zaakcentował Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta.

W tym sezonie kielecki klub będzie mógł liczyć jeszcze na ponad milion złotych, które trafią do klubowej kasy i zostaną przeznaczone na spłatę ciążących zobowiązań. To pieniądze z Ekstraklasy oraz z miasta - w ramach promocji poprzez sport. - 10 mln złotych, jakie klub zarobił w tym sezonie z Ekstraklasy, były wypłacane sukcesywnie przez cały sezon.

Wiceprezes Korony podkreślił jednocześnie, że jeśli doszłoby do podwyższenia kapitału, klub spłacilby wszystkie najważniejsze zobowiązania i do końca roku klub przetrwałby bez dodatkowych środków. Te będą jednak konieczne na początku kolejnego roku - 2021.

- Nasz plan finansowy na nowy sezon zawiera drastyczne cięcia kosztów. Wynagrodzenia piłkarzy mniejsze nawet o 50%, chcemy ograniczyć zatrudnienie w marketingu, administracji. Będą zmniejszone sztaby szkoleniowe w naszych drużynach. W nowym sezonie chcemy zbudować zespół w oparciu o młodych zawodników z I i II ligi. Gdybyśmy mocno postawili na wychowanków, moglibyśmy liczyć na dodatkowe pieniądze z Pro Junior System. Jest też ok. 0,5 mln złotych tarczy z PZPN - tłumaczył Paprocki.

Zakładane wpływy to 12 mln zł, koszty sięgają 15,5 mln zł. - Mimo tych wszystkich cięć, klub na początku przyszłego roku będzie potrzebować kolejnego dofinansowania w wysokości 3,5 mln złotych - zaznaczył wiceprezes Korony.

Obecnie kielczanie pracują nad opracowaniem aktualnej prognozy finansowej. Termin złożenia dokumentów to 5 sierpnia. - Jeśli spółka zosatnie na dniach dokapitalizowana, poradzimy sobie z problemami. Jeśli nie, zarząd będzie zmuszony złożyć wniosek o upadłość, w takiej formie, jaka będzie najwłaściwsza. Jeśli byłaby to upadłość restrukturyzacyjna, moglibyśmy z nią wystartować w pierwszej lidze. W obecnej sytuacji mam jednak poważne wątpliwości, czy dostaniemy licencję - skwitował Marek Paprocki.

