Jednostronny hit w Kielcach. Nosan słabszy od najgroźniejszego rywala

22-06-2020 08:36,
Mateusz Kaleta

Nosan Kielce okazał się słabszy w hicie 6. kolejki Bilardowej Ekstraklasy od swojego najgroźniejszego rywala w walce o medale mistrzostw Polski. Kielczanie w hicie rozgrywek ulegli po jednostronnym meczu 5:14 Cromo-Stal Katowice (dawniej Konsalnet Warszawa). Wcześniej kielecka ekipa wygrała z 14:6 z Baribal Zagłębiem Lubin.

Były to pierwsze mecze bilardowej Ekstraklasy rozegrane po czasie odmrożenia sportu i gospodarki. W weekend rozegrano trzy kolejki, a wszystkie spotkania odbyły się bez udziału kibiców w hotelu "Tęczowy Młyn" w Kielcach.

REKLAMA

Porażka z wymagającym przeciwnikiem sprawia, że kielczanie stracili na ich korzyść pozycję lidera tabeli. - Musimy oddaćnaszym rywalom, ze zagrali naprawdę świetne spotkanie, a pierwszy poważny błąd popełnili dopiero w 16. partii. Wcześniej wykorzystali każdy z niewielu naszych pomyłek i dysponowali świetnym rozbiciem. Gratulujemy i mamy nadzieję na szybki rewanż - relacjonował Nosan w swoich mediach społecznościowych.

Kolejne mecze bilardowej ekstraklasy, które zdecydują o awansie do TOP4 zaplanowano na jesień. Bilardziści będą rywalizować w dniach 10-12 września w kieleckiej galerii Echo. Już za tydzień Nosan Kielce będzie uczestniczył w zawodach Pol Tour, a za trzy tygodnie odbędą się pierwsze po kwarantannie międzynarodowe zawody Pucharu Europy Wschodniej.

4. kolejka Bilardowej Ekstraklasy: Baribal Zagłębie Lubin - Nosan Kielce 6:14

5. kolejka Bilardowej Ekstraklasy: pauza

6. kolejka Bilardowej Ekstraklasy: Nosan Kielce - Cromo-Stal Katowice 5:14

fot: Nosan Kielce

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group