Deja vu ze Szczecina... Znów przegrywamy zwycięskie spotkanie

27-02-2016 17:24,
Z Łęcznej - Krzysztof Węglarczyk

Ciężko było sobie wyobrazić taki scenariusz tego pojedynku. Korona Kielce po raz drugi przegrała spotkanie, które trzeba było wygrać. Szybkie dwie bramki zdobyte przez żółto-czerwonych zdały się na niewiele, ponieważ błędy w defensywie zadecydowały o stracie trzech trafień i ostatecznej porażce 2:3. Bohaterem meczu okazał się Jakub Świerczok, który zdobył wszystkie bramki dla gospodarzy.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po składnej akcji Górników sam na sam z Małkowskim wybiegł Świerczok, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. Korona mocno zepchnięta do defensywy głównie musiała bronić się przed atakami łęcznian. W szóstej minucie mocny strzał z 18 metra posłał Świeczok, jednak Małkowski z dużym trudem zdołał obronić ten strzał.

Po ciężkim początku do głosu doszli goście. Korona wykorzystała swój najmocniejszy wyjazdowy atut, którym jest kontratak. W 8. minucie Sierpina pognał z prawej strony i na wysokości szesnastego metra wrzucił piłkę do Pawłowskiego. Ten kapitalnie obrócił się na plecach obrońcy Górnika i oddał precyzyjny strzał  prawy róg bramki Bartkusa. 1:0 dla kielczan.

Zaledwie 4 minuty później bliscy wyrównani byli Górnicy. Atomowy strzał z 30 metrów oddał Jakubik. Piłka odbiła się od poprzeczki, a z najbliższej odległości dobijać próbował Bonin, jednak fatalnie chybił nad poprzeczką.

W 12. minucie Korona wyprowadziła kolejną zabójczą kontrę. Sam na sam z Bartkusem wyszedł Aankour. Gdy zobaczył, że bramkarz gospodarzy wyszedł wysoko z bramki, Marokańczyk podał do Cabrery, który dopełnił formalności umieszczając futbolówkę  pustej bramce.

Gospodarze nie zamierzali się poddawać. Zaledwie 6 minut później w pole karne pognał Świerczok. Napastnik minął Pawłowskiego „ruletą” w stylu Zinedina Zidana, jednak pomocnik Korony faulował w szesnastce i sędzia Stefański wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany podszedł do „11” i pewnym strzałem w lewy róg bramkarza zdobył bramkę. Na tablicy widniał remis 2:2

W tym momencie gospodarze przejęli inicjatywę spotkania. Kolejne ataki Górnika owocowały coraz częstszym zmuszaniem Małkowskiego do interwencji. Trzeba zaznaczyć, że defensywa żółto-czerwonych nie funkcjonowała w tym spotkaniu dobrze. Każdy zwód zawodników ofensywnych gospodarzy kończył się najczęściej faulem „złocisto-krwistych”. Żółtymi kartkami zostali ukarani Sylwestrzak i Dejmek. W 39. minucie Wierchowcow złapał za koszulkę Świerczoka i rzucił nim o ziemię. Cała sytuacja miała miejsce w polu karnym, dlatego sędzia Stefański po raz drugi podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Białorusin może się cieszyć, że ten faul zakończył się tylko na żółtym kartoniku. Świerczok sprytnym podcięciem w środek bramki doprowadził do wyrównania.

Druga odsłona zaczęła się równie ostro co końcówka pierwszej. Trafford zmienił Rymaniaka i już  w pierwszym kontakcie z piłką został ukarany żółtą kartką. Koroniarze otrząsnęli się po słabej końcówce. W 50. minucie szansę na zdobycie bramki miał Jovanović. Po rzucie rożnym piłka wylądowała pod jego nogami, jednak strzał z 10 metra okazał się zbyt słaby.

W 58. minucie bliski zdobycia byli gospodarze. Piesio podawał do Pitrego, jednak ten z 10 metrów strzelił wprost w środek bramki, której strzegł Małkowski. Po chwili Górnicy mięli kolejną kontrę. Lewą flanką pognał Piesio i sam postanowił wykończyć akcję. Jednak piłka minęła długi słupek bramki.