fot: Maciej Urban

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

hejter od mowy nienawiści2020-07-24 16:07:24
Rozczula mnie to wybielanie się Paprockiego. Co złego to nie on, bo w sumie to on niczym nie wiedział. Cwany gapa.
Tomek2020-07-24 16:17:41
Szok. Do czego Ci ludzie doprowadzili. To wielkie oszustwo w bialy dzien. Tym wszystkim powinien sie zajac prokurator, a osoby za to wszystko odpowiedzialne powinny byc ukarane i trafic za kratki.
Chyba tylko upadłość2020-07-24 16:26:14
czułem że jest źle, ale nie wiedziałem że jest tragicznie.
Spodziewałem się że to nie tylko te 6 baniek pożyczki tylko jeszcze ZUS, US, zawodnicy, trenerzy,miasto itd.
No ale jak zarządza gejzer intelektu z urzędnikiem miejskim to spółka nie może się zbilansować. Tam potrzebny był menadżer,finansista a nie piłkarz na emeryturze.
Przypuszczam że ogony ciągnęły się jeszcze z czasów Lubego, i dlatego został tam jeszcze Paprotka żeby trzymać trupy w szafie i żeby nic nie wyleciało na światło dzienne. Może nawet takie warunki zostały postawione inwestorowi że cicho sza, dlatego był potrzebny jakiś egzotyczny kontrahent.
Rafson2020-07-24 16:28:29
Korona to taki klub który by dostał 100 mln na sezon a na koniec roku i tak by pisali, że albo dostaną 4.5 mln albo upadłość.
OLO2020-07-24 16:30:36
LUDZIE KORONY dajcie sobie spokój z kontynuacją mnożenia długów, gołym okiem widać, że to już jest koniec, trzeba ogłosić upadłość, postawić grubą krechę i zacząć od nowa, oczywiscie nie z tymi pseudo działaczami,potrzeba przecież bardzo dużych zmian, należy dobrać ambitnych, którym naprawdę będzie zależało, zapewniam Was, że są tacy, niestety nie kontynuowano z Nimi współpracy bo mieli inną należy dodać słuszną wizję.Potrzeba świeżości a na boisku młodości i polskości
wtedy wspólnie coś osiągniemy, a winnych za zaistniałą sytuację ukarzemy pzdr
Byku2020-07-24 16:31:04
W PZPN-ie bądź w ministerstwie powinna powstać specjalna komórka, która na takich krętaczy jak Zając i Paprocki powinna nakładać dożywotni zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji w sporcie. Przecież to co oni odwalili, to jest kur.a granda w biały dzień. Ileż to jeszcze niedawno było zapewnień, że wszystko jest pospłacane, lekkie poslizgi w wypłatach dla grajków to nie problem, Zając jest w stałym kontakcie z inwestorem, który jest na dobre i na złe z klubem... Co z tego okazało się prawdą? Nic! Kłamali w żywe oczy, kibicom, dziennikarzom, władzom miasta. Długi w h.j wielkie, z Zającem niemcy nawet nie chcieli gadać, a na końcu okazało się że w dupie mają klub i całe Kielce... Serio, Zająca powinno się wywieźć na taczkach na granicę miasta i tuż za powitaczem wypier..lić na zbity ryj. Ciężki orzech teraz będzie miało miasto, dawać kupę szmalu za zrujnowany doszczętnie klub, czy olać szwabów, nie zapłacić kuta..m ani grosza i zacząć od początku?
Pytać wąsatego o tajne ustalenia2020-07-24 16:35:08
Przypominam w Zarządzie siedzi(pozostał) człowiek wąsatego nie Wenty.
Wenta(jego prawnicy) nie przypadkowo złożyli zawiadomienie do prokuratury w temacie kto kupił Koronę? a kto miał kupić?
Ale są pytania poza formalne kto negocjował warunki, czy Dieter Burdenski był tylko słupem, czy prawdo jest że za nim stali inni biznesmeni.
Trzy lata temu Mateusz Borek postawił taką tezę, że za Burdenskim stoi grupa biznesmenów....., coś wiedział od strony NRFu???
A co wiedział wąsaty??????
January2020-07-24 16:37:04
OBY NIE BYŁO TAK :
