Konflikt? Młyn to anachronizm. Inwestorzy? Na razie bez sygnału

19-07-2016 14:15,
Redakcja

W ubiegły poniedziałek Rada Miasta wyraziła zgodę na sprzedaż 75% akcji Korony Kielce inwestorom z Senegalu. Jak wygląda sytuacja obecnie? – Z naszej strony wszystko jest uzgodnione. Pozostała kwestia podpisania umowy. Czekamy na przelew pieniędzy i parafowanie dokumentów – wyjaśniał w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Wojciech Lubawski.

- Inwestorzy obiecali, że przyjedzie ktoś z Senegalu, jacyś ministrowie, bo to dla nich ważne wydarzenie – dodawał. Zapytany jednak o to, kiedy do tego dojdzie, nie potrafił odpowiedzieć. – Na razie nie mamy żadnego sygnału z drugiej strony – przyznał.

Wciąż zgody na transakcję nie wyraził również biznesmen Krzysztof Klicki, właściciel Kolportera, który ma prawo pierwokupu klubu. – Procedura jest taka, że możemy mu przedłożyć umowę do wglądu dopiero po jej podpisaniu. Dokument uprawomocnia się po odstąpieniu pana Klickiego od prawa pierwokupu. Zresztą, my też zagwarantujemy sobie takie prawo, gdyby ktoś chciał w przyszłości sprzedawać Koronę – wyjaśniał Lubawski. Biznesmen, po otrzymaniu umowy, na podjęcie decyzji będzie miał siedem dni.

Włodarz Kielc został zapytany przez dziennikarzy także o konflikt na linii klub – kibice. Przypomnijmy, że w ostatnich meczach poprzedniego sezonu na stadionie nie funkcjonował sektor Młyn. Nie było zorganizowanego dopingu i wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie. - To nie moja kompetencja. Ja nie układam składu, nie decyduję o trenerze i innych sprawach klubu. To rola prezesa. Ja mogę go tylko powołać i odwołać. Nie widzę jednak ku temu podstaw. Uważam, że pan Marek Paprocki zrobił dużo dla spółki, przede wszystkim ograniczył koszty – podkreślał prezydent.

- Mamy teraz okres przejściowy. Musimy mieć świadomość, że tak jak pan Meresiński wszedł i wszystko chciał układać po swojemu, tak podobnie będzie teraz. Nie podejmujemy żadnych decyzji, żeby nie zepsuć koncepcji nowego właściciela. Bo inwestorzy mają w głowach swoje wizje. Oczywiście, pewnie klub będzie musiał natychmiast zakontraktować napastnika, bo to najsłabszy punkt zespołu, ale reszta należy do nowych właścicieli. Mamy nadzieję, że będzie tylko lepiej – dodał.

Prezydent przekonuje jednak, że postępowanie obecnego zarządu jest słuszne. – Byłem na tym meczu, gdy w obecności kibiców, rodzin, zawodników wyzywano prezesa. To źle wróżyło. Gdyby nie zareagował, mogło dojść do eskalacji. A dlaczego skandowali w ten sposób? Bo zakazał im pewnej formy wizualnej. Zrobił to dlatego, że często kryły się za tym race i inne elementy niedozwolone prawnie – wyjaśniał Lubawski. - Proponuje przejrzeć wszystkie stadiony Europy. U nas panuje anachronizm. Jakieś młyny... Niektórym się oczywiście to podoba. Ale jest w Kielcach duża grupa kibiców odpowiedzialnych i mądrych – wiem, bo się z nimi spotykałem – lecz chyba nie do końca oni decydowali o tym, co się działo na stadionie. A decyzje zarządu były konsultowane z policją i służbami.

