Spotykaliśmy się już w takiej sytuacji. Tonowałbym nastroje

01-12-2016 20:04,
Redakcja

Po serii zwycięstw Korona Kielce zmierzy się w Gliwicach z Piastem w ramach 18. kolejki Ekstraklasy. - Już spotykaliśmy się w takiej sytuacji, że byliśmy po trzech zwycięstwach. Ja bym tonował nastroje. Trochę tych meczów rozegrał i wiem, jak łatwo i szybko można spaść z tego obecnego pułapu - ocenia Mateusz Możdżeń.

- Pierwsza z brzegu to Lech, który teraz podtrzymuje tę serię już dłużej. Serie są naprzemienne, chociaż może nie tak drastycznie, jak u nas. W tej lidze nie ma reguły i można powiedzieć, że to jej koloryt - dodaje pomocnik.

Faworytem starcia są kielczanie. - Zawsze jest szansa na zwycięstwo. Ostatnio wygraliśmy z dwoma zespołami będącymi w tabeli wyżej od nas. Wiadomo, że Piast jest w trochę gorszej sytuacji niż w zeszłym roku, ale mecz meczowi nierówny. Ruszamy z nową historią - zapewnia były gracz Lecha Poznań.

Złocisto - krwistych bardzo pomogła zmiana trenera. -Pierwsze słowa trenera po przyjściu tutaj były właśnie takie, po dwóch zwycięstwach też. Nie ma kalkulacji. Teraz jest bardzo ofensywnie, sprawdza się i pewnie będzie tak niezmiennie pod wodzą tego trenera - zaznacza piłkarz i kontynuuje: - Mam teraz sporo zadań defensywnych. Trójkąt w środku się obrócił na dwóch defensywnych pomocników. Wcześniej grałem z Nabilem, a za nami był „Grzelu”, obecnie jest inaczej.

W ostatnim czasie w zespole Korony dobrze radzi sobie Vanja Marković. - Vanja to młody zawodnik i czasami ponosi go fantazja. Z mojej boiskowej oceny trzeba to uzupełniać. Wiem, że muszę wykonywać więcej zadań defensywnych i dbać o stabilizację. Tam jestem potrzebny drużynie i jeżeli wygrywamy, nie będę tego zmieniał - kończy Możdżeń.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

ol.2016-12-01 21:32:42
Śmiesznie to trochę brzmi, bo Vanja jest według mnie dużo lepszy w grze defensywnej, a ostatnio pokazał fajne umiejętności strzeleckie. Możdżeń mimo wszystko odstaje od Serba i Nabila, najsłabsze ogniwo środka pomocy. Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę na jego "zabójcze" sprinty, gdy trzeba wracać pod swoją bramkę. To nie jest hejt, po prostu uważam, że ten gracz jest mocno przereklamowany jak na ekstraklasę :)
19622016-12-01 22:26:26
Mniej komentarzy a więcej pracuj - za bogato to ty nie wyglądasz na boisku
luk11hl2016-12-01 22:47:08
Tylko Możdżeń więcej biegaj i nie odpuszczaj krycia
@ol2016-12-02 13:11:13
tylko pytanie kto ma grac za Mozdzenia, zwlaszcza jak Grzelaka przesuneli na lewa obrone? Vanja i Diaw beda grac, wiec Ruski musi grzac lawe niestety
obserwator2016-12-02 15:57:10
Czego ty nie będziesz zmieniał panie Móżdżen,czy w tym temacie jest coś do podważenia. Masz kolegi wykonywać polecenia trenera i tyle na ten temat.Jeszcze jedno,ruszaj się więcej na boisku i bardziej skutecznie.Pomyślności.

Projekt i wykonanie: CK Media Group