nie ma już nic,
nie ma niczego.....
n1ck2020-07-24 16:53:41
Co, jak co ale Paprocki to jedyny gość, który cokolwiek tam ogarnia. Po wcześniejszych "prezesach" też robił, co mógł i prostował Koronę.. szkoda, że miał zakaz mówienia głośno o pewnych rzeczach... mam nadzieję, że uda się restrukturyzacja i przystąpimy do rozgrywek, w awans niestety nie wierzę.. za dużo trzeba naprawiać.
Pixsta2020-07-24 16:56:40
Paprocki jest tak samo winny upadku Korony jak Zając. Był w środku i nie interweniował, człowieku tak zarządzać spółką żeby tylko ją zadłużać to żul z pod sklepu potrafi, audytor od siedmiu boleści
kkfan2020-07-24 17:02:08
nie do konca rozumiem jak wlasciciele spółki moga jej pozyczac pieniadze? Przeciez to ich spółka. Kupili ją - więc chyba ze wszystkimi przychodami i kosztami...? czy nie? wyjaśni ktoś obeznany w temacie?
Adi do hejtera2020-07-24 17:07:52
A co mógł Paprocki. Póki zespół był w rękach miasta i prezesem został Paprocki to zadłużenie malało. Przejął wszystko Zając i wszystko jebło.
Do Kkfan2020-07-24 17:19:23
Możesz pożyczać swoje pieniądze będąc właścicielem
R2020-07-24 17:24:39
To ile szkopy kasy wyprowadziły?I czemu jeszcze jeszcze CBA nie jest w klubie.
grześ2020-07-24 17:25:41
Żadnej złotówki z miejskiej kasy na to dziadostwo. Rozgonić na 4 wiatry i zapomnieć.
R2020-07-24 17:26:30
@kkfan spółka jest osobną osobowością prawną, nie tak jak indywidualna działalność. Najlepiej jest pożyczyć, bo gdy pożycza właściciel, to nie płaci podatku.
R2020-07-24 17:28:30
@Pixsta tak winny jak ty za to co zrobi twój pracodawca. Chcesz odpowiadać co zrobi twój szef w pracy, ale nie mieć wpływu na decyzje?
@kkfan2020-07-24 17:32:41
majątek właściciela, to nie to samo co majątek spółki,której jest właścicielem. To tak w największym uproszczeniu
@R2020-07-24 17:34:07
Jesteś pewny że zarząd nie ma wpływu na decyzje w klubie?
As2020-07-24 17:36:33
prezes i jego zastępca są siebie warci. Jak można było w tak krótkim okresie zadłużyć klub na taką skalę? cy ktoś tam umie w ogóle liczyć?pogonić to całe towarzystwo i nigdy więcej takich fachowców od siedmiu boleści.
kibic2020-07-24 17:38:44
samo dofinansowanie klubu przez miasto w niczym nie pomoże. trzeba znaleźć konkretnego prezesa - fachować, bo inaczej na koniec sezonu dług będzie jeszcze większy.
Krymiok2020-07-24 17:40:22
Jak to możliwe, że klub był sprzedawany z dużo mniejszym dług niż jest teraz. Tym powinna zająć się prokuratura.
Spółka Akcyjna to nie osoba prwatna2020-07-24 17:50:09
Spółka Akcyjna ma osobowość prawną i może jej pożyczyć każdy w tym i akcjonariusz. Niuans jest taki że jak ktoś jest akcjonariuszem tzn że jest właścicielem akcji a nie spółki, i realizuje uprawnienia wynikające z prawa do akcji w tym głosowanie i podejmowanie uchwał na walnym zgromadzeniu w zakresie wyboru zarządu i uchwał zobowiązujących zarząd do realizacji określonej strategii.
ps.
akcjonariuszem Korony jest Korona Investment GmbH a udziałowcem tej jest dopiero Hunsdorfer
Paprocki wiedział nie powiedział2020-07-24 17:55:25
Paprocki siedział cicho do końca aż Tytanic zaczął chować się pod wodę,
no bo wg. zasady najlepszego Prezesa wszech czasów Nikodema Dyzmy choćby tak jeszcze miesiąc a może się uda trzy miesiące przytulać pensyjkę zaczem na bruczek pana prezesika wywalą.
Nie do wiary2020-07-24 17:56:43
Patrz Pan jakie złodzieje!
ppp2020-07-24 18:05:21
Przybliżone Budżety klubów I ligi w zeszłym sezonie artykuł z dn. 26.07.19:

10 milionów: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Miedź Legnica.
8,5 miliona: Podbeskidzie Bielsko-Biała.
7,5 miliona: Zagłębie Sosnowiec.
7 milionów: Stal Mielec.
6,5 miliona: Odra Opole.
5,5 miliona: GKS 1962 Jastrzębie, GKS Tychy, Radomiak Radom, Sandecja Nowy Sącz, Stomil Olsztyn.
5 milionów: Chrobry Głogów.
4 miliony: Chojniczanka Chojnice, GKS Bełchatów, Olimpia Grudziądz, Wigry Suwałki.
3,4 miliona: Puszcza Niepołomice.
3 miliony: Warta Poznań.

Korona nie ma praktycznie nikogo na kontraktach (jak wiadomo kontrakty pochłaniają największą część budżetu) po za juniorami skąd Paprockiemu wzięło się 15,5 mln zł?
Patrząc na drużyny z 1 ligi można zaplanować budżet na 7-8 mln zł. Jak planują wpływy na poziomie 12 mln to będzie można spłacić 3 mln i zabezpieczyć budżet na kolejny sezon. Paprocki gada o awansie i wielkim jak na 1 ligę budżecie kiedy nie wiadomo czy klub będzie istniał.
Dla mnie to jest ostateczny etap dymania miasta przez duet Paprocki - Zając, wyciągnięcie jeszcze z 5 mln zł które rozmyją się w wydatkach na usługi firm zewnętrznych, spłatach długów itd, a to wszystko cały czas na słowo honoru gościa który go nie ma.
tr2020-07-24 18:35:38
No !
Trzeba pamiętać o prawie 10 bańkach z C+!
A taka kwota zdecydowanie zmienia sytuację!

