Najgorsze może być przeciąganie. Spowoduje to trudności w zarządzaniu Koroną

10-05-2016 17:52,
Wojciech Staniec II

W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o prawdopodobnej sprzedaży Korony Kielce. Za transakcją stoi Marek Citko i tajemniczy inwestor (właściciele wymienianych w tym kontekście firm Mlekovita i Drutex zaprzeczają pogłoskom). - Nie tylko kibice, ale chyba wszyscy liczą na to, że sprawa wyjaśni się szybko. Byłoby to dobre dla zespołu, który trzeba budować na kolejny sezon - ocenia członek Rady Nadzorczej kieleckiego klubu, Kamil Suchański.

- Wiadomo, że jak tylko pojawi się nowy właściciel, to będzie chciał on ułożyć klub po swojemu i postawić własne cele. Takie cele, na które będzie go stać. Obecnie najgorsze może być przeciąganie, aby trwało to wszystko na przykład miesiąc, bo spowoduje to trudność w bieżącym zarządzaniu klubem. Chciałbym przypomnieć, co działo się w zeszłym roku. Pierwszego lipca nie było w zasadzie drużyny. Tej, która została potem stworzona przez pion sportowy, należy się dzisiaj oczywiście spora wdzięczność. Ale byłoby dobrze, żeby to się nie powtórzyło - dodaje polityk.

Nadal nie ustają medialne spekulacje dotyczące szybkiego sfinalizowania transakcji. - Ja nie mam pełnej informacji, a nawet, gdybym ją miał, to nie wypada mi mówić o tym przed właścicielem. Z mojego punktu widzenia najważniejsze jest to, aby cała sytuacja się wyjaśniła. Bez znaczenia już, czy w lewo, czy w prawo. Wydaje mi się jednak, że obojętnie, jaki to będzie właściciel, to miasto nadal będzie musiało w pewnym stopniu finansować Koronę. W ten sposób funkcjonują też inne kluby. Pośrednio czy bezpośrednio, miasto powinno w tym uczestniczyć. Oczywiście na poziomie akceptowalnym, a nie na takiej zasadzie, że należy się tyle, ile się chce. Musi być to zawarte w pewnych rozsądnych ramach. Da się oczywiście to wypracować - przyznaje członek Rady Nadzorczej.

- Inwestorzy w klubie się pojawiają i oglądają. Dopóki nie ma zawartej umowy, to trudno powiedzieć, czy jest bliżej lub dalej transakcji. Mieliśmy kontakt z panem Grajewskim czy AS Romą. Przeglądając dokumenty oraz analizując spotkania, wydawało się, że jest bardzo blisko i lada moment dojdzie do podpisania umowy. Niemniej jednak do tego nie doszło. Ja nie jestem w stanie teraz ocenić, jak wiele dzieli nas od transakcji. Wiadomo, że jest spore zainteresowanie Koroną i to jest najważniejsze. Sytuacja finansowa w klubie została poprawiona. Mamy znacznie lepsze wyniki finansowe w porównaniu z tym, co było jeszcze rok czy dwa lata temu. Pamiętajmy, jak to wyglądało, gdy zaczynaliśmy ten sezon - twierdzi Suchański.

Oferta Marka Citki wydaje się bardziej konkretna od tej Andrzeja Grajewskiego sprzed jakiegoś czasu. - Jeżeli popatrzymy na wszystko z zewnątrz, to wydaje się, że lepszy PR ma pan Citko. Jest zdecydowanie lepiej postrzegany przez kibiców. Pan Grajewski był bardzo kontrowersyjną osobą, a jego doświadczenia z Widzewem nie napawały optymizmem. Trudno mi jednak powiedzieć, czy jeśli dojdzie do finalizacji, to czy ta umowa będzie dobra. Trzeba poczekać na ustalenie wszystkich szczegółów. Kiedy zostanie podpisana, to będziemy wiedzieli, co jest w niej zawarte - przyznaje polityk.

