Obrodziło powołaniami. Aż dziewięciu zawodników PGE VIVE pojedzie na kadrę narodową

12-10-2018 08:20,
Mateusz Kaleta

Dziewięciu zawodników PGE VIVE Kielce zostało powołanych do swoich reprezentacji na mecze towarzyskie oraz zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy. Po raz pierwszy od ponad roku kielecki klub ma także swojego przedstawiciela w reprezentacji Polski.

Piotr Przybecki, selekcjoner reprezentacji powołał skrzydłowego kieleckiego klubu, Arkadiusza Moryto. Polacy zagrają w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 z Kosowem oraz z Izraelem. Pierwszy mecz odbędzie się 24 października w Ostrowcu Świętokrzyskim (godz. 18:00), natomiast drugi cztery dni później w Tel Awiwie. 

REKLAMA

Aż trzech zawodników PGE VIVE dostało powołania do reprezentacji Chorwacji. Są to: Luka Cindrić, Marko Mamić i Filip Ivić. Ich zespół pod koniec października zmierzy się w ramach eliminacji Mistrzostw Europy ze Szwecją oraz Belgią.

Podobnie, trzech przedstawicieli kieleckiego klubu ma kadra Hiszpanii. Na Półwyspep Iberyjski wyjadą bracia Alex i Dani Dujshebaev oraz Angel Perez Fernandez. Ich reprezentacja jako obrońca tytułu nie uczestniczy w eliminacjach, ale zagra towarzysko ze Szwecją oraz Norwegią.

Ponadto, powołanie otrzymał także Blaż Janc. Słoweniec będzie miał okazję zagrać w spotkaniach przeciwko Łotwie oraz Estonii i oba te spotkania będą częścią trwających eliminacji do Mistrzostw Europy.

Ostatnim z powołanych graczy PGE VIVE jest Arciom Karalok. Białoruś zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną oraz Finlandią.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group