Hit transferowy! Michał Olejniczak podpisał długi kontrakt z PGE VIVE Kielce

25-06-2020 10:38,
Mateusz Kaleta

O tym spekulowano od jakiegoś czasu. A dziś wiadomo już oficjalnie! Michał Olejniczak, jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia i reprezentant Polski, w kolejnym sezonie zagra w PGE VIVE Kielce. 19-latek podpisał z kieleckim klubem długi, trzyletni kontrakt, który wejdzie w życie od 1 lipca.

Olejniczaka nikomu nie trzeba przedstawiać. To zawodnik, który występował w gdańskiej SMS i przebojem wdarł się do reprezentacji Polski. Razem z nią w wieku 19 lat zagrał na mistrzostwach Europy, które w styczniu tego roku odbyły się w Austrii, Szwecji i Norwegii.

Środkowy rozgrywający jeszcze nigdy w dotychczasowej karierze nie grał w PGNiG Superlidze. Tym samym stał się pierwszym w historii zawodnikiem, który zdebiutował w reprezentacji bez ani jednego meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

- Cieszę się, że największe talenty polskiej piłki ręcznej w Polsce będą grały w Kielcach – komentuje Prezes Bertus Servaas – Chcemy, by piłka ręczna w Polsce rozwijała się, a obok najlepszych zawodników świata młodzi Polacy nabierali umiejętności. Myślę, że przed Michałem duża przyszłość i już niedługo stanie się on bardzo ważnym graczem nie tylko naszego zespołu, ale także reprezentacji Polski - podkreśla szef kieleckiego klubu.

Michał Olejniczak będzie miał w Kielcach szanse na grę. W kolejnym sezonie w PGNiG Superlidze będzie musiało występować jednocześnie na boisku co najmniej dwóch Polaków.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

KaCK2020-06-25 10:55:11
Czy to oznacza jednak brak Thrastarsona ?
@KaCK2020-06-25 14:03:48
Obawiam się, że to może być ta "opcja zastępcza". Nie ukrywam, że konieczne na miejscu klubu (o ile to możliwe) byłoby jednak pozyskanie Islandczyka.
Ale wczoraj czytając wywiad z Bertusem na SF to na pytanie o Hakura odpowiedział wymijająco.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group