PGE VIVE w finale Pucharu Polski! Choć... długo pachniało sensacją

18-04-2018 12:01,
Mateusz Kaleta

Szczypiorniści PGE VIVE po raz trzynasty z rzędu zagrają w finale Pucharu Polski. Kielczanie pokonali NMC Górnika Zabrze 35:29, ale przez długi czas na parkiecie zanosiło się na niespodziankę. Zabrzanie prowadzili z mistrzami Polski już nawet pięcioma bramkami, a na przerwę schodzili wygrywając 18:14. Po przerwie kielczanie zagrali lepiej, odrobili straty i tym samym przypieczętowali awans do finału rozgrywek.

Spotkanie to było już tylko formalnością. Kielczanie przystępowali do rewanżu z osiemnastobramkową zaliczką, jaką wyprwacowali sobie przed tygodniem w Hali Legionów. PGE VIVE wygrało w Kielcach 46:28, więc było praktycznie pewne awansu. Zabrzanie chcieli jednak zrobić wszystko, aby zmazać plamę za pierwszy mecz i starali zaprezentować się własnej publiczności jak najlepiej.

Z takim też nastawieniem gospodarze wyszli na bosiko. Już w 9. minucie NMC Górnik prowadził 6:2. Później VIVE odpowiedziało dwoma golami, ale w dalszym ciągu utrzymywała się przewaga zespołu Rastislava Trtika. Z każdą akcją zabrzanie rozkręcali się coraz bardziej, a w 23. minucie wyprowacowali sobie aż pięciobramkową przewagę (15:10). Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem Górnika 18:14.

Po przerwie kielczanie zaczęli odrabiać starty, jednak gospodarze w dalszym ciągu pozostawali na prowadzeniu. PGE VIVE do remisu doprowadziło dopiero w 46 minucie spotkania. Następna akcja przyniosła kielczanom kolejną bramkę, dzięki której po raz pierwszy w tym meczu obrońcy tytułu wysunęli się na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Kielczanie zwyciężyli różnicą sześciu bramek i tym samym zapewnili sobie awans do finału Pucharu Polski. Tam rywalem PGE VIVE będzie zwycięzca dwumeczu Gwardia Opole - Azoty Puławy.

NMC Górnik Zabrze - PGE VIVE Kielce 29:35 (18:14)

NMC Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski - Tomczak 1, Czuwara 3, Tatarincew 2, Adamuszek 2, Gliński, Gogola 2, Fąfara, Bąk 10, Buszkow 1, Gluch 2, Daćko, Gromyko 6.

PGE VIVE Kielce: Szmal, Ivić - Jachlewski 2, Mamić, Bielecki 3, Bombac 1, Jurkiewicz 1, Zorman 4, Dujszebajew 7, Lijewski 4, Djukić 10, Aginagalde 1, Kus 2

źródło: własne, handballnews.pl

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group