PGE VIVE chce obrotowego Gwardii Opole. Transfer będzie możliwy dopiero za rok

05-06-2019 11:48,
Mateusz Kaleta

PGE VIVE Kielce chce pozyskać Jana Klimkowa, obrotowego Gwardii Opole. Wiele wskazuje jednak na to, że 21-latek trafi do Kielc dopiero w przyszłym sezonie, ponieważ teraz ma jeszcze rok ważnego kontraktu ze swoim klubem. - Chcieliśmy go już teraz, ale Gwardia nie zamierza go oddawać - mówi na łamach "Radia em Kielce" Bertus Servaas, prezes klubu.

W nowym sezonie duet obrotowych w PGE VIVE stworzą Arciom Karalok oraz Julen Aginagalde. Z klubem żegna się Bartłomiej Bis, który zostanie nowym zawodnikiem NMC Górnika Zabrze. Kielczanie chcieli mieć w składzie trzeciego obrotowego i wybór padł właśnie na Klimkowa, ale jego transfer tego lata nie będzie możliwy.

REKLAMA

- Będziemy starać się zatrudnić go już po tym, jak wypełni kontrakt z Gwardią. Jestem umówiony na spotkanie z Janem w połowie czerwca. Muszę jeszcze przed tym dokładnie sprawdzić, czy już teraz będziemy mogli podpisać umowę – wyjaśnia na łamach radia Bertus Servaas.

Jan Klimków w grudniu skończy dopiero 21 lat, a już od dwóch sezonów gra w PGNiG Superlidze. W minionym sezonie sięgnął z Gwardią Opole po brązowy medal mistrzostw Polski, a sam wystąpił w 31 spotkaniach i rzucił 51 bramek. Mierzący 203 centymetry zawodnik ma za sobą debiut w reprezentacji Polski – w grudniu 2018 roku zagrał w sparingu z Niemcami (23:35).

Razem z Klimkowem do PGE VIVE przyszłego lata dołączy także Francuz Nicolas Tournat z HBC Nantes. 25-latek zastąpi w drużynie Julena Aginagalde, dla którego nadchodzący sezon będzie ostatnim w Kielcach.

źródło: Radio eM Kielce

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Eh2019-06-05 12:58:27
Jak nie może jego strata poszukać kogoś na Bałkanach albo w Hiszpanii i będzie pięć razy lepszy niż on. A jak go Opole nie chce sprzedać to ich strata i on i Opole zostawić na lodzie.
kibic2019-06-05 15:01:17
Żeby nie było tak, że za rok będzie już niepotrzebny. Wtedy sobie będzie pluł w brodę, że jego obecny klub zastopował jego karierę. Ofertę z takiego klubu jak Kielce najczęściej otrzymuje się tylko raz.
Janek2019-06-06 04:25:15
Jezu, zrozumiec te wasze placze. Najpierw zle, ze nie graja Polacy. Potem " poszukać kogoś na Bałkanach albo w Hiszpanii i będzie pięć razy lepszy". Potem, znowu, ze za duzo zagranicznych. Potem znowu, ze Gebala nie. Potem znowu, ze kiedys to bylo 11 Polakow, a teraz 5. Zrozumiec was barany to jest zadanie dla Einsteina.
ręczny2019-06-06 15:34:11
21 latek, bez nazwiska, bez wyrobionej marki, z krajowego podwórka. Nie możemy go wykupić? Przecież cena za takiego zawodnika nie powinna być wygórowana.
Czarcik2019-06-07 07:23:32
ręczny - podobno Gwardia krzyknęła 500 tys. złotych za niego tj jakieś 120 tys euro :) - tak podawał PS. Delikatnie mówiąc przegięła jeżeli to prawda. Tu najważniejsze wg mnie jest zdanie zawodnika - jeżeli chciałby u nas grać od tego sezonu to klub z Opola powinien zejść na ziemię i dogadać się z nami - nam jest teraz już potrzebny zawodnik - za rok to może się okazać, że jest już niepotrzebny, albo ktoś inny błyśnie i nie będzie miał problemów z przyjściem do Kielc.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group