Instynkt Przybyły! Korona zremisowała z Podbeskidziem po golu w końcówce!

04-03-2016 19:43,
Z Bielska-Białej - Wojciech Staniec II

Bezbarwna, flegmatyczna i bez jakości była Korona Kielce w pierwszej połowie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W drugiej gra drużyny Marcina Brosza uległa znacznej poprawie, ale wystarczyło tylko na remis. Kielczanie długo gonili wynik, ale w końcu udało im się doprowadzić do wyrównania, za sprawą bramki Michała Przybyły zdobytej w końcówce spotkania.

Odmieniona – przynajmniej personalnie – wyszła na boisko kielecka drużyny. Z powodu kartek nie mógł grać Radek Dejmek. Jego pozycję zajął debiutujący w żółto-czerwonych barwach Elhadji Pepe Djibril Diaw. Miejsce w pierwszym składzie wywalczył też Łukasz Sekulski, podobnie jak Vladislav Gabovs i Rafał Grzelak. Niespodziewanie na ławce rezerwowych usiadł Bartłomiej Pawłowski.

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. Bielszczanie przeważali i częściej utrzymywali się przy piłce. Groźniej też atakowali, tak jak w 15. minucie, gdy najpierw strzał Damiana Chmiela wybronił Zbigniew Małkowski, a dobitkę Mateusza Szczepaniaka w niezwykły sposób, stojąc na linii bramkowej, zablokował Diaw. Choć stojąc to określenie zdecydowanie niewłaściwe... W opinii niektórych, była to interwencja sezonu!

Potem gra nieco się wyrównała, ale Korona nie potrafiła poważniej zagrozić bramce „Górali”. Co innego Podbeskidzie... W 33. minucie ekipa Roberta Podolińskiego mogła cieszyć się z prowadzenia. Z dystansu uderzył Marek Sokołowski, piłka po rykoszecie i trąceniu przez bramkarza, odbiła się od poprzeczki, po czym do pustej bramki wbił ją Szczepaniak. Według części kibiców, snajper przy wyskoku faulował Gabovsa, ale sędzia postanowił gola uznać. Do przerwy było 1:0.

W przerwie trener Marcin Brosz zdecydował się na dwie zmiany. Miejsce Sekulskiego i Tomasza Zająca zajęli Pawłowski i Michał Przybyła. Mimo to, gra Korony na początku nie uległa zmianie, wciąż stroną przeważającą byli bielszczanie.

W 55. minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania, ale po kapitalnej, zespołowej akcji strzał Mateusza Możdżenia wybronił Małkowski. Przed szansą dobitki stanął jeszcze Sokołowski, ale w ostatniej chwili zablokował go Kamil Sylwestrzak.

Pięć minut później kapitan Korony uderzył na bramkę Emilijusa Zubasa, lecz trafił prosto w niego. Warto o tym wspomnieć, gdyż był to pierwszy celny strzał żółto-czerwonych w tym spotkaniu.

To był jednak moment, kiedy Korona podkręciła tempo. Kielczanie próbowali różnych rozwiązań na boisku, atakowali zaciekle, ale ciągle czegoś brakowało. Uderzali Cabrera, Pawłowski, Diaw i Sylwestrzak, lecz żaden z nich nie potrafił znaleźć drogi do siatki.

W końcu kontrę przeprowadzili piłkarze Podbeskidzia. W 73. minucie z dystansu huknął Możdżeń, ale piłka trafiła w słupek. Mecz z każdą minutą nabierał rumieńców, emocje rosły. 4,5-tysięczna publiczność, która zasiadła w piątkowy wieczór na trybunach stadionu, nie mogła narzekać na nudę w drugiej połowie.

Kolejne minuty to przewaga kieleckiego zespołu, którzy próbowali różnych sztuczek, ale bramka „Górali” stała jak zaczarowana, zaś prawdziwym czarnoksiężnikiem był Zubas – bez wątpienia jeden z największych bohaterów tego meczu.

Upór przyniósł jednak owoce. W końcu żółto-czerwoni przełamali ten mur! Po dalekim wyrzucie z autu Nabila Aankoura i ogromnym zamieszaniu w polu karnym, piłkę z sześciu metrów wpakował do siatki Przybyła. Później jeszcze Korona miała jedną dogodną sytuację, ale tym razem Zubas zdołał zagarnąć futbolówkę dla siebie.

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny, zaległy mecz Korona rozegra we wtorek, gdy na odnowionej murawie Kolporter Areny zmierzy się z Wisłą Kraków (godz. 18).