Koroniarze mięli też swoje szanse. W 63. minucie Sierpina po stałym fragmencie świetnie wrzucał w pole karne. Piłkę strącał jeden z zawodników Korony, jednak świetną paradą popisał się Bartkus. Po chwili z kontrą wyszli goście. Piesio minął Wierchowcowa, lecz skutecznie piłkę wybił Małkowski. Fertovs nieudolnie wybił futbolówkę pod nogi Świerczoka na szczęście bramkarz Korony znów fenomenalnie bronił.

Niestety... słabo prezentująca się obrona Korony znów fatalnie zareagowała. W 68. minucie Piesio z lewej strony wrzucał w pole karne, a Świerczok wyprzedził obronę Korony i z najbliższej odległości zdobył swoją 3 bramkę.

Korona nie zamierzała się poddawać. W 70, minucie bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał Aankour, lecz Bartkus po raz kolejny popisał się dobrą interwencją. Kilka minut później goście przeprowadzili kolejną składną akcję. Finalnie Pawłowski z 16 metra posłał piłkę tylko obok bramki.

W 81 minucie trener Brosz postanowił wprowadzić dwóch zawodników. Zając i Sekulski zastąpili Pawłowskiego oraz Aankoura. Korona wciąż atakowała. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Trafford, który dopadł do piłki na 16 metrze, ale jego strzał zablokowali defensorzy Górnika.

Korona mimo prób nie potrafiła przechylić szali spotkania na swoją korzyść, a chociażby remis. Mecz zakończył się ostatecznie porażką Korony 2:3.

Górnik Łęczna - Korona Kielce 3:2

Bramki: Świerczok (20' k, 39' k) - Pawłowski 8', Cabrera 17'

Górnik: Bartkus - Jakubik, Pruchnik, Bozić, Mierzejewski - Danielewicz (Tymiński 75'), Bogusławski - Piesio, Pitry, Bonin (Barreno 87') - Świerczok (Śpiączka 88')

Korona: Małkowski - Sylwestrzak, Wierchowcow, Dejmek, Rymaniak (Trafford 46') - Fertovs, Jovanović - Pawłowski (Zając 81'), Aankour (Sekulski 81'), Sierpina - Cabrera

