Korona Handball gromi przy Krakowskiej. Była bezlitosna dla rywalek

01-02-2020 21:35,
Mateusz Kaleta

Korona Handball zagrała z SPR Gliwice w bardzo osłabionym składzie. To nie przeszkodziło jej jednak w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Kielczanki pokonały rywalki 45:21, prowadząc już do przerwy trzynastoma bramkami.

Trener Paweł Tetelewski miał do dyspozycji zaledwie jedenaście zawodniczek, w tym aż trzy bramkarki. Jedna z nich - Aleksandra Januchta - zagrała po raz pierwszy w tym sezonie. Zabrakło Agnieszki Młynarskiej, Honoraty Czekali, Magdaleny Kędzior i Pauliny Piwowarczyk.

REKLAMA  

Korona Handball zanotowała świetne otwarcie i bardzo szybko zbudowała swoją przewagę. Do przerwy wygrywała 24:11, a swoją przewagę udokumentowała w drugiej odsłonie. Najskuteczniejsze w kieleckim zespole były autorki dziewięciu trafień: Honorata Syncerz i Karolina Mochocka. Siedem razy do siatki trafiły też Natalia Jach i Wiktoria Gliwińska.

W następnym meczu kielczanki czeka ważne starcie z trzecią drużyną ligi, SPR Olkusz. Ten mecz odbędzie się dopiero za dwa tygodnie na wyjeździe.

Korona Handball – SPR Gliwice 45:21 (24:11)

Korona: Hibner, Chodakowska, Januchta – Jach 7, Więckowska 6, Syncerz 9, Gliwińska 7, Parandii 1, Zimnicka 3, Skowrońska 3, Mochocka 9

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group