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce 1:1 (1:0)

Bramka: Szczepaniak (33’) - Przybyła (86')

Podbeskidzie: Zubas - Veretilo, Piacek, Baranowski, Mójta - Sokołowski, Możdżeń, Kato, Stefanik (70’ Tarnowski), Chmiel (83’ Sloboda) – Szczepaniak (71’ Demjan)

Korona: Małkowski – Gabovs, Wierchowcow, Diaw (81’ Aankour), Sylwestrzak – Sierpina, Jovanović, Grzelak, Cabrera, Zając (46’ Pawłowski) – Sekulski (46’ Przybyła)

Żółte kartki: Veretilo - Diaw, Grzelak

Widzów: 4652

------------

kkk2016-03-04 19:56:26
Odeślijcie Sekulskiego z powrotem do Białegostoku
xxx2016-03-04 19:57:45
Dwie różne połowy w wykonaniu Korony. Pierwsza bardzo przeciętna, w drugiej zdecydowanie było już lepiej. Cenny remis, a mogło być nawet i zwycięstwo. Cieszy przełamanie Przybyły i bardzo dobry debiut Diawa.
iskrofil2016-03-04 19:59:33
Diaw wymiata...
goKorona2016-03-04 20:04:37
Dobry ten Diaw oby uraz okazał się niegroźny. W drugiej połowie okazji mieliśmy sporo.
Rafal W.2016-03-04 20:16:31
Bardzo się cieszę że chociaż remis jest . Ale jestem pod wrażeniem gry tego Diaw jest na prawdę dobry . Każda główka była jego i nie było leszcza że ktoś był lepszy a takiego nie było . Tylko martwi ten uraz . A teraz ważny mecz z Wisłą oby wydobrzał . Dobry transfer .
miki2016-03-04 20:29:08
Trenerze czy w zespole nie ma innych zawodników do wykonywania stałych fragmentów , wcześniej był Golo teraz Sierpik niech wykonuje , ale nie lewonożny zawodnik bije piłkę z prawej strony i zamiast piłki dochodzącej mamy odchodzącą . Muszę z przykrością oświadczyć że Gabovs powinien odpocząć od gry bo jest wielkim zagrożeniem pod naszą bramką , ai Jovka zniżył loty .Widać gołym okiem że Broszowi już brakuje pomysłu na grę , każdy czyta naszą grę jak przysłowiowe Echo . Za długą zawodnicy prowadzą piłkę przy nodze , za mało ruchu na boisku i to wykopywanie piłek byle dalej . Cienko widzę walkę o górną ósemkę , niech Banasik odprawi mszę o utrzymanie .
carlo2016-03-04 20:32:53
Łukasz Sekulski musi grać i odpali tak jak cabrera.
kolo2016-03-04 20:34:43
Brawo i za remis. Lukasz jeszcze pojaze co potrafi. Diaw genialny. Aankour przyniosl szczescie gdy wszedl na boisko.
Adam2016-03-04 20:38:58
@miki
Banasik jest za cienki!
Może któryś z BISKUPÓW!
Albo msza gregorianka!!!
St Pauli2016-03-04 20:46:07
Diaw made my day !!!! Cos mi sie wydaje , ze szybko nam go sprzatna...
cygan2016-03-04 20:58:44
Najlepszy w Koronie dzisiaj Diaw, Pawłowski, Malkowski,no i moze Jova
weteran2016-03-04 20:59:18
Dobry i remis ale z Wisla musza być 3 punkty
19732016-03-04 21:24:50
Diaw powienien miec pewny pierwszy sklad w miejsce Wierchowcowa. Dzisiaj byl znakomity.
19732016-03-04 21:25:31
I niech Jovie zabroni sie strzelać. BŁAGAM
l2016-03-04 21:30:55
Slabiutka Korona. Grali jak dzieci we mgle. Remis ledwo co wywalczony. Brosz nie ma kocepcji na ten zespol. Tu potrzeny jest trener zamordysta bo panowie graja dziadostwo. Plus i to jedyny to Diaw.
Luker2016-03-04 21:46:57
Wpuścił pó-mózgi trener Sekulskiego, który ma braki we wszystkim a Przybyła przesiedział na ławie całą pierwszą połowę. Brawo trenerska Niedojdo. Za tydzień strefa spadkowe.
arc2016-03-04 21:50:25
Diaw zbawieniem dla Korony musi grac w kazdym meczu nawet kosztem slabego Jovy a za rok moze poltora bedzie na sprzedaz za 3mln.euro jedyny zawodnik na ktorym mozna zarobic
Koroniarz2016-03-04 22:41:12
Lukę zamilkł wreszcie bo się tego nie da czytać. Skąd ty chłopie jesteś
Sergioaguero2016-03-04 22:59:21
Diaw wywalczył dziś pierwszą jedenastkę. Razem z wierchowcow bardzo dobry duet. Świetny Pawłowski, dobry jova i cabrera. Dejmek może drżeć o miejsce w 11STCE. Ciekawe jakby to wyglądało jakby zagrali trzema stoperami. Czyli od początku wierchowcow, dejmek plus diaw. Do tego w środku jova i Charlie. Na skrzydłach Pawłowski i ulubieniec trenera czyli sierpik. W ataku cabrera i przybyła. I może jeszcze Grzelak na środek. I tak byłoby 7 defensywnych graczy.
Zawada2016-03-05 00:20:51
Jovanovic powinien posiedzieć kilka spotkań na ławce i przemyśleć swoje rozegranie i pożal się Boże strzały, wstrzymał przynajmniej cztery kontry genialnymi kiwkami i zastawianiem, co doprowadziło do pierwszego celnego strzału w 60 minucie. Vuko w Koronie już nie ma, widzę, że paru znawców w komentarzach nadal się nabiera na wspomnienia o żelaznym środku boiska, który dzisiaj nie istniał w Koronie.