Żółte kartki: Mierzejewski - Sylwestrzak, Dejmek, Wierchowcow, Trafford

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

r2016-02-27 17:25:36
Za ile sprzedany?
CK732016-02-27 17:28:43
Obiecaliście ze 2 Szczecin się nie zdarzy i co ?....
angol2016-02-27 17:29:14
Nie wiem co w tym meczu bylo najgorsze, postawa naszych kopaczy czy ci "komentatorzy"
kkk2016-02-27 17:29:16
No panowie, jak tak dalej będzie to nje widzę przyszłości w różowych barwach, dawać !
Tomek2016-02-27 17:32:23
Budzet Gornika Leczna 6 mln, a Korony 18 mln wg. Przegladu Sportowego.
Bilski nie wzmocnil jednak Korony, a Leczna ma calkiem dobrze grajacych zawodnikow z 3 razy mniejszym budzetem.
Zarzad Korony powinien juz dawno byc wywieziony na taczkach do Silnicy za brak pracy i niegospodarnosc.
Karol2016-02-27 17:39:39
Jedna jaskółka (mecz z Lechią ) wiosny nie czyni.
Cz oni to robią specjalnie?
DannyMielonka2016-02-27 17:43:18
Nie wiem co wymusiło zmianę Rymaniaka, ale to była fatalna decyzja. W ogóle nic dobrego nie można o tym meczy napisać, oprócz tego co się wydarzyło - 2 bramki. Reszta to zagubieni we mgle chłopcy. Zero odpowiedzialności co robię i po co.
Rambo2016-02-27 17:43:38
Gdzie jest nasz kapitan ktory obiecywal ze wyciagneli wnioski i takich bledow jak w Szczecinie juz nie popelnia. Nie musielismy dlugo czekac, chyba juz myslami jest w slasku wroclaw od przyszlego sezonu
Staszku2016-02-27 17:44:59
Urzędniczy Klub Sportowy
no stety2016-02-27 17:49:01
Korona jak nie dostanie od trenera zakazu prowadzenia dwoma bramkami spadnie do 1 ligi! Trudno porównać mecze ze Szczecina z tym dzisiejszym. Tam Korona do 35 min spisywała sie znakomicie! Potem ich zgubą było cofnięcie się. Dziś Korona w 1 poł grała bardzo słabo, a tylko dzięki wielkiemu szczęściu uchroniła się od straty 4 goli, a przy tym sami mieli ogromne szczęście oddając dwa celne strzały i strzelając dwie bramki! W drugiej poł gra w wykonaniu Korony wyglądała nieco lepiej, ale to gospodarze wyszli zwycięsko i jak najbardziej wygrali zasłużenie. Oj braknie punktów w ostatecznym rozrachunku, oj braknie..
Paprocki I Bilski wynocha2016-02-27 17:52:40
Bilski zobacz jak wygląda obrona? Teraz wypada Dejmek ciekawe jak to będzie wyglądać i kto go zastąpi przed nami tydzień prawdy. On pokaże w jakim miejscu jesteśmy. Bilski wynocha z klubu nieudaczniku nikt nie będzie umierał za klub skoro Ty nie potrafisz przedłużyć z zawodnikami kontraktów
CK732016-02-27 17:57:31
Oj P Sylwestrzak i tobie się nie chce gadać z kibicami ...bo prawdę w oczy mówią.
Marzy się panu reprezentacja może Legia ...to muszę zmartwić nie ma najmniejszych szans !!! a to dziś zostało potwierdzone , był Pan najgorszy na boisku !!! jak i cała obrona z reszta tez .
sokoleoko2016-02-27 17:58:10
Drewno... Łęczna na tle Dumy Kielc wyglądała o niebo lepiej. Obrona to porażka kieleckiej szkoły defensywy. Cabrera i Pawłowski poza golami niewidoczni. Całość b. słaba.Totalna bezradność i przytłaczający chaos. Mogli przegrać wyżej.
Tomek ma rację. Dodam tylko, że taczki na żelaznych kołach i po "kocich łbach"!
Do Tomek2016-02-27 17:59:59
6 mln to oni dostają z samej kopalni Bogdanka
gość2016-02-27 18:05:23
Sylwestrzak oddaj opaskę jesteś zerem brak ambicji
Pjj2016-02-27 18:08:06
Operacja chaos trwa w najlepsze. Totalny brak kontroli nad grą. Absolutnie brak lidera, który uspokoiłby grę.
Adam2016-02-27 18:20:59
Jak się nie wygrywa 3:0 to się przegrywa 3:2
Jak w siatkówce!!!
kielczanin2016-02-27 18:21:34
Wszyscy się już śmieją z tych FRAJERSKICH PEDAŁÓW!!!! SPRZEDAWCZYKI!!!!!!
toti2016-02-27 18:25:11
za taką grę zakazy stadionowe dla niektórych ,,piłkarzy''
Widz2016-02-27 18:39:54
Nie komentowałem jak kilka dni temu mapa się tu puszyl . Co teraz powie ten gwiazdor ? Czy on wogole widział ten mecz ? A ten kretynie Bilski to oglądał ? Teraz do kibiców i nie tylko - ja się wcale nie dziwie komentatorom canal+ ze nie zauważają grajków Korony bo ich nie ma . Wstyd . Nie ma zarzadu , nie ma trenera , nie ma piłkarzy - ten klub ma tylko kibiców którzy na wtorek muszą ekipę wybrać między sobą . Wojciechu wszystko po twojej myśli , Korona spadnie wtedy ja opchniesz za psie grosze byle komu i po problemie
Mario2016-02-27 18:40:29
Przegrywając, Brosz wprowadza 2 zmiany w 82 minucie, szkoda że nie w doliczonym czasie!!!!! Wcześniejsza zmiana Trafford - nieporozumienie , zero serca i walki, tylko truchtanie !!!!
Widz2016-02-27 18:46:49
I jeszcze do p.Staniec - nie zapomnijcie zrobić konkursu na najlepszego zawodnika tej bandy nieudaczników ( nie myślę o Malkowskim)
@Sylwestrzaka2016-02-27 19:20:12
Podpisuj kontrakt, póki masz jeszcze oferty i powodzenia. W Koronie potrzebny jest obrońca a nie gość, którego jedynymi atutami jest gra w ofensywie!
Adi2016-02-27 19:26:11
To jest dno ile trzeba wygrywac zeby nie przegrac meczu 5?cala Polska sie z Korony smieje wyglada to wyszystko na spadek chyba zasluzony!!!
kibic2016-02-27 19:38:09
