Sportowa sobota w Kielcach! Aż trzy mecze jednego dnia

20-04-2018 07:45,
Marcin Długosz

To będzie doprawdy wielka sobota dla kielczan kochających sportowe emocje! W drugiej części dnia swoje mecze domowe rozegrają drużyny występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych – Korona Handball, PGE VIVE oraz Korona. Najbardziej aktywnych fanów kieleckiego sportu czekają więc aż trzy spotkania na żywo, a zainteresowane kluby promują to wydarzenie wspólnym plakatem.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 16:30 w hali przy ulicy Krakowskiej. Tam na parkiet wybiegną szczypiornistki, które z całych sił walczą o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Rywalki to KPR Jelenia Góra, a więc zespół znajdujący się w zasięgu zawodniczek ze Świętokrzyskiego.

REKLAMA

Tuż po zakończeniu tego spotkania, o godzinie 18:30 oczy sportowych Kielc zwrócą się na Halę Legionów. A tam „Mecz Weekendu” w Lidze Mistrzów przy trybunach wypełnionych do ostatniego miejsca! Przeciwnikiem mistrzów Polski będzie plejada gwiazd z Paris Saint-Germain Handball.

Żółto-biało-niebiescy muszą rozegrać wielkie zawody, aby sprostać paryskim rywalom. Na wagę złota będzie każda zdobyta bramka, gdyż wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu w rewanżu w stolicy Francji.

Na deser dobrego widowiska z pewnością nie zabraknie przy Ściegiennego. Tam o godzinie 20:30 dojdzie do żółto-czerwonych derbów pomiędzy Koroną a Jagiellonią Białystok. Kielczanie chcą odkuć się po wtorkowym zaprzepaszczeniu szansy na finał Pucharu Polski, a najlepiej zrobić to walcząc o awans do europejskich pucharów poprzez ligę.

Ewentualne trzy punkty zdobyte w starciu z białostoczanami, mogą pozwolić ekipie Gino Lettieriego na zbliżenie się do podium nawet na raptem trzy punkty! W końcówce sezonu kieleccy piłkarze z pewnością mają jeszcze o co walczyć.

Sobota, 21 kwietnia będzie wyjątkowa dla mieszkańców Kielc kochających sportowe emocje. A czy przyniesie komplet zwycięstw gospodarzy? Wszystko w rękach i nogach sportowców!

Wasze komentarze

Korona2018-04-20 10:09:54
Idziemy na na koronę trzeba odbudować piłkarzy
Kibic2018-04-20 10:15:55
Walczyckorona walczyć
jaka praca taka płaca2018-04-20 14:29:27
Liczę, że na stadion przy Ściegiennego zjawią się bardzo nieliczni kibice. Ta klęska z Arką musi klub kosztować, żeby już więcej nie dochodziło do takich dramatów piłkarzy.

Projekt i wykonanie: CK Media Group