AEK Ateny czwarty rok szlifuje formę w Kielcach. A wraz z nim... greccy kibice

10-07-2019 14:14,
Mateusz Kaleta

Czwarty rok z rzędu na kieleckich obiektach do sezonu przygotowuje się drużyna AEK Ateny. 12-krotny mistrz Grecji przebywa w Kielcach od 2 lipca i pozostanie w stolicy województwa świętokrzyskiego jeszcze przez najbliższy tydzień. W tym czasie rozegra kilka sparingów.

POLECAMY: Nowy pomocnik w Koronie Kielce!

Grecy korzystają z bazy hotelowej Hotelu Binkowski, trenują na boiskach przy ulicy Kusocińskiego oraz Szczepaniaka. Tam też w minioną niedzielę rozegrali pierwszy ze swoich letnich sparingów. Potyczka przeciwko Górnikowi Zabrze zakończyła się zwycięstwem Greków 1:0, a decydującą bramkę zdobył na początku drugiej połowy Marko Livaja.

REKLAMA

Kolejny z meczów - również przy Szczepaniaka - zaplanowany jest na najbliższy piątek. Wówczas trzecia drużyna greckiej ekstraklasy zmierzy się ze słowackim AS Trencin (godz. 18:00). Kolejnymi rywalami AEK podczas zgrupowania w Polsce będą Maccabi Netanja (15 lipca) oraz Stal Stalowa Wola (16 lipca).

Wśród piłkarzy, którzy trenują w Kielcach jest m. in. Dmytro Czyhrynski - były zawodnik FC Barcelona.

ZOBACZ TAKŻE: Wiele atrakcji na kieleckim rynku

Co warte podkreślenia - razem z ateńską ekipą w Kielcach są także... greccy kibice. Zarejestrowała to podczas sparingu z Górnikiem kamera klubowej telewizji, która pokazała niedzielną potyczkę z Górnikiem od kulis.

fot: AEK Ateny

Wasze komentarze

Ck2019-07-10 20:30:40
Kiedyś miała być jakaś współpraca z AEK-iem dotyczącą wypożyczania do Korony piłkarzy. Ktoś coś wie czemu to nie wypaliło?
Kix2019-07-11 14:14:07
Dlaczego więc Korona nie zagra sparingu z takim przeciwnikiem mając go na miejscu ??
Odpowiedz2019-07-11 15:16:12
Ponieważ to podobno ostatni raz AEKu w Kielcach grają ze Stalą Stalowa Wola i dostali od nich zaproszenie na obozy na nowo wybudowanym Podkarpackim Centrum Piłki Noznej dlatego Korona nie gra tutaj link osrodek Stali po lprawej 5 boisk 1 sztuczne dwa hybrydowe 1 pod balonem basen hotel obok po prawej

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group