Oficjalnie! Janc odchodzi z PGE VIVE! W jego miejsce Islandczyk Gudjonsson

21-11-2019 19:29,

To już pewne: Blaż Janc po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z PGE VIVE Kielce. Kielecki klub poinformował o tym w czwartkowe popołudnie na swojej stronie internetowej. Jego miejsce w drużynie mistrzów Polski zajmie 25-letni Islandczyk, Sigvaldi Gudjonsson.

O tym, że Blaž Janc odejdzie z PGE VIVE mówiło się już od dawna. Teraz jest to już przesądzone. - Na tę chwilę chciałbym jedynie potwierdzić, że odchodzę z Kielc. Długo myślałem, czy zostać, czy odejść, ale przyszedł moment, w którym trzeba było podjąć decyzję. Do końca sezonu gram dla tego klubu i zawsze będę go miło wspominał - mówi w rozmowie z oficjalną stroną kieleckiego klubu Słoweniec. Jego nowym klubem niema na pewno, choć jeszcze nieoficjalnie, będzie FC Barcelona.

REKLAMA

Nowym zawodnikiem PGE VIVE zostanie Sigvaldi Bjorn Gudjonsson - 25-letni Islandczyk, grający obecnie w norweskim klubie Elverum. W trakcie obecnego sezonu Ligi Mistrzów rzucił 38 bramek, rok temu w sumie 50. Gudjonsson mierzy 190 centymetrów wzrostu. Z takimi warunkami fizycznymi idealnie pasuje do gry na "drugim" w obronie, a właśnie zawodnika o takiej charakterystyce poszukiwał kielecki klub.

- Na razie jego umowa będzie obowiązywać jeden sezon, ale mamy nadzieję na szybkie jej przedłużenie, wiążemy z nim duże nadzieje - mówi na łamach oficjalnej strony klubu Bertus Servaas, prezes PGE VIVE. 

Sternik kieleckiego klubu dziękuje Jancowi za jego grę w żółto-biało-niebieskich barwach. Słoweniec gra w stolicy województwa świętokrzyskiego od 2017 roku. - Jestem ogromnie wdzięczny Blažowi za wszystko to, co zrobił dla naszego klubu i wciąż jeszcze zrobi do końca obecnego sezonu. To zawodnik jedyny w swoim rodzaju i wszyscy życzymy mu powodzenia w dalszym rozwoju kariery - kwituje Servaas.

Wasze komentarze

mar2019-11-22 12:44:38
szkoda, duza strata.
Rotkäppchen2019-11-22 14:52:16
Krzyż na drogę
Dziak2019-11-22 21:34:12
Dzięki Blaż za wszystko!

Projekt i wykonanie: CK Media Group