- Z tego co wiem, prezes proponował kibicom, żeby pisać do mnie podania tłumaczące, a ten kto by to uczynił, miałby szanse na przywrócenie. Oni jednak są zbyt honorowi, żeby to zrobić…  - przekonywał prezydent. - Dla mnie rodziny z dziećmi na meczach są ogromną wartością. Z kolei ci, którzy przychodzą na spotkania i nawet nie patrzą na boisko, tylko wyzywają, są problemem. Pan prezes musi sobie z tym poradzić. I poradzi – zakończył.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

MIKAS2016-07-19 14:27:47
Pewnie że poradzi--jak stadion będzie pusty
El-Hadji Diouf2016-07-19 14:29:17
"JAKIEŚ MŁYNY"?

Kolejny strzał w stopę Panie Prezydencie. Młyny w Polsce są akurat najbarwniejszym elementem całej otoczki związanej z tą szarą piłką. Anachronizm? Niech Pan to powie kibicom Borussi Dortmund, której Młyn liczy 20 tysięcy ludzi. W całej zachodniej Europie występują specjalne sektory do dopingu, aż dziw że Pan o tym nie wie skoro tyle Pan podróżuje. :))
Stanisław Paluch2016-07-19 14:34:27
Następny mądry, któremu się wydaje, że na ligową rąbankę rodziny z dziećmi będą walić drzwiami i oknami. Nie będą. A bez tych honorowych znowu będzie robienie sobie jaj z zawyżaniem frekwencji. Na meczu z Piastem od razu proponuję podać, że jest komplet. Skoro ze Śląskiem podano 6 tysięcy, to jak się doda te kilka kafli więcej, pewnie też nikt się nie zorientuje.
Ograniczanie kosztów? Czytam raport z Deloitte i tam widać jedno. Ograniczanie przychodów.
Ck2016-07-19 14:37:42
No tym wywiadem przepadles u mnie na zawsze Wojtek. Młyn to najlepsze co było w tym klubie.

Kibice z Młyna byli, sa i będą e przeciwieństwie do ciebie prezydencie.
Do zobaczenia przy urnie
Mietek2016-07-19 14:38:11
Gdyby nie ten młyn, nie było by mąki na chleb !!!
Lukas2016-07-19 14:41:43
Potrosze zgadzam się z Lubawskim odnosnie "Kibiców" ja tez byłem na tym meczu i wielu innych i nie btałem zadnych dzieci aby nie słyszały tych wulgaryzmów ze strony Młyna".. Dla dobra klubu doping powinien być zorganizowany, Prosimy przed Piastem sie dogadać! Ps.Obawiam sie, ze ten Inwestor z Senegalu moze byc kolejną "sciemą".. A kieleccy biznesmeni tylko krzyczeli aby ugrać cos dla siebie! Wstyd mi za to ze Korona z dumą Kielc nie ma juz nic wspólnego tylko jest posmiewiskiem na całą piłkarską Polske poprzez działania nieprofesjonalnego zarządzania Koroną! Kibiców, rodzin z dziećmi jest z sezonu na sezon coraz mniej poprzez mierne wyniki Korony, brak dopingu i tym całym nieprofesjonalnym zarządzaniem!
Paprocki grabarz Korony2016-07-19 14:42:21
Oj Panie prezydencie arogancja jak u Paprockiego no cóż przykład idzie z góry. Chyba chcecie mieć puste trybuny
Mirek2016-07-19 14:48:19
Brak mi słów! Oglądając wczoraj magazyn piłkarski i wypowiedzi o Koronie jej polityce i jej zarządzaniu i jej niedzielnej grze, o jej trenerze, kadrze to wstyd na całą Polske! Zeby być takim klubem, który niby jest "dumą Kielc"? Ps.Zarząd powinien byc zmieniony! Zeby tez nie było zorganizowanego Dopingu?! To jest Komuna a nie Korona!
Koroniarz2016-07-19 14:48:20
Jakieś młyny? Jest Pan bezczelny i tyle. Jak straciliscie większość w Radzie Miasta to dzwoniliscie " przyjdźcie chłopaki na radę pomóżcie bo klub NAM zlikwidują a teraz się odcina...dla przypomnienia na tej sesji Prezes wypowiadał się jak dziecko z podstawówki i pokazał na ile jest kompetentny nie umiejac odpowiedzieć prosto ile klub ma długów. BANDA OSZUSTOW
kokoko2016-07-19 14:52:24
Wygląda na kolejny szwindel, hasło rzucone Senegal chce kupić, ale kto? kto? Żadnych przedstawicieli, żadnych danych, żadnych obserwacji co oni tutaj ewentualnie wprowadzą, jeżeli wgl ktoś chce to kupić. Szybkie intensywne zmiany są potrzebne, poukładanie zawodników, grunt to mocny trener z charakterem, następnie mocne filary środek pomocy i atak do wzmocnienia, przeplatać doświadczenie z juniorami, i stawiać sobie ambitne cele a nie utrzymanie, dajmy spokój takim sposobem prędzej czy później czeka nas 1 liga
weteran2016-07-19 14:55:20
Temu bufonowi warto pokazać, że takie teksty obrażają NAS KIBICÓW.
NAJLEPSZA ODPOWIEDŹ TO BOJKOT MECZU Z PIASTEM.
Andrzej/kibic od 40lat2016-07-19 15:04:30
To jest cała "Duma" Kielc.. Ta duma jest obecnie śmiechem na całą piłkarska Polske.. Czy ja dozyje czasów kiedy bedą wyniki, normalny Prezes, normalny Zarząd, normalny Doping..
DYRMAN ZASADNICZO.2016-07-19 15:05:48
Prezydent ten czy tamten był jest i będzie. Podobnie z kibicami. Jedni byli i już ich nie ma z różnych powodów, inni są, jeszcze inni będa. Stała grupa od początku istynienia klubu liczy moze z 100 osób wiec @Ck nie dodawaj sobie splendoru, tak jak prezydent tego miasta dziś jesteś na meczu ty, jutro jest kto inny.

