REKLAMA

AZS UJK rozpoczął przygotowania do historycznego sezonu. Na pierwszym miejscu pasja

13-08-2019 10:21,
Mateusz Kaleta

Piłkarze ręczni AZS UJK Kielce rozpoczęli przygotowania do pierwszego, historycznego sezonu w I lidze. Na pierwszych zajęciach drużyna odbyła testy wydolnościowe, które sprawdziły, jak zawodnicy wywiązali się z treningów indywidualnych w letniej przerwie. - Nastroje są dobre. Jesteśmy pełni optymizmu przed nowym sezonem - podkreśla Łukasz Michalski, menedżer klubu.

ZOBACZ TAKŻE: Królowa strzelczyń Superligi: Prezesi nie mają po co dzwonić. Zostanę w Kielcach, nawet jak zapłacą cztery razy tyle

Dla zespołu "Akademików" będzie to historyczny sezon, przed którym jest sporo niewiadomych. - Dla nas wszystko jest nowe, dlatego nie mamy oczekiwań jeśli chodzi o miejsce w tabeli. Na pewno będziemy walczyć o punkty w każdym kolejnym meczu. Chcemy się sprawdzić, jak to będzie wyglądało na wyższym poziomie rozgrywkowym - podkreśla menedżer.

REKLAMA

W składzie AZS UJK nie ma wielkich zmian. Drużynę wzmocniło pięciu nowych zawodników: rozgrywający Daniel Goliszewski, Piotr Gasin, Damian Falasa oraz dwaj skrzydłowi: Patryk Wacek i Aleksy Szyc. - Stawiamy na naszych studentów. Wszyscy nowi zawodnicy to studenci UJK, który albo do Kielc wrócili, albo skończyli wiek juniora w innych klubach i u nas będą startować w piłce seniorskiej. Mamy też kilka ubytków, ale zmiana kadrowa na pewno nam te dziury załata - tłumaczy szef klubu.

Łukasz Michalski przyznaje, że wciąż kształtuje się budżet klubu na nowy sezon. To drugie podejście AZS-u do zaplecza Superligi, bo w poprzednim sezonie na drodze stanęły właśnie względy finansowe. - W tym roku te braki w budżecie nadal są, ponieważ skończyła się nasza umowa sponsorska z kieleckim PSS Społem. Na szczęście dodatkowe wsparcie zapewnił nam rektor uczelni, pan Jacek Semaniak. W dalszym ciągu czkamy też na decyzję pana prezydenta w sprawie wsparcia z miasta i mamy nadzieję, że będzie ona pozytywna. Rozmowy trwają też z Urzędem Marszałkowskim. Oprócz tego, są z nami rokrocznie stali sponsorzy, który zawsze nas wspierają. Budżet na funkcjonowanie w lidze mam nadzieję, że będziemy mieli zapewniony - wyjaśnia menedżer klubu.

I podkreśla: - Powiedzieliśmy A, powiemy B. Na pewno w lidze zagramy. Idziemy w tym kierunku bardziej z pasji, niż jakiś pewnych zapewnieniach jeśli chodzi o fundusze.

Cały okres przygotowawczy AZS UJK spędzi w Kielcach. Drużyna ma w planach także sparingi. - Z racji na ograniczenia finansowe, nie możemy równać się z innymi pierwszoligowymi klubami w kraju, które dysponują kilku, albo kilkunastokrotnie wyższymi budżetami od nas. Na początek planujemy treningi biegowe i siłowe, aby zbudować wytrzymałość, potem będą też treningi taktyczne z piłkami. Mamy kilka propozycji, jeśli chodzi o sparingi, ale to jeszcze za wcześnie, aby podać konkretne daty. Będziemy chcieli posparować się z zespołami z innych grup. Nie chcemy zdradzać rywalom, jak gramy. Może to będzie jakimś elementem zaskoczenia - kwituje Łukasz Michalski.

AZS UJK Kielce nowy sezon rozpocznie 21 września od wyjazdowego starcia z KPR Legionowo.

fot: AZS UJK Kielce / Facebook

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group