Możdżeń odejdzie z Korony? Piłkarzem interesuje się... Lech Poznań

09-05-2018 08:30,
Mateusz Kaleta

Jacek Kiełb to nie jedyny zawodnik, jaki latem może opuścić Koronę Kielce. 30 czerwca kończą się umowy aż dziesięciu zawodników kieleckiego klubu. Choć kwestia kontraktu "Ryby" wyjaśni się w najbliższych dniach, przyszłość wielu piłkarzy żółto-czerwonych w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania.

- Rozmawiamy o tym między sobą. Wielu z nich do dziś nie wie, co dalej. Goran Cvijanović, Ken Kallaste są przecież podstawowymi zawodnikami, a nadal nie wiedzą na czym stoją. Stąpają po cienkim lodzie. Nie wiedzą co się może wydarzyć, a za miesiąc kończy się ich kontrakt – uważa Mateusz Możdżeń, pomocnik Korony.

REKLAMA

To właśnie środkowy pomocnik jest kolejnym z piłkarzy, którzy latem mogą opuścić Koronę. 27-latek ma wprawdzie umowę z kieleckim klubem ważną jeszcze przez kolejny sezon, ale nie ukrywa, że dostaje sygnały o zainteresowaniu innych klubów, również tych z zagranicy. W niekorzystnej dla Korony sytuacji stawia fakt, że "Możdżu" ma wpisaną w kontrakt kwotę odstępnego, za którą można go pozyskać.

- Jakieś sygnały z innych klubów są. Od sygnałów do konkretnych propozycji jest jednak jeszcze daleka droga. Wiele zespołów jeszcze nie wie, na jakim miejscu skończy ligę, gdzie będzie potrzebować wzmocnień w kolejnych rozgrywkach. Żeby transfer doszedł do skutku, musi się wiele wydarzyć – mówi Możdżeń i dodaje: - Faktem natomiast jest, że mam jeszcze rok kontraktu z Koroną z wpisaną w niego kwotą odstępnego.

Wśród pogłosek, jakie pojawiają się w świecie mediów sportowych, coraz głośniej mówi się o tym, że Możdżeń może wrócić do Lecha Poznań - klubu, w którym spędził aż 8 lat i zdobył jedno mistrzostwo Polski. "Kolejorz" w obecnym sezonie również walczy o ten cel. Póki co, ma dwa punkty straty do prowadzącej Legii Warszawa.

Na razie spośród wszystkich zawodników, którym 30 czerwca kończą się kontrakty z kieleckim klubem, znana jest przyszłość tylko dwóch piłkarzy. Z Koroną na pewno pożegna się Czech Radek Dejmek oraz Maciej Gostomski, który od lipca zostanie zawodnikiem Cracovii. Obecny kapitan Korony nie powinien mieć jednak problemów ze znalezieniem nowego klubu. Już dzisiaj mówi się o zainteresowaniu defensorem innych klubów z ekstraklasy.

W nadchodzących dniach powinna rozstrzygnąć się także przyszłość Jacka Kiełba. W czerwcu kończą się także umowy Zlatana Alomerovicia, Krystiana Misia, Elii Soriano i Sanela Kapidzicia. Ostatnia trójka ma jednak opcje kontraktowe przedłużenia umowy o kolejny rok. 30 czerwca to także ostatni dzień wypożyczeń Akosa Kecskesa i Niki Kaczarawy.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Józek2018-05-09 09:56:32
A wez zaoroj boisko,zasodz ziemniaki,bedziesz miol dotacje jak jo mom,a nie ino chlopot z jakiemis grojkami ten by chciol ale niemoze, tamten moze ale nie chce i o innym gospodorzu mysli,przecie to sie w glowie nie miesci a jesce dwóch po lodzie chodzi i to cinkim...
lucas_emp2018-05-09 10:02:30
Kecskes sie kompletnie nie sprawdil, jeszcze mogli by jajnica zwrocic:p
cwp2018-05-09 10:14:19
Janjić i Keckes to nie są kopacze nawet na naszą ekstraklasę. Zabierają miejsce młodym perspektywicznym polskim zawodnikom! Zawodnikom na jakich trener Brosz w Górniku zbudował czwartą siłę ligi!
azazel2018-05-09 11:08:13
Możdżeń tandeciarzu spadaj już do tego Zdecha i przestań mącić klonie Gostomskiego. Sami znafffcy tu komentują, eksperci od menadżerki.
Juriusz2018-05-09 12:09:35
Wypad z tą miernotą Kecskesem. To miał być ten porządny stoper z unii o którym gadał Zając?! To ściągnął jakąś popierdółkę a nie stopera.
azazel2018-05-09 13:41:03
Juriusz zażyj proszki i siedź cicho znafffco. W meczu z Wisłą Janjić i Keckes obok Cebuli byli najlepsi na boisku. Jeden błąd nie powinien dyskwalifikować gracza. Nie tacy piłkarze jak on popisywali się gorszymi babolami. Dejmka znosiliście przez 5 lat.
azazel2018-05-09 13:44:45
Możdżeń do Zdecha, to będzie nasza tajna broń w Pyrlandii !!!
qolo2018-05-09 14:05:03
żadnych zgranych kart już nie sprowadzajcie, oni już w tylu klubach byli, że chcą się tylko załapać na grę w ekstraklasie, tylko nowe twarze np z 1 ligi, którym będzie zależało na pokazaniu się, te Możdżenie, Kiełby, i reszta super grajków nie mają żadnych ambicji, byle się tylko załapać i klepać dziadostwo w kolejnym klubie, przez zatrudnianie takich cwaniaków Termalica spadnie z ligi, jak mieli nowych zawodników to coś grali, nawet w czubie, zaczęli sprowadzać ligowy szrot to lecą do 1 ligi
r2018-05-09 15:06:47
Teraz sciagna jeszcze paru iciow, wydoja klub z kasy i jak spadna to papa.
@azazel2018-05-09 16:36:02
Keckes zawalil 2 bramki z rzeka, ja dziekuje za takiego najlepszego zawodnika haha
CK fan2018-05-09 21:00:48
Keckes w kazdym meczu w ktorym zagral popelnil jakis blad w 3 meczach bodajze sprokurowal 3 karne o meczu z Wisla Krakow juz nie mowiac. Facet jest po prostu slaby i do tego totalnie nieprzewidywalny jak Diaw ktorego tez powinnismy pozegnac. Niestety musimy zbudowac linie obrone praktycznie na nowo dwoch dodatkowych stoperow i boczny obronca lewy jako zmiennik Kallaste lub jak gracz podstawowy a Kallaste na lawke.
CK fan2018-05-09 21:04:03
Jacek Kielb powinien zostac bo u nas gra najlepiej, Mozdzenia i Cvijanovica tez by bylo szkoda takze przy zatrzymaniu tych graczy plus wzmocnienia do obrony i ofensywy, szczegolnie ktos na skrzydla i prawdziwy napastnik Korona spokojnie moze myslec o grupue mistrzowskiej w przyszlym sezonie.

Projekt i wykonanie: CK Media Group