Co do prezydenta - jesli głównym wyznacznikiem biznesu w jego mniemaniu jest ograniczanie wydatków, bez patrzenie na ewidentne braki w przychodach to ja dobrze temu biznesowi nie wróżę. Bo za dwa sezony może okazać się, ze najtańszym rozwiązaniem będzie wolontariat piłkarski. Każdy kto na osiedlu wykaże się żonglowaniem piłki prawą nogą, w co najmniej 10 kolejnych "nóżkach" może w ramach praktyk zagrać na ligowych boiskach w zółto-czerwonej koszulce. ZA DARMO! Do tego zabrobiłbym produkować jakiekolwiek gadżety, grać przy świetle dziennym i po meczu kąpać się w Silnicy. Do zera zamknąłbym stadion dla kibiców. Bo kibice to anachronizmy i dodatkowo za ich sprawą zgodnie z ustawą należy zatrudniać ochronę. A tu też można zaoszczędzić bo jak nie będzie kibiców nie będzie potrzeby zatrudniania ochrony. Moi poprzednicy zamknęli trybuny za bramkami i powiesili tam reklamy. Ja reklamy umieściłbym na całych trybunach. Patrz - Termalica. Zachowam jednak stołki wszystkich pracowników klubu i po sesji Rady Miasta na której skamląc o pieniądze będę chwalił się swoimi cięciami, zapewnię im podwyzki. Czy mój pomysł na klub pozwoli Panie Prezydencie składać CV i pisać list motywacyjny na stanowisko prezesa klubu Korona Kielce? Nie chce dużo. 25 000 zł miesięcznie.
Kolo2016-07-19 15:08:49
O bojkot podwojny bedzie teraz. Jak odkreca tamte sprawy to odwolaja bojkot a potem oglasza nastepny bojkot. Czyli 2 bojkoty w kolejce juz sa.
Arek2016-07-19 15:09:18
Nie mieszajcie Kibiców do tego Skandalicznego zarządzania Klubem! Doping musi być!!!
dr.House2016-07-19 15:09:48
gdyby referendum było zorganiowane dobrze i przez ludzi konstruktywnych, mających kandydata i pomysł na miasto - Wojtka dawno by nie było. Taki to czas w CK ani dobrych rządzących ani dobrej opozycji. Wszyscy ciągną w swoją stronę a wypadową tego wszystkiego jest nasza żółto- czerwona wizytówka miasta...
Charlton2016-07-19 15:22:19
Coś w tym jest. O ile raczej w na większości stadionów europejskich są sektory tzw zagorzałych kibiców, to nas zrobiła się wiocha z tymi głośnikami i wodzirejami z mikrofonem. Czasami ma się wrażenie bycia na jakimś wiejskim festynie. O ile przekleństwa to rzeczywistość stadionowa, to wykrzykiwane przez mikrofon robią się niesmaczne.I jak ma wodzirej reagować na wydarzenia na boisku, jak on stoi tyłem i nie wie co tam się dzieje.U nas poszło to w zbytną kibicowskie regulacje, nakazy-zakazy, moda na pseudopatriotyzm, Wystarczy popatrzeć na wyspiarzy, bez nagłośnień, bębnów i wodzirejów, ale jak już dadzą głos to ciarki przechodzą. Ale dla nich święte jest to co dzieje się na boisku i dobro drużyny, wiedzą kiedy ją wesprzeć. U nas młyn żyje swoim życiem i bawi się dla samych siebie.
KK2016-07-19 15:29:59
jacyś ministrowie, jakieś młyny, ...jakiś prezydent
weteran2016-07-19 15:38:38
Może niektórzy chcą oglądać w ciszy mecze Korony Kielce.