Kasa wpływa, a prezes składa do sądu wniosek o upadłość.
SYNDYK sprzedaje znak towarowy KORONA KIELCE.
Upadłość to naprawdę w obecnej KOMICZNO-TRAGICZNEJ to nie jest złe rozwiązanie!
Lepiej dobrze UPAŚĆ niż jeb....ć się z TAKIMI! właścicielami.

Jest jeszcze kwestia czy spółkę STAĆ! na upadłość!
Duda ich pogoni2020-07-24 18:35:50
oj, Duda da im popalić, w jakiś zagranicznych językach będą nam tu mówić jak mamy rozzajęczyć klub. Oj Duda im da.....
Czy pani poseł Kupka już złożyła zawiadomienie do SANEPIDU na przeterminowanego zająca ??? ten królik toż to ukryta opcja niemiecka.
Nie będą nam tu Niemcy wybierać Prez(yd)esa.
Kix2020-07-24 19:05:13
Ta tragikomedia z Korona w roli głównej ciągnie się od chwili odejścia Klickiego z Kolporterem. Mógł Klocki wziąć na klatę ta korupcję a raczej płacenie haraczu mafii sędziowskiej i po roku kwarantanny w 1 lidze awansować jak się z resztą stało. Dziś pewnie Korona nie miałaby takich problemów a kilka osiągnięć zapewne ale cóż to się już nie wróci. Prawdę powiedziawszy znudziła mnie już ta niby ekstraklasa i ciągle granie o utrzymanie a nawet gdyby grali w środku tabeli to jeden kij....
dziwnny sponsor2020-07-24 19:11:21
ale dno nikt sie nie chce do niczego przyznac tak to jest jak przypadkowi ludzie nie znajacy sie prowadza klub i wszystko sie ukrywa i potem wychodzi ...
Mateo2020-07-24 19:19:08
Macie swoich szkopskich "właścicieli". Rasa panów złodzieje.
Tomek2020-07-24 19:20:39
Tyle milionów dotacji z Canal+ i z innych źródeł, a tu 4,5 mln długu rocznie. Masakra!
tyle w temacie2020-07-24 19:21:24
LEPIEJ BYŁO JAK KORONA BYŁA ZARZĄDZANA PRZEZ MIASTO
Kapo2020-07-24 19:23:52
Przypomnijcie sobie jakie nazwiska grały w Koronie gdy klub był zarządzany przez miasto Kielce. I mimo że mieliśmy lepsze nazwiska w składzie to mieliśmy też mniejsze długi niż obecnie. Jak to możliwe? Niemiaszki wydoiły klub i zostawiły go teraz na lodzie.
Mirek722020-07-24 19:29:45
Panie Marku,
Trzymam za Pana kciuki, żeby wyprowadził Pan Koronę na prostą.
Old fana2020-07-24 19:52:16
To runęło jak piramida finansowa . Tzw większościowy udziałowiec dąży do upadku spółki by wyrwać jak najwięcej kasy . Gdzie byli ludzie z ramienia Miasta ? Nic nie wiedzieli ? Ręce opadają . BYŁA BĘDZIE KORONA MKS !!!!!!
luka2020-07-24 19:57:20
Kocham ten klub ale tu niema co ratować 20 milionów długo i jeszcze dać kasę Niemcowi który zniszczył klub ! nie! lepiej zacząć od zera a te 20 milionów dać po 4 mil przez pięć lat spokojnie starczy na pierwsza ligę.
Hahaha ????????????2020-07-24 20:59:39
Marketing???W tym klubie nie ma marketingu...????
ja2020-07-24 21:09:28
Ręce i nogi się uginają, właściciel pożycza sobie pieniądze, które chce potem z odsetkami, zarząd zarządza sobie nie wiadomo co, nic nie wiedział, nic nie mógł, czyli po co w ogóle był?! Takie przewały, że aż w oczy kole. Jak tam nie wejdzie prokurator to będzie bardzo dziwne.
mam nadzieję2020-07-24 21:14:13
że kolega głównego akcjonariusza za to beknie
tigana2020-07-24 21:23:22
Zając z Paprockim do prokuratury!!! Kto podpisywał kontrakty z Letierim i piłkarzykami? Jak to jest że ja mam klub i sobie pożyczam pieniądze? A klub ma mi oddać? Proszę mnie wytłumaczyć te przekręty.
Stolarz2020-07-24 21:50:04
