Szczęśliwy remis Korony. Przebudzenie Tataja

11-05-2010 18:52,

Nie udało się podopiecznym Marcina Sasala wywieźć z Lubina kompletu punktów. Korona Kielce zremisowała z Zagłębiem 2:2 i plasuje się na siódmym miejscu w tabeli. Swój dzień na Dialog Arenie miał Maciej Tataj, który strzelił gospodarzom aż dwie bramki!

Od początku spotkania stroną przeważającą była drużyna gospodarzy, która raz za razem próbowała przebić się przez kielecką defensywę. Najpierw Zbigniewa Małkowskiego starał się pokonać Mateusz Bartczak, a potem o centymetry pomylił się snajper numer jeden Zagłębia, Ilijan Micanski. Nieomylny był dopiero Wojciech Kędziora, który w 16. minucie strzałem z dystansu zmusił kieleckiego golkipera do kapitulacji.

To niestety nie był koniec kłopotów „złocisto-krwistych”. Podopieczni Marcina Sasala w dalszym ciągu nie potrafili nawiązać wyrównanej walkii z rywalem. Korona do wyśmienitej akcji doszła dopiero w 40. minucie meczu. Blisko strzelenia bramki był Tataj, który popisał się bardzo precyzyjnym strzałem głową. Na wysokości zadania jednak stanął bramkarz gospodarzy, Bojan Isailović. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla lubinian.

Przerwa wyraźnie dobrze wpłynęła na grę gości. Jednak na kolejną bramkę w tym spotkaniu musieliśmy do 57. minuty. Kto nie wierzy w umiejętności Aleksandara Vukovicia, mógł się po tej akcji ugryźć w język. Serb prostopadłą piłką świetnie obsłużył Tataja. „Patataj” mając przed sobą tylko bramkarza lubinian pewnie umieścił piłkę w siatce. Po wyrównaniu Korona nabrała wiatru w skrzydła i wyraźnie dominowała na boisku.

To był dzień Tataja! Snajper Korony prawie cztery minuty po strzeleniu pierwszej bramki, pokonał Isailovicia po raz drugi. Jednak ta bramka nie została uznana, ponieważ asystujący mu Hernani był na pozycji spalonej.

Zagłębie po straconej bramce wyraźnie straciło przysłowiową wodę na młyn. Zabójczo skuteczny Micanski tym razem nie potrafił przełamać swojej niemocy strzeleckiej… Aż do 85. minuty. Wtedy strzelił, wydawało się, bramkę na wagę zwycięstwa. Ku uciesze kieleckich kibiców Korona nie poddała się i już chwilę później mogła się cieszyć z kolejnego gola Tataja. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. „Złocisto-krwiści” obecnie lokują się na siódmej pozycji w tabeli.

W najbliższą sobotę czekają nas kolejne piłkarskie emocje! Korona w ostatnim spotkaniu sezonu gościć będzie o 17:00 Ruch Chorzów.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:2 (1:0)

Bramka: Kędziora (16'), Micanski (85') - Tataj (57')(86')

Zagłębie: Isailović - Bartczak, Reina, Stasiak, Nhamoinesu - Kocot, Ekwueme, Hanzel, Kędziora (78' Plizga) - Micanski, Traore.

Korona: Małkowski - Jędrzejczyk, Hernani, Stano, Mijailović (81' Kaczmarek) - Maliszewski (74' Łatka), Wilk, Vuković, Markiewicz - Gajtkowski (89' Zieliński), Tataj.

Żółte kartki: Vuković, Maliszewski (Korona)

Koniec meczu.

II połowa:

90. min - Sędzia dolicza trzy minuty .

89. min - Za Gajtkowskiego Michał Zieliński.

86. min - Niewiarygodne!!! Maciej Tataj po raz kolejny ratuje swój zespół! Mamy 2:2!

85. min - Micanski w końcu się odblokował. 2:1 dla gospodarza. CZy to już koniec meczu?

81. min - Konieczna zmiana! Uraz sygnalizuje Mijailović. Serb opuszcza boisko, a za niego w ostatnich minutach zagra Kaczmarek

78. min - Zmiana również w zespole miejscowych. Boisko opuszcza strzelec bramki, Kędziora. Do akcji wkracza Plizga.