Ja chodzę również dla dopingu i bez głośnego kibicowania młyna nie wyobrażam sobie dobrego widowiska.
Dopóki nie będzie zorganizowanego dopingu, dopóty nie ma mnie na stadionie.
gnom2016-07-19 15:40:25
Prawdomówny Wojtek jak za najlepszych czasów, szczery i ostry jak brzytwa. Parkingowy to super prezes bo obciął koszty. Wojtek ja będę tańszy, wywalę 12-15 ludzi, którzy potrafili grać w piłkę a nie tylko ją kopać a na to miejsce wezmę paru chłopaków z rezerw + kilku, którzy nie łapią się do składów w rezerwach swoich klubów i nikt ich nie chce. No i jeszcze będę musiał paru kumpli zatrudnić ale to sam rozumiesz, nie da się inaczej. Ale koszty zetniemy, bez obaw!
Kibice to w ogóle przeżytek i same kłopoty. Będziemy wpuszczać matki z dziećmi i rodziny zatrudnionych w klubie - wtedy na każdym meczu będzie komplet. A tak to kibice coś krzyczą i rodziny nie mogą przychodzić, masz 100% racji!
I jeszcze z inwestorem też załatwimy. Mam parę pomysłów - kopalnia miedzi z Bułgarii, klub wędkarski z Nikaragui i przetwórnia lodu z Islandii (Islandia teraz jest na topie, media to chwycą!). Może być? Daj znać, bo jak nie to będę musiał się wziąć za jakąś konkretna robotę a obaj tego przecież nie lubimy, nie?
doping z mlyna2016-07-19 16:05:23
Jak slysze ten doping na legii to mnie brzuch boli, caly mecz jednostajne Legia Warszawa i tak milion razy. To nie jest doping. Doping jak nazwa wskazuje ma pomagac a nie maja od niego uszy bolec.
Adam2016-07-19 16:12:06
A wystarczyło ruszyć dupę jak ja i iść na referendum!
Ci co na nim nie byli mimo,że wypisują tu na Wojciecha kalumnie to de facto prezydenckie dupowłazy! I tak się tylko z miłości droczą!
niko2016-07-19 16:13:26
Panie Lubawski pytanie: czy zadaniem prezesa spółki (jakiejkolwiek) jest tylko ograniczenie kosztów? A może szukanie przychodów, zysków też, co El presidento? Ale trzeba by ruszyć d... z ciepłych posadek i poszukać sponsorów, sami nie będą walić drzwiami i oknami, tym bardziej jak widzą poziom sportowy klubu. A kto dopuścił do takiego poziomu ograniczając koszty głównie poprzez wywalanie cokolwiek grających zawodników i na ich miejsce zatrudnienie zbieraniny kopaczy? Hm?
Czy oprócz cięcia kosztów pan Paprocki ma opracowaną jakąkolwiek strategię działania jak krok po kroku budować taką spółkę jak klub sportowy? Może powinien zaprosić Servaasa na kawę i zapytać jak to się robi, skoro sam nie wie.
A jak klub spadnie i przez to zostaną ograniczone przychody choćby z Ekstraklasy i C+, to kto za to odpowie? Czy Pan Paprocki wyleci wtedy ze swoją sitwą?
Rozwiązać, zaorać i będą koszty zerowe, o to chodzi w tym wszystkim?
Marcin2016-07-19 16:22:56
