Piłkarzom można zarzucić różne rzeczy, ale na pewno nie te wolicjonalne

12-05-2016 15:32,
Krzysztof Węglarczyk

Już tylko jeden mecz dzieli Koronę od zakończenia sezonu. Przed rozpoczęciem rozgrywek nikt nie przypuszczał, że kielczanie będą podchodzić do ostatniego spotkania pewni utrzymania. - Kielce znów pokazały, że w bardzo ciężkich sytuacjach są w stanie stworzyć silny zespół. Piłkarzom można zarzucić różne rzeczy, ale na pewno nie te wolicjonalne – mówi trener Korony, Marcin Brosz.

- Dotrzymaliśmy tego paktu, który zawarliśmy. Bardzo się z tego cieszę. Pod tym kątem na pewno nie przewiduję żadnych zmian - dodaje.

Korona Kielce zaczynała sezon z Jagiellonią Białystok . Wtedy „złocisto-krwiści” wygrali 3:2. W ostatnim meczu obecnej kampanii kielczanie znów podejmują białostocczan i mają okazję powtórzyć ten rezultat i w dobrym stylu zakończyć rozgrywki.

- To jest boisko. Jaga też tu przyjedzie w określonym celu. Musimy zrobić wszystko, by zakończyć tak jak zaczęliśmy. W imieniu całego zespołu zapraszamy kibiców. W przekroju pełnego sezonu, biorąc pod uwagę to, co się działo wokół Korony, zanotowaliśmy ogromny sukces. To praca wielu, wielu osób – ocenia szkoleniowiec Korony.

Ostatnie spotkanie i pewne już utrzymanie, otwiera szansę na występ kilku zawodników, którzy w obecnej kampanii nie byli podstawowymi wyborami trenera Korony. -  Nie mówimy o ogromnych przetasowaniach. Przygotowujemy się pod mecz i postaramy się zrobić wszystko, aby nasza jedenastka miała tylko jeden cel: stworzyć dobre widowisko i zatrzymać punkty na Kolporter Arenie – zapowiada Brosz.

Kielczanie wciąż mają szansę na zajęcie najlepszego miejsca w grupie spadkowej. - Nie patrzymy na innych. Najpierw wykonajmy swoją pracę, a później zobaczmy, jak to się potoczy – kwituje trener żółto-czerwonych.

fot. Paweł Jańczyk

Wasze komentarze

casper2016-05-12 16:48:57
Brawo trenerze Brosz świetna praca cały sezon
weteran2016-05-12 19:04:32
Trener Brosz potrafił zrobić coś z niczego.
Chwała Mu za to.
Powinien zostać w Koronie.
Adam2016-05-12 21:38:44
Przyjdziemy, my prawdziwi Kibice na mecz! Liczymy na udane widowisko i 3 punkty!!!
Kris2016-05-13 14:51:14
Brawo panie trenerze-Marcinie "Geppetto" Brosz !

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group