74. min - Pierwsza zmiana. Łukasza Maliszewskiego zmienia Dariusz Łatka.

70. min - Remis nam nic nie daje. W obecnej sytuacji nadal będziemy lokować się na 10 miejscu. Zobacz szczegółową tabelę live.

68. min - Micanski znowu groźny. Zawodnik z Lubina robi dużo wiatru w szeregach żółto-czerwonych. Do pełni szcześcia jego brakuje tylko skuteczności.

65. min - Zagłębie już nie jest tak pewne siebie jak godzinę temu. Korona w końcu przeważa!

61. min - Kolejna bramka dla Korony? Blisko szczęścia był Maciej Tataj. Nowy snajper kieleckiej ekipy umieścił piłkę w siatce, jednak asystujący mu Hernani wcześniej był na pozycji spalonej.

59. min - Gospodarz blisko zdobycia gola. Na szczęscie dogodną okazję zmarnował Micanski.

57. min - Mamy bramkę!! Vuković jak za najlepszych lat posłał piękną prostopadłą piłkę, która znalazła Tataja. Ten nie mógł zmaronować akcji sam na sam! Wracamy do gry! Na Dialog Arenie 1:1.

56. min - Podopieczni Marka Bajora nieznacznie, ale lepsi w swoich poczynaniach.

55. min - Spotkanie powoli nabiera tempa. Jednak w dalszym ciągu Koronie nie udaje się wyprowadzić klarownej sytuacji.

51. min - Narazie zajmujemy 10 miejsce w tabeli. Wiecej informacji.

50. min - Nie ustępują ataki lubinian.

48. min - Kolejny żółty kartonik na nasze konto. Tym razem przez sędziego ukarany został Maliszewski.

46. min - Zaczynamy drugą połowę! Oba zespoły przystąpiły do niej bez zmian personalnych.

Przerwa:

Miejmy nadzieję, że Korona w przerwie podniesie się z tego małego kryzysu... W końcu mamy szansę na świetną szóstą lokatę!

I połowa:

45. min - Koniec pierwszej połowy. Mamy 1:0 dla miejscowych.

43. min - I znowu ten Kędziora... Na szczęscie zawodnik Zagłębia tym razem pomylił się.

41. min - Vuković nieprzepisowo zatrzymał kontrę rywala. Mamy żółtą kartkę.

40. min - Bliscy wyrównania goście! Świetne dośrodkowanie Maliszewskiego i równie dobry strzał Tataja z główki. Na nieszczęście gości perfekcyjnie w tej sytuacji zachował się Bojan Isailović, który złapał piłkę lecącą w okienko.

36. min - Zespół z Lubina był blisko zdobycia kolejnej bramki. Po dośrodkowaniu Hanzela piłkę w stronę bramki skierował Traore. Na szczęście futbolówka wpadła tylko w boczną siatkę.

33. min - Zrywy Korony niczego nie zmieniły. Gospodarze w dalszym ciągu prowadzą i co więcej są stroną przeważającą w tym meczu.

32. min - "Gajtek" w rundzie wiosennej szaleje. Nie inaczej jest i tym razem. Kielecki snajper po świetnej akcji wyprowadził prostopadłe podanie do Tataja. Były gwiazdor I ligi niestety nie zdołał dobiec do piłki.

27. min - Akcja Korony. Vuković po przechwycie przekazał futbolówkę do Tataja. Ten niestety nie zdołał podać do niepilnowanego Mijailovicia.

25. min - Rzut wolny dla gości, ale miejscowi bez problemu opanowali sytuację.

20. min - Blisko wyrównania Krzysztof Gajtkowski. Piłka niestety poszybowała nad poprzeczką.

18. min - Ten gol był udokumentowaniem wyraźnej przewagi lubinian.

16. min - Niestety... Wojciech Kędziora strzałem z dystansu pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Mamy 1:0 dla gospodarzy.

11. min - Znakomicie w polu karnym Micanski, ale Bułgar uderza nad poprzeczką.

6. min - Uderzenie Mijailovicia blokują obrońcy.

3. min - Strzał Bartczaka świetnie broni Małkowski.

1. min - Początek meczu.

------------

M2010-05-11 19:16:36
co ze sponsorem dla Korony? ma ktoś jakieś cynki?