Zaczynam żałować, że nie poszedłem na referendum. Jednak przeciwnicy Lubawskiego mieli rację... to jest jedna wielka klika - Paprocki bez względu na wszystko będzie kryty przez Lubawskiego. Rozwalił zespół, wywalił trenera Brosza mimo, że utrzymał zespół w ekstraklasie i wykonał dobrą pracę, zagazował kibiców, wywalił doping ze stadionu, znacząco ograniczył frekwencję, nie pozyskał żadnych nowych sponsorów i tak dalej. Jak to się mówi na układy nie ma rady.
Frente Atletico2016-07-19 16:25:55
Nie kupuje karnetu. Niech Lubaśny robi oprawy i prowadzi doping razem z Paprockim. Dno na murawie i cisza na trybunach. Dziękuję za taki futbol.
Adam2016-07-19 16:45:03
No to w niedzielę 31 "doping" poprowadzi sektor rodzinny i Wel z żoną na vipach!!
Może "zapiewajło" TUBĘ im pożyczy za nim im WEL nie kupi?
No i bęben! też!!!
PDK2016-07-19 16:48:40
Klub każdego roku stacza się coraz niżej. Z roku na rok jest gorzej a prezesik zadowolony. Ilu sponsorów pozyskałeś, prezesiku? Pokaż jak wzmocniłeś zespół? Marketing klubu leży i to nie od wczoraj. Krytykować prezesika nie można, bo to człowiek WeLa. Byle tylko kasa na koncie się zgadzała, reszta się nie liczy. Kto był na pamiętnej konferencji prasowej, na której Paprocki odpowiadał na pytania kibiców ten wie jaki to jest fachowiec. Nie potrafił odpowiedzieć na proste pytania, mieszał, kręcił, zmieniał temat etc.
stary kibic2016-07-19 17:47:47
Lubawski zacznij bilety w U.Miasta rozdawać bo prawdziwy kibic na mecz nie przyjdzie,daleko mi do Młyna ale z braku gry kopaczy to chociaż dopingu posłucham hehehe
Bryx2016-07-19 17:51:10
Ja się pytam, czy to przypadek, że za każdym razem jak umowa leży na stole, to piłkarze oddają popis nieudolności na boisku?
życzliwy krytyk2016-07-19 17:54:08
Jest następca Paprockiego? Czesław Lang na prezesa? Chyba raczej udziela korepetycji Lubawskiemu jak to wszystko poukładać by osiągnąć sukces sportowy w inny niż preferowany dotychczas sposób poprzez dofinansowanie! Na naukę nie jest za późno, a na prosperity z udziałem Senegalczyków trzeba poczekać...
Korek2016-07-19 18:26:28
Polityka zaciiskania pasa przypomina anegdotę jak chłop chciał oduczyć jeść konia jeść, oby nie skończyło się podobnie.
referendum2016-07-19 18:33:33
Chodzilismy na mecze sporą grupą ale dość tego dziadostwa kumoterswa stołków załatwiania odprawienia z kwitkiem najlepszego strzelca i trzonu drużyny wywalenia trenera z charyzmą i jajami a zatrudnienie na jego miejsce nie powiem kogo.Takie rzeczy tylko u nas
kielec2016-07-19 18:43:42
Wstyd Korona Kielce, była, jest ale już nie będzie
kinial2016-07-19 18:50:55
kibiców będzie mało ale sala bankietowa przynajmniej będzie pełna do czasu jak spadną na wiosnę 2017r.!!!
pixsta2016-07-19 20:19:50
Lubawski co ty bredzisz właśnie w całej Europie młyn na stadionie to podstawa gdzie ty byłeś chyba w Islandii.Katastrofalna niewiedza ,daj sobie spokój z tego typu wywiadami.
co ja pacze2016-07-19 20:52:18
Nawet spojrzec na ceny w tym sklepiku marnym...porobiliy jakies promocji, zeszli z tych absurdalych cen, zachecili jako do kupna gadzetow...

