Wieści z obozu Zagłębia Sosnowiec

10-08-2017 12:32,
Piotr Ciesielski

Po trudnym meczu ligowym w Gdyni, czas na pucharowe emocje. W 1/16 Pucharu Polski Korona Kielce trafiła na Zagłębie Sosnowiec. Kieleccy piłkarze trenują przed wyjazdowym meczem, a my przyglądamy się sytuacji kadrowej gospodarza czwartkowego meczu.

Z Koroną, podobnie jak w poprzednim meczu Pucharu z Chełmianką, nie zagra na pewno pauzujący za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu, serbski obrońca  Žarko Udovičić. Niepewny wydaje się też występ, pozyskanego w środę 20 - letniego defensywnego pomocnika Łukasza Mozlera. Pozostali zawodnicy z liczącej 26 zawodników kadry, powinni być do dyspozycji trenera Dariusza Banasiaka.

- Sentyment pozostaje, gdyż to właśnie w Koronie zadebiutowałem w najwyższej klasie rozgrywkowej. To był mój pierwszy klub w Ekstraklasie. Chciałbym jednak uczciwie zaznaczyć, że mam świadomość, iż w Kielcach nie odegrałem żadnej kluczowej roli, można powiedzieć, że tam byłem i poznawałem środowisko piłkarskie, ale z graniem to nie ma wiele wspólnego – mówi w rozmowie z oficjalną stroną, Tomasz Nowak obecnie jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Zagłębia, a niegdyś zawodnik Korony Kielce. Pomocnik podkreśla dużą intensywność gier, jaka następuje w tym tygodniu. Nikt nie chce dodatkowych minut w nogach, gdyż nie będzie dużo czasu na regenerację – dodaje. Nowak spodziewa się, że to będzie ciężkie spotkanie, ale podchodzi do niego z dużym optymizmem - Wierzę w to, że wygramy, że zagramy fajne spotkanie. Oby widowisko było przednie, a dla nas zwycięskie i najlepiej na zero z tyłu – kończy.

W trzech ostatnich meczach Pucharu Polski, Zagłębie Sosnowiec strzelało po trzy bramki. Korona ostatnie dwie edycje kończyła już na pierwszym meczu. Ostatni raz, w Pucharze, kielecka ekipa zmierzyła się z drużyną z Sosnowca w 1/16 finału w 2007 roku. Wówczas gospodarzem miało być Zagłębie, ale z powodu renowacji stadionu mecz przeniesiono do Kielc. Korona wygrała 2-0.

Mecz Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce w czwartek, 10 sierpnia, o godzinie 19:00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu przy ul. Kresowej 1.

Wasze komentarze

Marek Tomczak2017-08-10 18:55:11
Korona jest dla mnie pewnym zwyciezca tego spotkania. A w totku niezły kurs, warto

Projekt i wykonanie: CK Media Group