REKLAMA

Zamieszanie z terminarzem za pięć dwunasta?! Kontrowersyjne wpisy Bońka

03-04-2018 13:41,
Redakcja

Czy przed sobotnim finiszem rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy nie obędzie się bez wielkich kontrowersji i polemiki? To niewykluczone. Jak poinformował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, raptem na cztery dni przed meczami może dojść do potężnych zmian w terminarzu.

A wszystko rozbija się o… VAR. Czy raczej o możliwości w używaniu tej technologii.

REKLAMA

Obecnie do dyspozycji są trzy wozy, które umożliwiają stosowanie pomocy wideo dla sędziów podczas meczów LOTTO Ekstraklasy. Gdyby wszystkie spotkania odbyły się zgodnie z planem, a więc w sobotę, 7 kwietnia o godzinie 18:00, aż na pięciu stadionach arbitrzy byliby zdani wyłącznie na własne umiejętności i decyzje.

Wobec takiego obrotu spraw, Boniek poinformował na Twitterze, że spotkania mogą zostać podzielone. Część z nich odbyłaby się w sobotę, część natomiast w niedzielę. Zgodę musiałby wyrazić na to kluby oraz telewizja.

W tle pozostaje jednak kilka kontrowersji. Przede wszystkim istotny jest podział meczów, gdyż trzy drużyny walczą jeszcze o miejsce w grupie mistrzowskiej: Wisła Kraków, Zagłębie Lubin oraz Arka Gdynia. A jak wynika z tweeta Bońka, nie wszystkie rozegrałyby swoje spotkanie w jednym terminie.

Ponadto wpisy prezesa PZPN spotkały się z wielkim oporem ze strony kibiców. Fani nie ukrywają na Twitterze swojej złości mówiąc, że na cztery dni przed meczami wszyscy już mają zaplanowany weekend, a dla niektórych wiąże się to z kosztami w kwestii podróży do innych miast.

Póki co trzeba czekać na rozwój sytuacji. W 30. kolejce Korona Kielce zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, który nie ma już szans na opuszczenie grupy spadkowej.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

gnom2018-04-03 17:30:34
To oni dopiero się dzisiaj dowiedzieli ile mają wozów VAR?!
Bryx2018-04-04 09:23:20
Obudził się za pięć dwunasta...

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group