Jest o co grać we Wrocławiu. Czwarte miejsce oznacza korzyści

01-04-2018 09:42,
Marcin Długosz

Już tylko dwanaście meczów pozostało do zakończenia rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy – cztery w obecnej kolejce oraz osiem w ostatniej, zwieńczającej sezon przed podziałem na dwie grupy. Choć Korona Kielce jest już pewna utrzymania i dalszej gry o czołówkę klasyfikacji, to za tydzień w wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław będzie jeszcze miała o co walczyć.

Tym razem punkty nie ulegną podziałowi, zatem komplet „oczek” w ostatniej serii rundy zasadniczej przyniesie także pełną wartość także po podziale tabeli.

REKLAMA

Ale to nie wszystko. W obu ósemkach, górnej i dolnej, cztery czołowe zespoły rozegrają na własnym stadionie po cztery mecze w dodatkowej fazie, zaś cztery ekipy plasujące się niżej po sezonie zasadniczym, mogą liczyć na trzy spotkania na własnym terenie.

Żółto-czerwoni nie mają już szans na dogonienie podium w postaci Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa oraz Lecha Poznań. W dalszym ciągu prześcignąć jednak mogą Górnika Zabrze i rzutem na taśmę znaleźć się w gronie drużyn, które więcej meczów rozegrają u siebie.

Wynika to z faktu lepszego bilansu bezpośrednich spotkań kielczan z zabrzanami. Na Śląsku padł remis 3:3, przy Ściegiennego natomiast 2:2, zatem dzięki golom wyjazdowym to podopieczni trenera Gino Lettieriego znajdą się wyżej w przypadku równej liczby punktów.

I o ile wygrana Korony we Wrocławiu przy równoczesnej porażce Górnika w Poznaniu w ostatniej kolejce doprowadziłaby do takiej sytuacji, o tyle ważna jest jeszcze kwestia… Wiseł. Obydwu. Ta z Krakowa w Poniedziałek Wielkanocny zmierzy się z „Kolejorzem”, natomiast płocka z Piastem Gliwice. Porażki krakowian i płocczan byłyby optymalne dla sytuacji Żółto-czerwonych, która będzie jaśniejsza po zakończeniu spotkań tej serii gier, a więc w poniedziałkowy wieczór.

Jak wyglądałby terminarz Korony w grupie mistrzowskiej, gdyby tabela po zakończeniu 30. kolejki wyglądała identycznie jak w połowie 29. serii gier?

31. kolejka: Legia Warszawa – Korona Kielce

32. kolejka: Korona Kielce – Górnik Zabrze

33. kolejka: Jagiellonia Białystok – Korona Kielce

34. kolejka: Arka Gdynia – Korona Kielce

35. kolejka: Korona Kielce – Wisła Kraków

36. kolejka: Lech Poznań – Korona Kielce

37. kolejka: Korona Kielce – Wisła Płock

Wasze komentarze

Tomek2018-04-01 19:28:08
z tak nierówną grą ostatnio czy Korona jest w stanie wygrać w Szczecinie?.. Raczej nie
Luker2018-04-01 22:39:40
Fajnie, że Legia będzie na początku. Mają tam niezły bajzel i tak słabą Legię wszyscy gonią.
Ania2018-04-01 23:00:13
@Tomek

A do Szczecina to nas za karę wyślą? ;-)
tomscyzor2018-04-02 09:29:29
Powinna być zrobiona jeszcze symulacja spotkań w przypadku zajęcia 4 miejsca,co jest ardzo prawdopodobne i na co liczę.
Tomek2018-04-02 10:17:20
Chodziło mi o Wrocław..

Projekt i wykonanie: CK Media Group