Burdenski szkolił bramkarzy Korony Kielce. Pojawił się na treningu w Side

19-01-2018 10:43,
Mateusz Kaleta

Po rozluźnieniu w środowe popołudnie, piłkarze Korony Kielce od początku następnego dnia zabrali się do ciężkiej pracy. Na czwartkowych zajęciach znów było sporo biegania, ale nie zabrakło także ćwiczeń z piłkami oraz elementów taktycznych.

To nie był jednak zwykły trening. Tego dnia na zajęciach kieleckiego zespołu pojawił się Dieter Burdenski. Były bramkarz, gwiazda reprezentacji Niemiec i Werderu Brema, a obecny właściciel Korony doskonale odnalazł się na murawie w nowej roli - trenera bramkarzy. To właśnie pod okiem szefa kieleckiego klubu oraz obecnego szkoleniowca bramkarzy Korony - Mirosława Dreszera swoje umiejętności szkolili Zlatan Alomerović, Maciej Gostomski i Matthias Hamrol.

REKLAMA

W tym samym czasie pozostali zawodnicy uprawiali... sztafety biathlonowe. Rywalizacja, w której nie zabrakło elementów biegowych, zakończyła się zwycięstwem zespołu złożonego z Mateusza Możdżenia, Kena Kallaste, Djibrila Diawa, Michała Dziubka i Sanela Kapidzicia. Podczas drugiego, popołudniowego treningu emocji było mnóstwo, jednak z pewnością o sobie dało znać zmęczenie. Niektórzy piłkarze dobiegali do mety ostatkiem sił. Nie ma się co dziwić – drugi trening trwał blisko dwie godziny, więc był dla piłkarzy bardzo wyczerpujący.

Już dzisiaj Korona Kielce rozegra drugi z zaplanowanych sparingów w tureckim Side. Rywalem kieleckiego zespołu będzie CSMS Jassy - 8. drużyna rumuńskiej ekstraklasy. Początek meczu o godz. 13:30 polskiego czasu.

Źródło: własne, korona-kielce.pl

Wasze komentarze

daro2018-01-19 11:32:58
Panie Burdenski..oby kadra była już dopięta na tym obozie w Side i wzmocnienia były jak najszybciej.. na mecz z Termalicą druzyna powinna byc już zgrana i w formie... bo czekają nas cięzkie mecze na 'wiosne' z trudnymi rywalami!
Krynke2018-01-19 11:58:33
NIE kazdy moze trenowac pod okiem mistrza swiata.To zaszczyt.
kibic koronki2018-01-19 12:07:58
mamy "nowego" trenera bramkarzy, sponsora.. A Kiedy Nowi Piłkarze, którzy będą konkretnym wzmocnieniem Korony?!! liga już tuż, tuż...
obserwator2018-01-19 12:37:43
I to mi się podoba, sam szef Dieter Burdenski nie wstydzi się pokazać swoje umiejętności i przekazać je młodszym golkiperom. To są bardzo pozytywne akcenty budowania dobrej atmosfery i integracji w klubie.

Projekt i wykonanie: CK Media Group