Jestem tutaj cztery lata. Nigdy nie graliśmy tak ofensywnie

24-11-2016 13:14,
Krzysztof Węglarczyk

Jednym z największych zwycięzców zatrudnienia nowego trenera w Kielcach może okazać się Vanja Marković. Serb w końcu wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce Korony. - Dużo razy rozmawialiśmy o szansie i grze w podstawowym składzie. Kwadrans na boisku może daje jakieś doświadczenie boiskowe, ale na pewno nie buduje formy zawodnika – przekonuje sam zainteresowany.

- Za mną trudne dwa lata. Kontuzja i problem z paszportem... W końcu udało się wyjść w pierwszym składzie i mam nadzieję grać w nim jak najdłużej – dodaje.

Jak Serb ocenia współpracę w środku pola ze swoimi partnerami? – Mateusz [Możdżeń – red.], to bardzo doświadczony zawodnik. Przed nami jest Nabil [Aankour – red.], który dużo walczy i biega. Ta trójka radzi sobie dobrze i zobaczymy, jak to będzie wyglądało dalej. Postaramy się, aby to szło w jeszcze lepszym kierunku.

Wysokie zwycięstwo Pogoni nie robi wrażenia na podopiecznych Macieja Bartoszka. - Ten sezon jest nieprzewidywalny i mamy tutaj wyniki, jakich nikt nie potrafi przewidzieć. My jesteśmy tego dowodem. Zwycięstwo Pogoni to tylko jedno spotkanie. Ono nie odzwierciedla tego, jak będzie wyglądał kolejny mecz – komentuje Serb.

Dobre humory dopisują kielczanom. Ostatnie zwycięstwo zbudowało pewność siebie w tym zespole. - Nastroje po dwóch zwycięstwach są fajne. Mam nadzieję, że przed nami kolejne trzy punkty. W ostatnim spotkaniu w końcu zmieniliśmy zachowanie po utracie bramki. To było kluczowe. Nie cofnęliśmy się, a graliśmy tak, jak trener od nas tego oczekiwał - ocenia 22-latek.

Co więcej, ofensywna gra kielczan podoba się zarówno kibicom, jak i zawodnikom. - Jak jestem tutaj cztery lata, to nigdy nie graliśmy tak ofensywnie. Oby to trwało jak najdłużej – podsumowuje Marković.

Wasze komentarze

unio2016-11-24 14:27:11
szkoda ze to ze zagra Vanja + Diaw/Wierchowcow oznacza ze Ruski bedzie grzal lawe. To naprawde solidny zawodnik
Nika2016-11-24 17:38:24
No a co z tymi papierami? Przecież długo już jest. Chyba w pewnym momencie olał temat...
dsad2016-11-24 20:08:06
@unio rymaniak la prawą wtedy nie gra gabovs i gra ruski
@dsad2016-11-25 01:16:39
przeciez to nie o gabovsa chodzi bo Lotwa jest w UE. Spoza UE sa obecnie tylko Vanja, Ruski, Diaw i Wierchowcow. A grac moze 2 w skladzie
Pjj2016-11-25 08:56:36
Gabovs nie stanowi problemu bo ma unijny paszport, kłopot tkwi w tym, że z czwórki Diaw, Wierchowcow, Markowić i Philipchuk może na boisku być jednocześnie tylko dwóch. Ciekawe natomiast czy w sprawie polskiego paszportu dla Vanji są jakieś realne perspektywy, jakiś czas temu mówił o końcu roku.
no2016-11-25 10:48:03
siedzi tu tyle, ze powinien dostac.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group