Lewandowski nowym trenerem Zagłębia. Najważniejsza jest dla niego Korona

28-11-2017 12:25,
Redakcja

Piotr Stokowiec wczoraj pożegnał się z posadą szkoleniowca Zagłębia Lubin. Dziś nowym trenerem tej drużyny został Mariusz Lewandowski, były reprezentant Polski. „Miedziowi” będą najbliższym, jutrzejszym rywalem Korony Kielce.

Przed nami rewanżowe spotkanie ¼ finału Pucharu Polski. Środowy pojedynek zadecyduje o tym, która z drużyn przejdzie do półfinału. Bliżej tego celu są kielczanie, którzy pierwszy mecz zakończyli na swoją korzyść – w Lubinie wygrali 1:0.

- Mam swoją wizję. Lubię ciężkie wyzwania. Chcę przekazać zawodnikom wiedzę, którą posiadam. Rozpoczyna się nowy rozdział w moim życiu. Będę kontynuował to, co zacząłem jako piłkarz – mówił dziś Lewandowski na oficjalnej konferencji prasowej.

REKLAMA

Będzie to dla niego pierwsze zetknięcie z pracą na tak poważnym, trenerskim stanowisku. – Czasu jest mało, będę chciał jak najszybciej dotrzeć do zawodników, po to, by zrozumieli mój pomysł na grę. Wierzę, że efekty będą widoczne. Nie chcę wypowiadać, co się zmieni w drużynie. Mamy najbliższy mecz z Koroną, na tym się skupiam. To jest dla nas najważniejsze – podkreśla szkoleniowiec „Miedziowych”.

Być może w środę w Kielcach nie zobaczymy świeżo upieczonego kadrowicza Adama Nawałki, Jarosława Jacha. Obrońca zmaga się z urazem. – Walczymy o niego. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy zabierzemy go do Kielc. Na pewno nie chcemy ryzykować pogłębienia się kontuzji – mówi Lewandowski.

- Istnieje ewentualność, że nowi zawodnicy dostaną szansę. To jest piłka nożna. Ona nigdy nie opiera się na grze 11 zawodników. Jeśli w kadrze jest 20-25 piłkarzy, to każdy dostaje ode mnie szansę. Ufam im, muszą czuć, że są potrzebni. Taką metodę wyznaję i tego się będę trzymał – zaznacza szkoleniowiec lubińskiej drużyny.

Kontrakt Lewandowskiego z Zagłebiem będzie obowiązywał do końca sezonu 2017/2018.

Lewandowski to wychowanek Zagłębia Lubin, który w barwach tej ekipy rozegrał blisko 40 spotkań w ekstraklasie. Później reprezentował barwy Dyskobolii Groclinu Grodzisk Wielkopolski, a później przez 9 sezonów był podstawowym zawodnikiem Szachtara Donieck.

W tym klubie zdobył 5 tytułów mistrza Ukrainy oraz 3 krajowe puchary oraz jeden superpuchar. Jest również zdobywcą Pucharu UEFA. Następnie Lewandowski kontynuował karierę w Sewastopolu, z którym rozstał się po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2013/2014.

Wychowanek Zagłębia posiada licencję UEFA Pro, jest również wybitnym reprezentantem Polski. Na swoim koncie ma 66 występów w narodowych barwach. Po raz ostatni z orłem na piersi wystąpił w meczu z Anglią pod wodzą trenera Waldemara Fornalika.

Mecz Korony z Zagłębiem w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski rozpocznie się w środę o godz. 20.45.

fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Wasze komentarze

Icek Filsonowicz2017-11-28 16:22:12
Czyli w Kielcach autobus w bramce.
Przegubowy.
gała2017-11-28 16:54:36
Przegubowy? Bardziej cięcie równo z murawą...
Adam2017-11-28 19:08:44
Darzę dużym szacunkiem Pana Mariusza Lewandowskiego jako piłkarza ale....czy On będzie godnym zastępcom Stokowca...WĄTPIĘ i to bardzo!
Chyba to bardziej ZNUŻENIE niż "słabe" wyniki pozbawiły Go pracy.

Byłemu-Powodzenia, a nowemu...połamania zębów na Koronie!
Jasiu smietana2017-11-29 13:39:55
Stoku gdyby nie nasz Latlerek chyba by Cie tu wszyscynie widzieli jako ze jestes rodowitym Kielczaninem, ktory sie wychowal nana Atescie u Bolka i Orletach

Projekt i wykonanie: CK Media Group