Klimków nie zagra w PGE VIVE. Odrzucił ofertę!

07-11-2019 18:00,
Mateusz Kaleta

Jan Klimków z Gwardii Opole był w kręgu zainteresowań PGE VIVE Kielce. Mistrzowie Polski chcieli sprowadzić tego 21-letniego obrotowego latem 2020 roku. Teraz wiadomo już, że do transferu nie dojdzie. Klimków odrzucił ofertę kieleckiego klubu.

O tej zaskakującej decyzji poinformowały zgodnie handballnews.pl oraz kielecka "Gazeta Wyborcza". 

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że PGE VIVE było już zainteresowany Janem Klimkowem przed rozpoczęciem obecnego sezonu, ale wtedy nie udało się dojść do porozumienia z Gwardią w sprawie wykupienia jego umowy. Obecny kontrakt zawodnika z opolskim klubem wygasa z końcem trwającego właśnie sezonu.

- Przedstawiliśmy mu ofertę, ale jej nie przyjął. To jego decyzja. Generalnie ja nie lubię pytać dwa razy – mówi na łamach handballnews.pl prezes mistrzów Polski, Bertus Servaas. Te słowa jasno ucinają spekulacje - temat transferu obrotowego do Kielc jest już nieaktualny. 

W obecnym sezonie Klimków zmaga się z urazem barku i do tej pory rzucił w PGNiG Superlidze tylko 9 bramek. W poprzednim sezonie rozgrywek w 31 meczach zdobył 51 goli. Zawodnik ten może grać zarówno w ataku, jak i obronie.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

kibic2019-11-07 23:48:02
Karalek, Tournat i Guillo (warto przedłużyć z nim umowę bo w obronie jest bardzo dobry). Klimków by sobie nie pograł.
ckk2019-11-08 07:23:31
Wow wszedzie o tym piszą jakby conajmniej nam Karabatic albo Palmarson odmówił!
Słaby zawodnik, który pograł by troszkę w naszej lidze a w LM byłby trzecim wyborem i w ataku i w ...obronie ponieważ przypomne że Touran jest chyba jeszcze lepszym dzikiem w obronie niż Karalek i Gilou
Dziak2019-11-08 08:34:19
To akurat bardzo dobra wiadomość. Klimków był okrzyknięty wielkim talentem, ale jakoś stoi w miejscu. Ponadto czego nie lubię w jego grze to złośliwości i często głupich, a brutalnych fauli. Guillo bije go na głowę i z nim przedłużyć umowę by było trio: Karalek, Tournat, Guillo.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group