Korona II broni pozycji lidera. W sobotę zagra z Granatem

26-10-2018 11:21,
Marcin Długosz

Jeszcze tylko cztery mecze pozostały rezerwom Korony Kielce do rozegrania przed zimową przerwą w rozgrywkach IV ligi świętokrzyskiej. W najbliższy weekend podopieczni Sławomira Grzesika zagrają w Skarżysku-Kamiennej, gdzie zmierzą się z miejscowym Granatem.

Sytuacja kielczan w tabeli wygląda dobrze. 34 punkty, okazały bilans bramkowy 45:9 i 1. miejsce sprawiają, że nie ma na co narzekać. Goniący jednak żółto-czerwonych Neptun Końskie ma raptem 3 „oczka” mniej, zatem aby utrzymać najwyższą pozycję na kilka miesięcy przerwy, ekipa z Kielc musi się mieć na baczności.

REKLAMA

Jej najbliższy rywal, Granat, to beniaminek na czwartoligowych boiskach. Radzi sobie przyzwoicie – zgromadził dotychczas 25 punktów i zajmuje 4. lokatę.

Najskuteczniejszym graczem żółto-czerwonych pozostaje Maciej Firlej. Napastnik, który czeka na szansę w pierwszym zespole, póki co stanowi o sile rezerw i zdobył już 11 ligowych bramek. Natomiast najlepszy strzelec skarżyszczan, Błażej Miller, trafił jak dotąd do siatki 7 razy.

Mecz 14. kolejki IV ligi świętokrzyskiej pomiędzy Granatem a Koroną II rozpocznie się w sobotę, 27 października o godzinie 14:00 na stadionie w Skarżysku-Kamiennej.

fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group