Wasze komentarze

@2016-05-10 18:28:59
Drutex Kielce ja chcę tego sponsora ; ) już wszyscy drżą przed nową potęgą z Kielc
Aaa2016-05-10 18:45:15
Drutex weźmie Koronę?W Arce Gdynia też mówią że weźmie ich Drutex więc chyba nie będziemy mieli nowego właściciela
Kolo2016-05-10 19:58:34
Artykuł bez sensu. Nie powiedzial nic co juz wiemy, wiec jaki to ma sens?
po co takie teksty o niczym2016-05-10 20:38:09
droga redakcjo?
solar2016-05-10 23:02:36
Ten tekst nie jest o niczym. Między wierszami można wyczytać, że Suchański pośrednio potwierdza iż rozmowy z Citko są zaawansowane a inwestor jest osobą poważniejszą niż kombinator Grajewski, ale nie na tyle potentatem finansowym by spał na pieniądzach bo jest mowa o wsparciu ze strony miasta ( pewnie będzie to preferencja przy dzierżawie stadionu i wsparcie za promocję regionu kwotą do max 1 mln zł.).
solar2016-05-10 23:05:08
A Suchański jest w radzie nadzorczej człowiekiem z ramienia Rady Miasta ( z kręgów SLD) więc jego słowa nie są tubą Lubawskiego
Lukasz2016-05-10 23:05:57
Po co taki Artykuł? Peplanie o niczym! Coś czuję, ze tego sponsora nie bedzie..
optymizmzbrodą2016-05-11 09:04:45
@Lukasz - W pełni podzielam Twoje przeczucia. Tylu już ich było i ... nic się nie zmieniło...
x2016-05-11 09:44:53
pod tym tekstem powinna być dodana adnotacja - "artykuł sponsorowany".
Obserwator2016-05-11 09:53:13
Czekaj tatko - latka , a się nie doczekasz. Tyle na temat sponsora.
GrendlerCK2016-05-11 10:33:04
Artykuł bez sensu...
Kibic2016-05-11 16:13:36
Na echudnia piszą że ma to być pan Meresiński Jakub właściciel hurtowni żywności z Rzędzin koło Częstochowy. Jeśli to prawda to co Pan Prezydent Lubawski i jego otoczenie robi - weryfikacja potencjalnego inwestora. Przecież Pan Meresiński to jakiś żart - sam nie wie że działalność jego została wykreślona z urzędu bo nie odwiesił jej przez 2 lata !!! Od 2009 niby prowadzi tą działalność w 2012 ją zawiesił i od 2015-02-09 już jej nie ma (zostałą z urzędu wykreślona j.w.) I to ma być inwestor dla Korony?? Przecież ten koleś nie wie co się z jego firmą dzieje. Jak on tę firmę prowadzi? Chyba na dniach będzie miał kontrole z US i innych hyhyhy.
Zbyszek2016-05-11 19:22:54
Artykuł bez Sensu!!! A Suchański i jego słowa jeszcze gorzej...
Kibic2016-05-11 20:39:53
Pan Meresiński Jakub właściciel hurtowni żywności z Rzędzin koło Częstochowy? Jeśli to prawda to co Pan Prezydent Lubawski i jego otoczenie robi - weryfikacja potencjalnego inwestora. Przecież Pan Meresiński to jakiś żart - sam nie wie że działalność jego została wykreślona z urzędu bo nie odwiesił jej przez 2 lata !!! Od 2009 niby prowadzi tą działalność w 2012 ją zawiesił i od 2015-02-09 już jej nie ma (zostałą z urzędu wykreślona z urzędu) I to ma być inwestor dla Korony?? Przecież ten koleś nie wie co się z jego firmą dzieje. Jak on tę firmę prowadzi? Chyba na dniach będzie miał kontrole z US i innych hyhyhy.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group