Sądne dni przed PGE VIVE Kielce. Wkrótce zapadnie decyzja ws. przyszłości klubu

11-02-2020 10:52,
Mateusz Kaleta

- Pod koniec stycznia zapadnie decyzja o poziomie finansowania PGE VIVE przez miasto, a także powinna się wyjaśnić sprawa wejścia dużego sponsora - mówił w grudniu na łamach "Przeglądu Sportowego" Bertus Servvas, prezes PGE VIVE. Styczeń jednak minął, a informacji jak nie było, tak nie ma. Wygląda jednak na to, że nadchodzące dni powinny w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości w sprawie przyszłości kieleckiego klubu.

Na czwartek, 13 lutego zaplanowane jest posiedzenie Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Kielce, na którym jednym z poruszanych tematów będzie właśnie ten dotyczący kieleckiego klubu. Tydzień później odbędzie się najbliższa sesja Rady Miasta. 

Oba zebrania powinny rozwiać w końcu wszelkie wątpliwości w sprawie przyszłości kieleckiego klubu. Bez dodatkowych pieniędzy PGE VIVE mogą czekać ogromne zmiany - włącznie z koniecznością pożegnania się z najlepszymi zawodnikami i osłabieniem poziomu sportowego drużyny. Na tę chwilę żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Prezes Servaas czeka na rozwój wydarzeń. - Na pewno będę walczył do końca. Rozmawiamy z zawodnikami, czekamy na decyzje. To stresujący czas dla nas wszystkich, ale jestem dobrej myśli - podkreślał niedawno na łamach TVP Sport szef kieleckiego klubu.

Problemy finansowe PGE VIVE rozwiązałoby po części także wejście do klubu nowego sponsora, z którym negocjacje prowadzone są już od dłuższego czasu. Prezes PGE VIVE potwierdził na łamach TVP Sport, że chodzi o niemiecką firmę. Negocjacje jednak dłużą się, bo strony nie doszły jeszcze do porozumienia. - Rozmawiamy, ale jest to coraz trudniejsze. Czas szybko leci - podkreślał Servaas.

Negocjacje klubu z radnymi rozpoczęły się już we wtorek. W spotkaniu, które odbyło się w Ratuszu udział wzięli prezes VIVE, Bertus Servaas, wiceprezes Marian Urban, wiceprezydent Kielc, Marcin Różycki, dyrektor gabinetu prezydenta Sławomir Stachura oraz radni - Anna Kibortt, Joanna Winiarska i Marcin Chłodnicki. - Rozmowy były konstruktywne, mam nadzieję, że po następnych będą jakieś konkluzje, po których będziemy mogli powiedzieć publicznie o przyszłości - powiedział po spotkaniu Servaas.

Nie jest jednak tajemnicą, że w tym roku w budżecie Kielc na promocję poprzez sport zapisano 5 milionów złotych, a więc kwotę mniejszą niż w poprzednich dwunastu miesiącach. Nieoficjalnie mówi się, że to PGE VIVE będzie mogło liczyć na kwotę rzędu 1,5 miliona złotych, czyli 1 milion mniej niż rok temu. Pojawiały się też plotki, że kielecki klub liczy na wsparcie rzędu pięciu milionów, ale obecnie rozmowy będą dotyczyć mniejszej kwoty.

