Korona Handball ostatni raz w domu. Można przypomnieć sobie poziom Superligi

17-12-2019 15:17,
Mateusz Kępiński

Przed szczypiornistkami Korony Handball bardzo ciekawa rywalizacja w Pucharze Polski. W środę kielczanki w 1/16 finału zagrają z KPR-em Ruch Chorzów, z którym jeszcze niedawno mierzyły się w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Będzie to doskonały sprawdzian dla naszych zawodniczek, które marzą o szybkim powrocie do elity. Jest też okazja do efektownego zakończenia roku w hali przy ulicy Krakowskiej. Będzie to bowiem ostatni mecz Korony Handball przed własną publicznością. Przed świętami podopieczne Pawła Tetelewskiego zagrają jeszcze na w piątek na wyjeździe z SPR-em Gliwice.

Kolejna okazja do obejrzenia kieleckich szczypiornistek w akcji dopiero w 2020 roku, dlatego warto się wybrać na mecz Korona Handball – KPR Ruch Chorzów. Początek 1/16 finału Pucharu Polski w środę o godzinie 19.00. Bilet ulgowy jest w cenie 5 zł, normalny 10 zł.

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

fot. Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Filip2019-12-17 18:25:26
Czy wyjasnilo sie juz do konca czemu zawodniczki Korony zostaly zdegradowane z Superligi i kto za to powinien odpowiadac?
pablo z płebla2019-12-18 12:16:22
Czemu grają w niższej lidze to wiadomo! Przede wszystkim pieniądze zabiły sport!!! Brak minimalnego budżetu gwarantowanego czyli 1,4 mln (miasto wyłożyło bodaj 800 tys. (np. na Koronę "kopaną" wykłada ponad 6 mln) do budżetu brakowało ok 300 tys.,a druga sprawa to kwity o licencje złożone po czasie, wiele innych czynników jeszcze na to się złożyło, teraz sprawa się już rozmywa i pewnie się rozmyje o ile już nie jest zamknięta. ot taki cytat naszego działacza do wyciągnięcia wniosków, by sytuacja się nie powtórzyła nigdy:
"Sam komisarz ligi też nie jest bez winy, bo nie zostaliśmy w sposób prawidłowy poinformowani o rozpoczynającym się procesie licencyjnym. Przedstawialiśmy dowody na to, że mail z informacją o wszczęciu procedury licencyjnej nie został nigdy wysłany na adres klubowy. Dlatego pan komisarz też ma trochę winy w tym naszym opóźnieniu..."
Trochę to niepoważne że licencja padła bo zamiast o nią zabiegać czekaliśmy na maila!?!
Powrót do najwyższej klasy to kwestia czasu! Dużo pięknego sportu w wykonaniu dziewczyn, oby ktoś to dostrzegł by Kielce mogły wrócić na właściwe miejsce!
pablo z płebla2019-12-18 12:30:42
Jak bardzo nieodpowiedzialni jesteśmy niech świadczy fakt tłumaczenia, iż spóźnienie to wina komisarza bo nie otrzymaliśmy maila.

To jest komunikat z zakładki aktualności superligi z dnia !uwaga 2 kwietnia 2019 r.! a my notujemy ponad 20 dni spóźnienia! (Napisaliśmy chociaż o wydłużenie? np. w związku z dopinaniem budżetu?):
W sezonie 2019/2020 kluby będą musiały dysponować budżetem na poziomie co najmniej 1,4 mln złotych netto oraz posiadać uregulowaną sytuację co do zobowiązań wobec zawodniczek, sztabu szkoleniowego, innych pracowników klubu oraz dysponować odpowiednim zapleczem infrastrukturalnym

Proces licencyjny będzie dwuetapowy. Pierwszy zakłada, że do 6 maja kluby złożą określoną dokumentację licencyjną. Po jej analizie do 1 lipca podjęte zostaną przez Komisarza Ligi decyzje o przyznaniu lub odmowie przyznania licencji. W drugim etapie kluby, które uzyskały licencję będą poddane dodatkowemu badaniu finansowemu w celu ustalenia zobowiązań klubu na koniec sezonu rozgrywkowego 2018/2019 wraz z obowiązkiem ich uregulowania do dnia 30 czerwca. Zakończenie drugiego etapu i całego postepowania nastąpi do 7 sierpnia. W tym terminie przedstawiony zostanie ostateczny skład ligi zawodowej PGNiG Superligi kobiet w sezonie 2019/2020.

Regulamin postępowania licencyjnego wraz z harmonogramem i szczegółowymi kryteriami licencyjnymi dostępny jest na stronie PGNIG Superligi w zakładce Superliga sp. z o.o. / Komisarz Ligi / Regulaminy (\'tu był link\').

ps.
Strona koronahandball.pl zakładam, że żyje bo fotki z meczy są! ale gdzie tam szukać info np. o dzisiejszym pucharze? w ogóle o meczach jest tylko terminarz bliżej nic nie mówiący... no wiadomo jest facebook! ;-)

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group