Zwykłemu przedsiębiorcy który stara się jak może aby jego spółka/ zakład nie upadły to potrafią się tak dobrać do dupy ze ludzie popełniają samobójstwa , nawet pewien polski film opowiada historie która zrujnowała życie młodym ludzikom . Tu poszedł przekręt ( mało powiedziane ) i nie ma winnego . Żaden urząd skarbowy żadna prokuratura nie dobiera się do ich dup . I tego nie zrobi bo jak to się mówi ( frajerski numer ) każdy na każdego winę zwala i nie ma winnych . Począwszy od Byłego prezydenta kończywszy na obecnym .
Z drugiej strony zaczynam rozumieć Kicka ze miał związane ręce w pewnych sprawach dotyczących funkcjonalności klubu na rzecz konfliktu pomiędzy miastem a właścicielem . Jak wspomniałem wcześniej ( frajerski numer ) . Nie ma co szukać winnego , bo w kozia babkę grać można Non stop .
Szukajcie przyczyny od samego zarodka gdzie i kto powinien ponieść odpowiedzialność . Wiadomo ze wąsaty się wyprze wszystkiego ale kasę pod stołem co wziol za klub powinien oddać , niby anonimowy wielbiciel klubu .
Ps. Normalnych ludzi umieją trzymać za pysk i doprowadzać do ruiny . A jak chodzi już o większa kasę każdy morda w kubeł .
Przykro na to patrzeć .
Fcuk The PIS
CBA2020-07-24 22:01:42
Ludzie przecież to jest złodziejstwo w biały dzień. Tam powinno wejść CBA.
Gtr2020-07-24 22:11:10
lubawski!
Sprzedałeś KORONĘ PASTUCHOM!
Niech błazny z zarządu złożą wniosek o upadłość!!!
Kończmy ten nomen omen.... burdel!
Robert2020-07-24 22:12:16
W pale się nie mieści tyle długu narobić w ciągu trzech lat!
Iza2020-07-24 22:58:01
Niech już się skończy ten epizod korony Kielce, zrobić chodniki i przedszkola a nie dokladac na bseudopilkarzykow
Jarek2020-07-24 22:58:15
CYRK KORONA
Igor2020-07-24 22:58:42
Żenada ta korona
kibic2020-07-24 23:21:38
Puścić w skarpetkach cały zarząd Korony pozbawiając ich wszystkiego co posiadają, a resztę długów rozdzielić na wazeliniarzy, którzy ten zarząd popierali. Niech je spłacają, jeśli tak kochają swój klub.
kibic2020-07-24 23:23:37
Pardon! Pierwszym który powinien być puszczony w skarpetkach to Lubawski, ewentualnie te osoby, które zadecydowały o sprzedaży Korony Niemcom.
kibic2020-07-24 23:37:32
Reasumując, cieszę się, ze moje słowa sprzed dwóch lat, które można znaleźć na ck sport w historii, spełniają się. Kara musi być nieuchronna. Nieudolność, arogancja, pycha, muszą być surowo ukarane. Ostrzegałem wielokrotnie, że w Koronie dzieje się źle, że trener rozwala coś co nie da się zbudować w ciągu kilku tygodni. Drużynę można zniszczyć bardzo szybko, ale zbudować ją a także zbudować więzi, żeby piłkarze wychodząc na murawę wiedzieli po co tam idą, tego się zbudować nie da w takim samym czasie. Długi to jedno, ale Korona nie istnieje jako zespół. Piłkarze z Kielc uciekają, a inni którzy znają problemy klubu omijają miasto szerokim łukiem. Czegoś takiego w polskiej piłce jeszcze nie widziałem, a pamiętam czasy trenera Czesława Palika.
Rychu2020-07-24 23:56:05
Alw szambo to co zrobili z klubem. Jak może funkcjonowac klub jak przez tyle lat sprzedaje się dwóch zawodników bierze szrot z zagranicy a nią stawia się na młodzież. Ten Zajac i Paprocki to debile którzy patrzą na kasę a Koronkę mają w d.. e. Szczyt wszystkiego to że właściciele klubu pożyczają im pieniądze. Teraz jestem pewny że chodziło o pranie pieniędzy poprzez klub.
pamiętam2020-07-24 23:56:52