Trening Personalny Fitness Dieta Kielce

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rere2020-02-11 12:26:19
Przyszłość kieleckiego klubu była już przesadzona z chwilą przeniesienia spółki do stolicy,tak że po nożnej w Kielcach i ręczna kończy swój byt .
goły i wesoły2020-02-11 12:29:15
no wiadomo - hajs z miasta potrzebny, jak zawsze...
x2020-02-11 12:38:13
Kraków chętnie przytuli klub . A pięć baniek daje od ręki.
olee2020-02-11 12:53:42
co to jest 5 baniek?! ludzie trzeba dać klubowi i dalej emocjonować się meczami na najwyższym poziomie i być dumnym z najlepszej druzyny Europy
ktm2020-02-11 13:09:53
Klubu juz nie ma. Nie ma szans na spiecie budzetu, pozostaje nam poziom Chrobrego Glogow.
kielec2020-02-11 13:39:01
patrząc z boku nie ma najmniejszej iskry w tym temacie między miastem a klubem, temat hali schowany, w mieście cienko z kasą, generalnie może być dziwnie za parę miesięcy...
Iskra2020-02-11 14:54:29
W takim momencie wszystko to niszczyc, caly dorobek klubu to wstyd. Od przyszlego sezonu Liga Mistrzow odbywac sie bedzie w nowej formule i druzyny beda otrzymywac znacznie wyzsze srodki od tych dotychczasowych. Dlatego szkoda tego wszystko, szkoda. Prezydent ktory pelni te funkcje tylko dzieki dorobkowi w dyscyplinie przyklada do tego swoja reke.
Dziak2020-02-11 17:28:02
Tak jak powyżej napisane, trzeba w tym roku dołożyć kasę, bo od przyszłego w LM będzie trochę kasy do zdobycia.
Ten klub to wizytówka miasta, żaden klub nie uczynił tyle dobrego co Vive. Prezydencie Wenta, drodzy radni, dbajcie o wspólne dobro, bo wiele lat był budowany klub by dojść tu gdzie jest. Nie można zaprzepaścić tego dorobku. Inaczej zostaniemy na zawsze zaściankiem.
Nati2020-02-11 17:44:57
Zawsze ktoś powie, że nie chodzi na mecze, że droga dziurawa pod blokiem, a chodnik krzywy. Tylko oprócz tego jest jeszcze kultura i sport. Klub Vive od czasów rządów Bertusa zaczął piąć się w górę, by w pewnym momencie wejść na szczyt. I na nim wraz z kilkoma innymi zespołami się utrzymuje. Buduje się ciężko, zniszczyć można szybko i łatwo. Jeśli teraz prezydent, miasto nie pomogą, później już nic nie zostanie. Będziemy jeszcze większym zaściankiem, o którym w Europie nikt nie usłyszy. Korona cudów nie osiągnie, w nożnej trzeba dużo więcej nakładów na klub. Więc chociaż miejmy jedną perełkę w grach zespołowych jaką jest Nasza Drużyna. To między innymi dzięki niej coraz więcej dzieci zaczęło trenować piłkę ręczną. Chyba to widać, choćby chodząc na Mini Handball Academy. Niech te dzieciaki mają się na kim wzorować i móc przeżywać emocje na meczach LM.
czesio2020-02-11 17:51:01
Po dzisiejszej debacie w Radiu Kielce zaczynam być umiarkowanym optymistą !
Rząd zadusi samorząd2020-02-11 17:58:08
Rząd przerzuca wydatki na samorządy, nie daje pieniędzy na zadania zlecone,reformę szkolnictwa, podwyżki dla nauczycieli,podwyżka cen prądu, płaca minimalna,opłata paliwowa,opłaty ekologiczne za śmieci.
Wszystko co robi i potrzebuje miasto drożeje, ograniczają inwestycje, już nie kosili traw w mieście tyle co trzeba, zadłużenie budżetu krytyczne i nie będzie pieniędzy na VIve, Korone itd.
Kielce2020-02-11 18:15:07
Czemu serwas wiecej kady nie da dla vive podobno recykling ludzie maja mniej pensji o 500 zł to nie miasta firma tylko serwesa
do naiwniaków2020-02-11 18:58:12
Chcieliście takiego prezydenta, to teraz nie płaczcie. Dyletant lada chwila rozłoży cały kielecki sport, czyli jedyną dziedzinę, którą można się jeszcze pochwalić. A i nie zapominajcie, że obiecał jeszcze rozbudowę hali. Powodzenia!
@czesio2020-02-11 20:21:25
Nie słuchałem debaty niestety, a jakie wnioski, że jak piszesz trochę powiało optymizmem?
kroplówka2020-02-11 21:08:19
Servaas weź kredyt i nie rżnij dziada
Kadencja Kabanosa już minęła a hali brak2020-02-11 21:28:13
Halę na 15 tys to obiecał Kabanos, na własne uszy słyszałem na Rynku, jeszcze Grzesiek Tkaczyk dopytał na ile tysięcy panie pośle?

