Szlify przed Euro. Janc zagra przeciwko Vujoviciowi, sprawdzą się Wolff i Karacić

03-01-2020 12:49,
Mateusz Kaleta

Reprezentacja Polski w ostatnim sprawdzianie przed styczniowymi mistrzostwami Europy weźmie udział w 45. Memoriale Barcenasa w hiszpańskiej Torrelavedze, gdzie zmierzy się z gospodarzami, Rosją oraz Portugalią (CZYTAJ WIĘCEJ). Formę szlifują też pozostałe reprezentacje, w których występują zawodnicy PGE VIVE Kielce. Szansę na występ w turnieju finałowym ma dwunastu zawodników mistrzów Polski.

Zgrupowanie w Poreču rozpoczęli Chorwaci z Igorem Karaciciem w składzie. Jest też czterech byłych zawodników Mistrzów Polski: Marko Mamić, Luka Cindrić, Marin Šego i Željko Musa. Chorwaci zagrają dwa sparingi: w sobotę o godz. 17 z Bośnią i Hercegowiną oraz w niedzielę o tej samej porze z Katarem.

2 stycznia w Frankfurcie spotkali się też reprezentanci Niemiec. Andreas Wolff i spółka zagrają 4 stycznia towarzysko z Islandią w Mannheim, a dwa dni później w Wiedniu z Austrią.

Na przeciwko siebie w towarzyskiej potyczce staną Blaż Janc oraz Branko Vujović. Słowenia zmierzy się z Czarnogórą 4 stycznia. Dzień wcześniej reprezentacja Słowenii podejmie u siebie Macedonię Północną. Ta sama drużyna będzie także rywalem Czarnogórców.

Z urazem wciąż boryka się Uladzislau Kulesz, który był oszczędzany przez trenera reprezentacji Białorusi podczas towarzyskiego turnieju w Tarnowie. 23-latek ma być jednak gotowy na mistrzostwa Europy. W ekipie Białorusi będzie też Arciom Karaliok. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group