Wisła na Koronę bez swojej gwiazdy. I kilku innych zawodników

11-07-2020 08:30,
Mateusz Kaleta

Mocno osłabiona w meczu z Koroną Kielce będzie Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" zmaga się z kontuzjami, a na boisku zabraknie m. in. największej gwiazdy i kapitana zespołu - Jakuba Błaszczykowskiego. Oprócz niego pauzować będzie sześciu innych zawodników.

Kibice krakowskiego zespołu nie zobaczą już swojego idola w tym sezonie na boisku. W meczu 33. kolejki z Górnikiem Zabrze (1:0) Błaszczykowski doznał urazu mięśnia dwugłowego uda i teraz czeka go rehabilitacja. To duża strata dla zespołu trenera Artur Skowronka, bo 34-latek strzelił w tym sezonie dla Wisły już siedem bramek i przy pięciu asystował. W poprzednim starciu "Białej Gwiazdy" z Koroną pod Wawelem zdobył przepięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Oprócz kaptiana, przeciwko Koronie zabraknie też innych ważnych, podstawowych zawodników. Z powodu urazu mięśnia przywodziciela z gry wykluczony jest Georgij Żukow, a Wisła oficjalnie poinformowała o wykluczeniu pomocnika do końca rozgrywek.

Uraz biodra wyklucza z gry także prawego obrońcę Łukasza Burligę, bolesna kontuzja żeber eliminuje środkowego pomocnika Vukana Savicevcia, a złamana ręka napastnika Pawła Brożka. Od dłuższego czasu uraz leczy też Michał Mak.

Jakby problemów kadrowych Wisły było mało, teraz do grona nieobecnych dołącza też Nikola Kuveljić. Środkowy pomocnik będzie pauzował z Koroną z powodu żółtych kartek. Wcześniej z klubem pożegnał się już Hebert, w przypadku którego Wisła nie porozumiała się w sprawie przedłużenia wygasającego 30 czerwca wypożyczenia. Z Koroną będzie mógł za to zagrać Kamil Wojtkowski, który wyleczył już uraz. W zespole Korony nikt nie pauzuje z powodu kontuzji, ani kartek. 

Spotkanie Wisła - Korona odbędzie się w sobotę o godz. 20.

fot: Mateusz Kaleta

PARTNEREM RELACJI JEST PROKODER STUDIO

Projekt i wykonanie: CK Media Group