Do końca kadencji......!!! miała być

Ale on ma już nową kolejną kadencję, już nie 10 tys zł tylko 10 tys, EUR
B2020-02-11 21:44:25
Panie prezesie nie ma co czekać szkoda pana zdrowia i tych lat które pan poświęcił dla piłki ręcznej jak Kraków czy inne miasto daje kasę to trzeba się przenieś i nie czekać aż wszystko upadnie.
czesio2020-02-11 22:16:36
W skrócie : radni reprezentujący wszystkie ugrupowania wraz z w/c prezydentem Różyckim wspólnym głosem - Vive to nasze srebro rodowe i za wszelką cenę trzeba klub wspierać i zatrzymać w Kielcach. Problem w tym , że do podziału na kilka klubów oprócz Korony zostało tylko 2,5 mln. Jest wyjście , ale piłka po stronie prezydenta. Zgodnie z prawem z jego inicjatywy musi wyjść propozycja przesunięcia kasy z innego celu zapisanego w budżecie np. z rezerwy prezydenckiej. Wspiera pomysł w/c prezydent. Tuż, tuż kolejne spotkanie z prezesami i bardzo ważne posiedzenie komisji kultury i sportu. Cieszy jednomyślność wśród radnych różnych ugrupowań. Martwi brak czasu . Bo Bertus nagli ! Cała audycja do wysłuchania na stronie Radia Kielce.
czesio2020-02-11 22:22:10
P.S.
W zakładce wiadomości z regionu
Punkty widzenia : Pomagać mistrzom - czy nie ?
Ave Vive2020-02-11 22:53:21
Brawo Czesi ( Witku) za streszczenie
bardzo zły2020-02-11 23:12:45
A gdzie te pis- owskie mendy które obiecują wszystko i mają władze w województwie (Marszałek i Wojewoda), bo w końcu Vive to wizytówka całego regionu. Hale obiecali też to słyszałem a teraz szczują na władze miasta. Mam gdzieś politykę ale może te pis- oskie łajzy w końcu ktoś rozliczy które rzucaja deklaracje bez pokrycia. może sie mylę ale nie słyszałem aby Wenta składał jakieś deklaracje dotyczące utrzymania zawodowych klubów sportowych w naszym mieście, natomiast Pan Tarczyński jasno sie określił. Więc najpierw rozliczlimy pisiorów z deklaracji a potem Wentę z działalności na rzecz naszego MIASTA. Efekt 500+ i TV kurskiego robi robotę. Ludzie myślący i analizujący sytuację w naszym regionie niech wyciągną odpowiednie wnioski. A Bertusowi to współczuję bo naprawdę jest zdeterminowany aby cały czas utrzymać w NASZYM mieście piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Pozdrawiam Myślących
Marszałka ostro przycisnąć2020-02-12 00:09:55
Marszałek kasy ma jak lodu, nic sam nie realizuje tylko te obrzydliwe środki unijne dzieli,
i do tego z wykształcenia jest wuefista, no nie może odmówić.
Mieszkaniec innej gminy!2020-02-12 07:46:17
VIVE się należy!
Niech miasto 10 krotnie podniesie podatek od nieruchomości i 20 krotnie opłatę w strefie parkowania no i 5 krotnie cenę biletów!
Wtedy będzie z czego dołożyć!
Nie2020-02-12 21:05:17
A gdzie sponsor z mlyna iskierka i icek z chencinskiej
Insider2020-02-13 08:47:06
Kasa będzie, jest konsensus w RM. Okolo 2,5 mln zlotych. Nad pomoca mysli takze Urzad Marszalkowski woj. swietokrzyskiego.