ale to tak mozemy gadac o kazdym aspekcie funkcjonowania tego klubu. Jak sie czasami patrzy, to w 3 lidze PR-owo i marketingowo stoja lepiej, mimo, ze koszty i mozliwosci maja mniejsze, a i nikomu niepotrzebnego spikera-fotografa nie zatrudniaja. A duzo nadrabiaja pasja.

Ja to nie moge sobie darowac, ze klubu z badz co badz tradycjami, tulaja sie po nizszych ligach, bo zasze to bylby wiekszy prestiz grac z Widzewem czy Polonia. Za to w eksie mamy Termalike, bo ktos madrze sobie zarzadzal przez wiele lat klubem, sponsor z pasji madrze wykladal pieniadze. A dlaczego madrze? Bo wykladal swoje zarobione, a nie cudze, wyciagniete vide niczyje. A takie sie najlepiej wydaje.

Juz za rok pierwsza liga, brak pieniedzy z Canalu i wtedy, podobnie jak po spadku za korupcje, znowu bedziemy grac wychowankami, bo wtedy juz faktycznie nie bedzie nas stac na jakichkolwiek zawodnikow.

I tak podzielimy za kolejny rok los Zawiszy.
piotr2016-07-19 21:42:36
Ciekawe. Czy Pan W.L jest bardziej bezczelny czy niemądry ? Przecież tym tekstem wykreślił ze stadionu wg mnie około 1 000 kibiców , którzy są zbyt inteligentni , żeby po takiej arogancji niedawno cudem nieodwołanego dalej płacić za bilet i czuć się niechcianym na miernym widowisku. Nawet krzesełka zakurzone i pobrudzone przez ptaki , a i cała reszta , nie mówiąc o poziomie piłkarskim , wydaje się jakby spadała po równi pochyłej .Kto chodzi(ł) ten wie , o czym piszę . A niby tak mu zależy na tym klubie .....
Tomek2016-07-19 22:07:29
Wstyd na cala Polske.
Paprocki nieudacznik i niekompetentny len zniszczyl dume Kielc Korone.
Wraz ze swoimi kolesiami pakuje sobie kieszenie naszymi pieniedzmi z placonych przez nas podatkow, a Korone ma w d...
krym2016-07-19 22:14:56
Gdziescie wy wszyscy byli jak było referendum pisarczyki za dyche.
Tom2016-07-19 22:22:25
Przypomnę że Za poprzednim prezesem też stał murem a nazajutrz złożył donos do prokuratury i udawał że go nie zna.
Kolo2016-07-20 07:39:33
Trzeba bylo isc na referendum i go odwolac. Teraz to sobie mozecie pisac i plakac.
Yogi2016-07-20 07:59:13
Facet bez honoru i elementarnej wiedzy,mistrz iluzji,manipulator,znający się na ludziach/vide/poprzedni prezes tudzież dyrektor sportowy.....,
kali2016-07-20 08:50:26
Po referendalna forma Wela rośnie! Wyszło szydło z worka.
Mariusz2016-07-20 09:07:34
Głównym problemem jest to że osoby zaangażowane w Koronie to nie są osoby z nią związane sercem a osoby które w przypadku upadku Korony przejdą do spraw codziennych jakby nic się nie stało. Jestem kibicem tego klubu od kilkunastu ładnych lat, mój Ojciec zapoczątkował miłość do tego klubu i jestem z nim związany do dnia dzisiejszego. Boli mnie bardzo co osoby zaangażowane w klubie wyczyniały i wyczyniają do tej pory. Polska liga jest tak słaba że uważam że przy minimalnym wsparciu i dobrym zaangażowaniu klubiem mielibyśmy spokojnie szansę co roku być w tej pierwszej 8-mce. Blędem było zwalnianie Brosza który to ładnie poukładał i naprawdę miał wizję stworzenia dobrej drużyny