A mnie się wydaje, że niejaki Janek pisał niejednokrotnie, że obecny zarząd z Zającem konsekwentnie wyciągali Koronę z długów. Jaaaaneeeeeek! Ty kłamcooooo! Jesteś jednym z nich!
Koroniarz662020-07-25 06:36:54
Nie pamietasz to ja ci przypomne wisla jeszcze wieksze dlugi jakos pan blaszczykowski i spolka kupuje za pare groszybi jest sie ok wisla ma sie dobrze chce nawt sobote sciagnac a u nas nic nie mozna wiadomo ze nas sie zawsze traktowalo jak czarna owce masz duzo racji ale mozna mozna
Ok2020-07-25 07:59:29
Paprocki zajac marketing i reszta pracowników administracyjnych do wynajmu jak w spółce znając przychody (nie małe) można wydać w rok 4.5 m ponad stan- jak dla l mnie prokuratura. Ci co mówili że Niemcy to golasy mają odpowiedź 20 m drogą nie chodzi. Zainwestowali w biznes o którym nie mają pojęcia . Teraz próbują odzyskać ile się da bo że wtopili to sami wiedza, klub mają w nosie czy upadnie bo dla nich to była inwestycja. Jak dla mnie wszystko zaczęło się sypać od zawiadomienia do prokuratury przez Wenta od tego czasu Niemcy (to była końcówka poprzedniego roku) nie dali ani grosza nie przyjeżdżają - może być to wymówka ale też główny powód ja prowadzę firmę i dla mnie byłby to powód. Nie sądzę żeby Niemcy z premedytacją chcieli wtopić kasę . Ale takie szambo jakie zrobili prezesi wola pomstę do nieba. Jak się nie ma kasy nie zatrudnia się 3 trenerów w sezonie , ilość piłkarzy w tym sezonie to chyba rekord . Dla mnie ten co miał pilnować budżetu tak samo winny jak z . Miasto też niby daje kasę ale do nich wraca przez mosir i z podatków. Jak dla mnie przystapimy do 1ligi ale walka o utrzymanie i cały czas z widmem upadłości
Młodziutka Angela2020-07-25 08:20:09
To chyba już koniec Korony Kielce.
Tylko Pan Klicki lub Pan Solówkę mógłby wyciągnąć ten klub z tego syfu
Józek2020-07-25 08:20:31
Żenada wstyd na całą Polskę
Bożenka2020-07-25 08:21:19
Ciekawa jestem finału tego całego zamieszania. Mam nadzieję że miasto nie dołoży 1 zł
Banan BCN2020-07-25 08:21:45
Korona nigdy nie zginie
Klapy2020-07-25 08:22:19
To już było widać wcześniej że źle się dzieje w Koronie
klub2020-07-25 08:29:22
na skraju upadlosci a on sklada dymisje bo w kasie pusto
kk2020-07-25 09:56:20
Jak widać nie ma czego bronić ,Korona już upadła .
Tomek2020-07-25 10:09:14
A Niemcy to podobno taki poukładany i przedsiębiorczy naród. No właśnie widać. Zarządzali Koroną jak banda amatorów.
www2020-07-25 11:35:30
Przerost zatrudnienia w klubie, nigdy tak nie było, prezesi zarabiaja wiecej niz prezydent, wstyd za takie prowadzenie klubu , nepotyzm i wiele mozna jeszcze napisać ŻENADA
jak złodzieja nowaka?2020-07-25 13:44:35
Wsadzą tych bandytów finansowych?
@tyle w temacie2020-07-25 16:10:08
W 2017 r. Dieter Burdenski kupował 72% udziałów w Koronie S.A. razem z 12 milionowym długiem...
cbm2020-07-26 09:16:04
chodź mnie pamięć nie myli niezgłoszenie przez zarząd spółki do upadłości w sytuacji upadłości faktycznej jest przestępstwem i podlega karze więzienia
Bacz2020-07-26 12:02:53
Trudno, jak się kiepsko gospodaruje to się w końcu plajtuje. Lepiej zgłosić upadłość od razu niż dokładać do beznadziejnej spółki i zgłosić upadłość później.
Edi2020-07-27 00:05:25
Jsks upadlosc.... Ludzie
asdfg2020-07-27 17:47:08
Jak można mieć stratę za sezon 4 500 000 zł, przecież to jest kompromitacja, obecny zarząd i księgowa powinni mieć sprawy sądowe.