Kiedyś miał atuty w ofensywie, teraz nasz "kapitan" to dno z przodu i z tyłu. Ile jeszcze będziemy się za was wstydzić?
lew2016-02-27 19:58:12
Dziadostwa ciąg dalszy !!! Panie Sylwestrzak i oficjalna TV KORONA dostaliście nie z liścia tylko z bambusa ! Kompromitujecie nie siebie tylko kibiców, sympatykow Korony ale tez miasto Kielce. Pytam się jak długo mamy znosić to upokorzenie? Niech spadną do 3 Ligii i wreszcie będzie spokój dla naszych nerwów !!!
krym2016-02-27 20:17:15
Zespol,dno.Ale Sylwestrzak to kompromitacją.Jak można tak reprezentować zespół z opaska kapitana. Jesli zapomniales jak się gra w piłkę,to zrezygnuje właśc i wstydu oszczesc.
do Widz2016-02-27 20:22:01
Masz racje,ale zapomniales dodać żeby kibice zbojkotowali wtorkowy mecz , bo w końcu panowie piłkarze jak również i zarząd z nami kibicami się nie liczą.To trzeba ich tez plac i to dobitnie.
Andrzej2016-02-27 20:27:08
Nie wierzyłem, że Szczecin może się powtórzyć.... Nie wiem, jak można drugi raz w podobny sposób zaprzepaścić wygrany mecz. Jeżeli będzie wygrana we wtorek z wisłą to będzie wybaczone.
pinokio_ck2016-02-27 20:35:23
Sylwestrzak, oddaj opaskę kapitana, nie zasługujesz na nią ani grą ani zachowaniem na boisku
do Bilskiego i Paprockiego2016-02-27 20:36:46
Bilski zrozum nieudaczniku piłkarze nie będą umierać za klub skoro większości w czerwcu kończą się kontrakty. Zrób coś w tym kierunku bo inaczej przez ciebie drużyna spadnie z hukiem z ekstraklasy
miki +2016-02-27 20:41:18
wypad dziady pietro niżej, Dolcan zwolnił miejsce.. A swoja drogą dlaczego tak jedziecie po DUMIE KIELC.? Przecież zawsze mnie sie obrywałem jak pisałem o kopaczach, o d - pie Kielc. Gdzie jest koroniarski swetru podpisujący się = weteran=
Kibicck2016-02-27 20:53:07
I jak się nie wkurzyc ale po kolei obrona dziurawa jak sito najlepszy z całej 4 Rymaniak? Na którego największą nagonka była kapitan nasz gra takie dno że hoho ale oczywiście nie chce mu się badać z ludźmi którzy nie wierzą jak tu wierzyć skoro on grał chyba w innym meczu gdzieś a wozili cię jak juniora taka prawda siłę stanowi obecnie siedlisk i nabil czyli obiekt drwin w poprzednim sezonie i rundzie szkoda airama bi pewnie po sezonie pójdzie sobie gdzieś za darmo oczywiście bo plan oczywiście jest tylko na sezon kto na obronie teraz ? Znowu wszechstronny Sylwestrzak sorry ale wolę Diawa czekam na Hejty pozdrawiam zdrowo myslacych
prawdziwy kibic2016-02-27 20:56:16
Co Wy się tak napinacie na grę zawodników.
Przecież ewidentnie widać że kopacze sprzedali mecz.
Robert2016-02-27 21:07:50
Deja vu ze Szczecina.A komentarz tych dwóch pedałów z Canal+ żenada.Tak stronniczych komentatorów dawno nie byłom myslałem ze jednego z graczy Łęcznej beda całowaćpo tyłku.Co do gry Korony to wstyd przegrac z takim rywałem.
ostatni sezon w ekstraklasie2016-02-27 21:35:30
Wychodzą transfery na tydzień przed liga Bilskiego zawodnicy sa nieprzygotowani i nic nie wnoszą do drużyny. Obrona dramat zero komunikacji. Ciężko będzie utrzymać się w takiej dyspozycji. Bilski zniszczyles piłkę w Kielcach razem z lubawskim i Paprockim
szkoda ekstraklasy w kielcach2016-02-27 21:39:27
Dziadostwo w klubie dziadostwo na boisku pół drużyny nie makontraktu na kolejny sezon Bilski nie ma pojęcia o byciu dyrektorem Paprocki jest mizerny prezesem a lubawski oszukuje nas ze szuka inwestora to musi skończyć się spadkiem z hukiem. Limit szczęścia wykorzystany
l2016-02-27 21:49:39
Ile Korona ma jeszcze przegrać meczy w takim stylu żeby podziękować trenerowi za pracę ??? Dość pośmiewiska na cala Polskę ! Panie Sylwestrzak nie kompromituj sie i nie pouczaj kibicow tylko wez sie za soldniejsza prace na boisku bo marnie to wyglada w twoim wykonaniu !
jagna2016-02-27 22:12:59
Tych, którzy mieli serce do gry w Koronie, się pozbyto... lepiej jest płcić najemnikom, niż wychować swoich zawodników... Z taktyki "0", z polityki transferowej "0", z marketingu klubowego "0", z odpowiedzialności za Klub "0"....
MKAS KOROMA2016-02-28 09:51:52
Korona potrafi grać dużo lepiej i będzie grać dużo lepiej, może nawet już z Wisłą. Problemem jest brak przygotowania taktycznego (3 mecze z rzędu prowadzone 2 bramkami - a zawodnicy są zaskoczeni i nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachowywać na boisku). Może warto potrenować "catenaccio" na taki wypadek, chociaż osobiście nie wierzę, że taka sytuacja powtórzy się po raz 4.
kielczanin2016-02-28 10:59:35
Z pewnością te FRAJERY jeszcze niejeden podobny mecz położą.
niko2016-02-28 11:15:18
Opcja zarobków dla takich zawodników jakich mamy: minimalna krajowa do ręki co miesiąc i dajmy na to kwota x do podziału za remis i kwota 3x do podziały za wygraną. Wtedy może by zady ruszyli by poaganiać za piłką.
pinokio_ck2016-02-28 12:10:50
Czytałem kiedyś wywiad z piłkarzem Craxy i zapamiętałem z tego wywiadu takie zdanie, że największe pieniądze piłkarze zarabiają grając o mistrza lub broniąc się przed spadkiem, a to były czasy kiedy Craxa co rok broniła się przed spadkiem:)