Przy defensywnym Grzelaku spokojnie mógłby grać Aankour, albo Trafford, którzy grają na 1 kontakt, a nie holują piłkę, bo tak, czego się nie robi przy takiej taktyce i takim boisku.
Diaw świetne spotkanie, Airam myśli trochę za szybko dla kolegów, ale może się w końcu zgrają.

Małkowski - Rymaniak (lol) Dejmek Diaw Sylwestrzak - Pawłowski Fertovs Trafford Aankour Sierpina - Airam i we wtorek powinno być dużo lepiej.
obiektywnie2016-03-05 07:03:17
Sylwestrzak najsłabszy.... w spółce z Sekulskim i Zającem, po prostu dramat....natomiast reszta ok, a najlepiej Diaw i Pawłowski
Tomek2016-03-05 09:22:29
Diaw duzo leoszy od slabego Dejmka.
kali2016-03-05 10:46:06
Sylwestrzak ława, bo chyba myślami już jest od dawna w Legii (żart)! Tak jest słaby, że nie mogę patrzeć na jego grę podania i wrzutki. Chłopak marzy o Legii a co najwyżej dla niego to I liga, niech się cieszy, że Korona mu dała szanse i go nadal trzyma.
Diaw najlepszy na boisku!
Cekin2016-03-05 11:16:55
Statyczny Dejmek ma teraz po debiucie Diawa co do myślenia.../ oczywiście nad swoją grą/
CK2016-03-05 11:48:00
GIL jak zwykle wypacza wynik Korony. Bramka zdobyta po faulu który mógł skończyć się cięzkim urazem Gabovsa który przy wyskoku w walce o piłkę zmierzającą w stronę bramki został wepchnięty łokciem Szczepaniaka na słupek bramki!!! Skandal jak można to było puścić i uznać złodziejską bramkę!!! Gil nie takie cuda puszczał, zawsze na niekorzyść Korony! Mecz z Cracovia i bramka po ewidentnym spalonym 5 zawodników w tym i strzelca bramki i przegrywamy mecz w którym mogliśmy co najmniej punkt zdobyć. Ile razy nas ten złodziej oskubie zanim nie złożymy wniosku o odsunięcie tego złodzieja od meczów Korony. Ps..Precz z antykieleckimi komentarzami na kieleckim CKsporcie
angol2016-03-05 12:38:24
Bramka dla Podbeskidzia po ewidentnym faulu, a najgorsze jest to, ze gdy w identycznej sytuacji główkował Diaw, drukarz już wtedy faul odgwizdał i chyba jeszcze dal żółtą kartkę.
@angol2016-03-05 13:19:38
To był faul? może miał tego kurdupla jeszcze poklepać po ramieniu i poprosić, aby się odsunął? Nawet moja żona w tej sytuacji by go przestawiła! Dzięki Bogu, że się nie zabił - taka była agresja! To jest piłka nożna i trzeba się zastawiać i walczyć jak facet z facetem a nie jak nastolatek z facetem!
angol2016-03-05 15:46:25
Wiec wytłumacz mi gamoniu dlaczego później w identycznej sytuacji pajac z gwizdkiem dyktuje faul dla Podbeskidzia?
-angol2016-03-05 18:07:01
bo jest pajacem, sam sobie odpowiedziałeś.
PS
co z ciebie za angol, który angielskiej ligi nie ogląda, piłka nozna to męska gra, tam to widać idealnie, nikt nie płacze i nie macha raczkami tylko tyra, tam nie ma miejsca dla płaczących chłopczyków z torebusiami - pedałkami.
porter2016-03-05 20:17:19
bez głupich wyznań musimy wygrać we wtorek i 8

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.