Ostatnie wiadomości

Orlęta Kielce wraz ze swoim partnerem 4 ECO ufundują voucher na Teneryfę. Konkurs będzie skierowany dla osób, które zakupią karnet na rundę jesienną Hummel IV Ligi, z udziałem beniaminka rozgrywek.
Już za tydzień w Hiszpanii wystartuje turniej towarzyski z udziałem Łomży Industrii Kielce. Pierwszym rywalem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie Helvetia Anaitasuna. – Nie możemy doczekać się tego, aby w końcu wyjść na boisko i pokazać to, co przerabiamy na treningach – mówi Paweł Paczkowski.
Rafał Mamla podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce. Golkiper parafował umowę do końca czerwca 2024 roku.
Blisko 2 tygodnie pracy za szczypiornistami Łomży Industria Kielce. Zawodnicy Talanta Dujshebaeva, jak ocenia sam szkoleniowiec, wkraczają w 4. mikrocykl. Pojawią się pierwsze mecze kontrolne.
Za zawodnikami Łomży Industria Kielce pierwsze tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Bramkarze, razem z cała drużyną, trenują nad motoryką i aspektami fizycznymi. Były kapitan mistrza Polski, Andreas Wolff, odniósł się również do nowych przepisów, które weszły w życie piłki ręcznej 1 lipca.
- Ciężka praca przed zawodnikami. Sama nazwa "okres przygotowawczy", więc przygotowujemy ich do właściwych obciążeń - mówi fizjoterapeuta zespołu, Tomasz Mgłosiek po dwóch tygodniach treningów zespołu mistrza Polski. Specjalista wyjaśnia również jaka czeka przyszłość nowych zawodników kielczan, którzy dołączyli do drużyny latem.
Pierwsze tygodnie pracy w Kielcach za nowym nabytkiem mistrzów Polski, Nedimem Remilim. Francuz trenuje z drużyną, choć na dwój debiut, z uwagi na uraz kolana, będzie musiał poczekać. - Miałem pewne problemy, ale jest dobrze. Przywykliśmy do gry z bólem. To nic wielkiego - sam, jednak uspokaja.
Według informacji portalu weszlo.com, piłkarz Korony Kielce, Zvonimir Petrović, uda się na wypożyczenie do zespołu występującego w słoweńskiej ekstraklasie.
W środę 10 sierpnia odbędzie się prezentacja drużyny Orląt Kielce. Beniaminek Hummel IV Ligi już w najbliższy weekend rozpocznie zmagania na 5. szczeblu rozgrywek.
Już 4. seria gier PKO Ekstraklasy osiągnęła metę w nowym sezonie piłkarskiej elity. Z kursu zwycięstw nie zbacza Wisła Płock, dowodzona przez Pavola Stano. Na dnie tabeli nadal Lech Poznań.
Blisko 92 tysiące kibiców wybrało się na stadiony PKO Ekstraklasy w minionej serii gier.
Kapitalny start nowego sezonu notuje Ruch Chorzów. Podopieczni Jarosława Skrobacza po 4 kolejkach pozostają niepokonani i dzięki temu wskoczyli na szczyt ligowej tabeli.
8 sierpnia zawodniczki Suzuki Korona Handball zaczęły przygotowania do nowego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Jak wyglądał pierwszy trening kielczanek w obiektywie?
Zapraszamy do odsłuchu programu Cały Ten Sport, którego audycja odbyła się w poniedziałek 8 sierpnia w Radiu eM Kielce. Dziennikarze podsumowali dwa zwycięskie spotkania Korony Kielce. Nie zabrakło również tematu z podwórka szczypiorniaka.
Powrót do ścigania się w gminie Sobków na trasach MTB Cross po 6 latach. Start i meta zostały ulokowane obok boiska w Sobkowie, natomiast trasa prowadziła wzgórzami Sobkowsko-Korytnickimi, zahaczając o pasmo Zbrzańskie.
21 lipca ruszyła sprzedaż karnetów na nowy sezon w wykonaniu Łomży Industria Kielce. "Szczerze, chcecie być częścią tej historii?" - to hasło promocyjne zakupu wejściówek na mecze mistrza Polski.
Przykre wiadomości napłynęły z Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Zmarł Zbigniew Wojciechowski, Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.
Jest o czym rozmawiać po ostatnim tygodniu w wykonaniu Korony Kielce. Zapraszamy na audycję Radia eM Kielce, Cały Ten Sport, w poniedziałek o godz. 20.
Korona Kielce zaprezentowała w Gdańsku przede wszystkim kolektyw, wygrywając z Lechią dzięki sile drużyny. Jednak uznanie kibiców wzbudził występ głównie dwóch zawodników Leszka Ojrzyńskiego, którzy stoczyli wyrównaną walkę w naszej sondzie o miano zawodnika meczu.
Suzuki Korona Handball Kielce w poniedziałek 8 sierpnia rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nadchodzących rozgrywkach 1. ligi trener Paweł Tetelewski będzie dysponował odmłodzoną kadrą zawodniczek.
Zwycięstwo Korony Kielce w Gdańsku z miejscową Lechią, i styl w jakim żółto-czerwoni zaprezentowali się na Pomorzu, wywołało duży optymizm wśród kibiców. Ci, za pośrednictwem mediów społecznościowych, mobilizują się do zapełnienia Suzuki Areny w najbliższym spotkaniu z Wartą Poznań.
Druga drużyna Korony Kielce zremisowała bezbramkowo z Podhalem Nowy Targ na inaugurację sezonu 22/23 III Ligi. W składzie żółto-czerwonych pojawił się Dawid Błanik i Filipe Oliveira.
Michał Macek odbędzie dwa mecze kary za niesportowe zachowanie, którego dopuścił się w drugiej połowie spotkania Lechii Gdańsk z Koroną Kielce.
Zdyscyplinowana i skupiona Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:0. Rywale zagrali tak, jak pozwoliła im na to kielecka drużyna, a więc bezradnie i bez inicjatywy. Kto wśród żółto-czerwonych był najjaśniejszą postacią tego meczu?
Drugie zwycięstwo z rzędu padło w sobotę łupem Korony Kielce. Drużyna prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego w Gdańsku pewnie ograła tamtejsza Lechię 1:0. Kielczanie zagrali dobrze taktycznie i praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania.
Kolejne przekonujące zwycięstwo Korony Kielce. Żółto-czerwoni ograli na wyjeździe Lechię Gdańsk zdobywając bramkę jeszcze w pierwszej połowie. – Jaka była recepta na Gdańsk? Na pewno solidnie zagrać w obronie, wąsko i blisko siebie, a także atakować pressingiem. Wiadomo, że robimy to dobrze i wychodziło nam to już w poprzednich meczach – tłumaczy Grzegorz Szymusik, piłkarz Korony.
Lechia Gdańsk musiała uznać wyższość Korony Kielce na boisku, oraz w końcowym rezultacie sobotniego spotkania. Tegoroczny reprezentant naszej ligi w eliminacjach do europejskich pucharów, zagrał mocno poniżej oczekiwań.
Korona Kielce wywozi z Gdańska komplet oczek. Żółto-czerwoni po dobrym meczu, pokonali Lechię 1:0. Zawodnicy świetnie realizowali plan Leszka Ojrzyńskiego.
Korona Kielce wygrała 1:0 na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Żółto-czerwoni zaprezentowali się ze świetnej strony na Pomorzu, prezentując wyrachowany i zorganizowany futbol. Jedyna bramka w meczu padła po bramce samobójczej Michała Nalepy.
Piłkarzy Korony Kielce czeka kolejne nie lada wyzwanie. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego tym razem powalczy o pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Rywalem jest wymagająca Lechia Gdańsk. Zapraszamy na relacje tekstową z tego wydarzenia!

Projekt i wykonanie: CK Media Group