a nie zlepek much... Ale dlaczego tak się stało? Bo miał warunek zakontraktowania 2, 3 lepszych piłkarzy z lepszą miesięczną pensją a wtedy zarząd miał w głowie tylko jedną myśl...mniej przytulę dla siebie. Taka smutna prawda, choć nadal uważąm że nabycie tych piłkarzy i wydanie tych dodatkowych pieniędzy z czasem okazało by się dobry posunięciem , Temat sponsora - powód jego braku można wytłumaczyć w jednym zdaniu - Nie chcę pozbyć się Korony bo zamiast 36 osób przynajmniej połowa straciła by tam pracą bo to fikcyjne stanowiska i otym wszystkim wiemy. Odnośnie kibiców i kielceckiego młynu oraz dopingu - PAMIĘTAJ WOJCIECHU ŻE KIBICE SĄ PAMIĘTLIWI I TWYCH SŁÓW NIE ZAPOMNĄ - JAK DLA MNIE JESTEŚ PRZEGRANY. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych kibiców Korony.
Kamil2016-07-20 09:53:55
Kibicuje Koronie od lat ale jak czytam te wszystkie wypowiedzi z góry i patrze na to co dzieje się w klubie to widzę ze mojej Korony juz nie ma. Jest Korona ich ! A takiej ja nie popieram. Nie chce być złym prorokiem ale jak nic się nie zmieni to następny sezon będziemy zaczynać w 4 lidze. Ale paradoksalnie może to i dobrze by się stało...
Robert D2016-07-20 13:14:25
Panie Klicki, proszę nie oddawać Senegalowi naszej (Pana i naszej) Korony! Proszę skorzystać z pierwokupu! Niech wróci Korona z Pana czasów! Przepraszamy za korupcję tych co odeszli - oni już nie wrócą, są nikim i niczym, nie zaszczycę ich personaliów wulgarnym komentarzem ponieważ jestem kimś lepszym od nich i nie zniżę się do ich poziomu - nie włożę ust do sedesu . Pierwszy mecz to nie 37 kolejka, dostaliśmy porządną lekcję, zaś dziennikarze zawsze śmieją się z tych co przegrali a sławią tych co akurat wygrali, a gdy następnym razem wygrani przegrają, to i ich wyśmieją (ot takie mikro chorągiewki) - wiem bo oglądam ligę od lat, nawet wolę czasem oglądać mecz bez ich żenujących komentarzy. Panie Klicki dla kogoś z Pana reputacją i poziomem ta kwota na utrzymanie „polskiego, najwyższego poziomu klubu piłkarskiego” to zwykłe wsparcie, kieszonkowe czy SKO (Szkolna Kasa Oszczędnościowa - taki zabieg dla edukacji oszczędzania ze szkół podstawowych zza moich czasów). Pan Prezydent Wojciech Lubawski to człowiek „schorowany” swoją nieuleczalną megalomanią… ale trzeba mu przypisać zrobienie dużo dobrego dla naszego miasta- patrzę na jego życiorys globalnie. Dużo nie oznacza wszystko, akurat z Koroną mu nie wychodzi od samego początku. Dowcipkuje (szczególnie co rok przy okazji pozyskiwania inwestorów), udziela wywiadów, podróżuje – człowiek wielki – człowiek renesansu – zna się na wszystkim i tryska erudycją oraz elokwencją. Mnie nie kupił, ja jestem zbyt pragmatyczny i merytoryczny a za mój kredyt zaufania oczekuję lichwy na poziome mafii – raczej by go nie spłacił. Jednak Pan cenię od lat i mam nadzieję że kiedyś wróci nazwa KOLPORTER KORONA KIELCE. Pozdrawiam Rober D z dziada pradziada Kielczanin.
Zwykły dziad2016-07-20 17:05:51
Panie Robert D.,
nic Pan nie wie i niech tak zostanie.