Rok temu w Koronie było to samo, "nie chcieli awansować" do grupy mistrzowskiej i teraz też nie chcą. Widać premie za utrzymanie są większe za utrzymanie :)
weteran2016-02-28 13:24:19
Po prostu Korona to dziady, zero ambicji, byla szansa wskoczenia na 8 miejsce ale po co skoro oni chca skonczyc na 13
co do wczorajszego meczu2016-02-28 13:25:18
Pogonic tych pilkarzykow do normalnej pracy za 1500 zl to zobacza jak wyglada zycie
aleczka2016-02-28 13:26:27
Parodia i skandal jak to mozna bylo wczoraj przegrać. To sie w glowie nie mieści.
We wtorek ze skisla znowu baty.
Ludziw nie chodzcie na te mecze nie warto zostawiać kasy za bilety.
To nam kibicom powinni placic za przyjscie i kibicieanie tym nieudacznikom
miki2016-02-28 13:31:01
Co to mialo być wczoraj.
Przegrac wygrany mecz? !!!
Moze ktoś wyciqgnac jakies konsekwencje tylko nie zwalajcie wszystkiego na trenera bo on i tak zrobil co mogl z takich pilkarzykow
koroniarz 832016-02-28 13:44:17
Ludzie cieszmy się ze skonczylo sie 3-2 a nie z 6-0.
Nie oszukujmy sie Górnik Łęczna był druzyna lepszą a nasi te 2 bramki zdobyli bardzo szczęśliwie, ta Pawlowskiego byla ladna jedynie
mexic2016-02-28 13:51:45
Niestety to nie było deja vu ze Szczecina. Tam była bardzo dobra 1 połowa, wczoraj ani przez chwilę nie mieliśmy inicjatywy, szczęście było przy nas dość mocno bo i słupek, i poprzeczka zakończona pudłem do pustaka, dwie nasze bramki praktycznie z niczego. A jakakolwiek piłka rzucona pod nasze pole karne to przewaga Górnika. Niestety 3 raz w tej rundzie można zaobserwować, że kiedy na boisku jest Fertovs to tak, jakbyśmy grali o 1,5 chłopa mniej.
Koroniarz2016-02-28 14:31:18
Górnik nas zdominował był o dwie klasy lepszy w pierwszej połowie powinno być już 5 2 . Z taką drużyną spadniemy z hukiem
Idę o zakład, że2016-02-28 18:46:58
... Sylwestrzak podpisał już kontrakt z konkurencją, bo miał po 1 stycznia takie prawo, i dogrywa w Koronie do końca rozgrywek. Idę o zakład, że zarząd o tym wie tylko cicho sza bo nie ma czym się chwalić!
Ja za nim płakać nie będę!

Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.