Ostatnie wiadomości

Trzej zawodnicy Industrii Kielce zaleźli się w szerokiej, 35-osobowej kadrze reprezentacji Francji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Gospodarze imprezy są jednymi z głównych faworytów do zdobycia złotego medalu.
Mecenas Sławomir Gierada zrezygnował z funkcji Członka Rady Nadzorczej Korona S.A. To kolejne pożegnanie z klubem w ciągu kilku ostatnich godzin.
We wtorek Łukasz Jabłoński ogłosił decyzję o zakończeniu pracy prezesa w Koronie Kielce. Do informacji ustosunkowała się Agata Wojda, prezydent Miasta Kielce.
Kibice Korony Kielce podziękowali ustępującemu prezesowi Łukaszowi Jabłońskiemu za pracę na rzecz „żółto-czerwonego” klubu.
Rzeczniczka prasowa i dyrektorka działu marketingu Daria Wollenberg odchodzi z Korony Kielce.
Łukasz Jabłoński nie będzie już prezesem Korony Kielce. O swojej decyzji poinformował podczas dzisiejszej (28 maja) konferencji prasowej.
Rozgrywane w Chorwacji handballowe mistrzostwa świata drużyn Masters zakończone triumfem ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Masters Handball Kielce ukończyło zawody na wysokim trzecim miejscu.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Łukasz Jabłoński ogłosił zakończenie pracy w Koronie Kielce. Sternik klubu wyczerpująco odpowiedział na serię pytań ze strony dziennikarzy. – Pragnę podziękować panu Piotrkowi Dulnikowi. Gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj – przyznał podczas jednej z wypowiedzi.
Dominick Zator znalazł się w kadrze reprezentacji Kanady na mecze towarzyskie z Holandią i Francją. Przypomnijmy, że oba zespoły będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski podczas zbliżającego się EURO 2024.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka nie znalazł się w okrojonej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
Ostatnia kolejka Fortuny 1. Ligi niosła za sobą wiele niewiadomych. Toczyła się walka o bezpośredni awans, baraże, a także o utrzymanie w lidze. Jak przystało na zaplecze, było kilka niespodzianek. Jest to m.in. bezpośredni awans GKS-u Katowice oraz brak Wisły Kraków w strefie baraży.
Korona Kielce w miniony weekend wywalczyła utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drużyna Kamila Kuzery zakończyła sezon na czternastym miejscu wyprzedzając Radomiak Radom oraz spadkowiczów: Wartę Poznań, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź. We wtorek w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Industria Kielce została wicemistrzem Polski, co oznacza, że klub ze stolicy regionu świętokrzyskiego nie ma zapewnionego miejsca w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Sprawdziliśmy, jakie drużyny mogą rywalizować o „dziką kartę”.
40 strzelonych i 44 stracone bramki to bilans Korony Kielce w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jak wyglądał sezon „żółto-czerwonych” w podsumowaniu liczbowym?
Orlen Wisła Płock wróciła na mistrzowski tron po trzynastu latach przerwy. Radość i wielka ulga to uczucia, które towarzyszyły „Nafciarzom” po zdobyciu złotego medalu Orlen Superligi.
Po drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi głos zabrali Tomasz Gębala (Industria Kielce) oraz Niko Mindegia (Orlen Wisła Płock).
Po drugiej finałowej porażce z Orlenem Wisłą Płock Industria Kielce została wicemistrzem Polski. Zawodu z takiego obrotu spraw nie krył Krzysztof Lijewski.
Po zdobyciu przez Orlen Wisłę Płock mistrzostwa Polski, doszło do wręczenia nagród dla najlepszych szczypiornistów sezonu.
Artsem Karalek będzie przywdziewał „żółto-biało-niebieską” koszulkę do 2028 roku! O przedłużeniu kontraktu poinformowano przed rozpoczęciem drugiego meczu finałowego Orlen Superligi.
Spotkanie pełne dramaturgii zakończone porażką Industrii Kielce. Po regulaminowym czasie gry było 20:20, doszło do zaciętego konkursu rzutów karnych, w którym "Nafciarze" okazali się lepsi (8:7). Trofeum mistrzostw Polski finalnie trafiło w ręce Orlen Wisły Płock.
W 32. kolejce III ligi grupy IV KSZO pokonał Kapraty Krosno, a Star Starachowice Unię Tarnów. Czarni Połaniec okazali się natomiast słabsi od Wisłoki Dębica.
Górnik Zabrze brązowym medalistą Orlen Superligi. Szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska jest Tomasz Strząbała, legenda Iskry Kielce.
Nie milkną echa pierwszej konfrontacji finałowej Orlen Superligi. Głos w sprawie kontrowersji w rozmowie z TVP Sport zabrał trener Wisły Płock Xavier Sabate.
W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1. O losach „żółto-czerwonych” i pozostaniu w elicie zdecydował dublet Jewgienija Szykawki.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka został nominowany do najlepszej „jedenastki” 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group