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce finałowy mecz sezonu. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego wyjedzie do Poznania na spotkanie z miejscowym Lechem. Z jakim „Kolejorzem” zagra?
Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.
W związku z nieprawidłowo zdobytą bramką w ostatniej akcji meczu Orlen Wisła Płock – Industria Kielce, goście złożyli protest. O ile jego odrzucenia można było się spodziewać, tak argumentacja jest zaskakująca. Komunikat Orlen Superligi skomentowali żółto-biało-niebiescy.
Przedostatnia seria gier na zapleczu przyniosła kilka ciekawych spotkań. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły derby Trójmiasta, w których punkt zdobyty przez Arkę oznaczałby zapewnienie sobie awansu. Gdynianie jednak przegrali, a o awans zagrają w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.
Już w najbliższą sobotę całej piłkarskiej Polsce towarzyszyć będą emocje związane z ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy. O życie w ostatniej serii gier walczyć będzie Korona Kielce, która zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.
Przed Industrią Kielce druga (i miejmy nadzieję nieostatnia) Święta Wojna w tym sezonie. Szczypiorniści podejmą w Hali Legionów drużynę Orlen Wisły Płock, która w pierwszym mistrzowskim starciu wygrała 24:23. – Jesteśmy pod ścianą – przyznaje Tomasz Gębala.
Protest Industrii Kielce został odrzucony – poinformowała Orlen Superliga. Trafienia Kiryla Samoili zostało uznane za prawidłowe z powodu... małej liczby kamer.
W sobotę pierwsza drużyna Korony Kielce pokonała Ruch Chorzów, dając sobie nadzieję na utrzymanie. W niedzielę zaś wygraną zanotowali gracze „dwójki”. Wygraną, która przypieczętowała awans zespołu do 3. ligi.
Ekstraklasa S.A. oraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikowali terminarz zmagań o tytuł mistrza Polski 2024/2025. Mecze inaugurującej sezon kolejki zaplanowane zostały na weekend 19-21 lipca – tydzień po zakończeniu EURO 2024.
Skrzydłowy Korony Kielce Jacek Podgórski został nominowany do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Stoły bilardowe nie są już tylko meblami widywanymi w klubach, hotelach czy na turniejach bilarda. Ostatnie lata przyniosły konstrukcyjne innowacje, które nadały stołom bilardowym zupełnie nowe funkcje i zastosowania. Obecnie stoły bilardowe mogą z powodzeniem stanąć w domowym salonie, na tarasie lub w ogrodzie. Krajowy producent mebli - firma Lissy od wielu lat specjalizuje się produkcji stołów bilardowych. Oferta firmy jest kompletna, dlatego warto poznać najważniejsze rodzaje stołów bilardowy
Marek Papszun został trenerem Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę.
Korona Kielce staje przed niezwykle trudnym zadaniem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Zwycięstwo z Lechem Poznań może sprawić, że stanie się to jednak możliwe.
Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy nadal nie znamy ostatniego spadkowicza z ligi oraz mistrza Polski. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej serii gier.
Przepis o młodzieżowcu zostaje na kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie, takie informacje przekazuje portal Meczyki.pl. Co oznacza to dla Korony Kielce?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group