Norwegowie wycofali protest. Mimo dowodów

30-01-2016 10:35,
Redakcja

Norwegowie w sobotę wycofali swój protest dotyczący nieprawidłowości w półfinałowym meczu z Niemcami. W ten sposób wszystko stało się jasne: o złoto drużyna Niemiec w niedzielę powalczy z Hiszpanią. Norwegia o brąz zagra z Chorwacją.

Norwegia przegrała z Niemcami jednym golem - po rzucie Kaia Haefnera tuż przed końcem dogrywki. Pokonani dopatrzyli się jednak, że na pięć sekund przed końcem spotkania w grze uczestniczyło ośmiu zawodników reprezentacji Niemiec.

Norwegowie przedstawili szereg zdjęć, które dowodzą, że na boisku rzeczywiście było o jednego rywala więcej. Na sytuację nie zareagowali sędziowie, choć powinni odgwizdać dwuminutową karę. W ten sposób szczypiorniści ze Skandynawii kończyliby mecz z przewagą dwóch zawodników.

Pomimo niezbitych dowodów, norweska federacja piłki ręcznej postanowiła wycofać swój protest w duchu fair play. Norwegowie wezwali jednak władze piłki ręcznej do wzmocnienia przepisów, zapobiegających podobnym incydentom w przyszłości.

Wasze komentarze

Realista2016-01-30 11:39:42
Norwegowie pokazali że sport nie polega na bezwarunoowym przestrzeganiu przepisów. Mogli zniszczyć Niemców ale wtedy awansowaliby do finału nie bójmy sie tego powiedzieć "chamsko". Doszukiwanie sie jakichś szczegółów ktore w wiekszym stopniu nie mialy wpływu na wynik. Bramkarz stał w bramce wiec wielkiej szkody Norwegom nie narobił. Wycofując sie Norwegowie pokazali że mają jaja
kibic2016-01-30 12:23:36
Mecz Ligi Mistrzów Kielce - Barcelona. Do końca meczu 2 sekundy wynik 30:29 dla Kielc. Barcelona ma piłkę, sędzia cofa zegar o 2 sekundy więc do końca meczu zostały zaledwie 4 sekundy. Kielce mają dwóch zawodników mniej na boisku. Barcelona rozpoczyna akcję, dwa podania i obrotowy rzuca bramkę na sekundę przed końcem meczu. Remis 30:30, jak widać 3-4 sekundy w piłce ręcznej to dużo czasu.
abcd2016-01-30 15:19:32
dowodów? Świadczą własnie na korzyść Niemców. Dlatego sie wycofali. Polecam zapoznanie sie z przepisami.
erni2016-01-30 16:21:51
ehf zeby nie bylo skandalu, bo jak mozna by NAJWAZNIEJSZY NIEMIECKI kraj ukarac , pewnie da Norwegi turniej zeby cicho siedzieli, przypomne decyzje ihf z niemcami w roli glownej po przegranej z Polska do ms w Katarze, jak widac sa rowni i rowniejsi, a najlepiej juz niemcom dajmy zloto olimpijskie
FiFi2016-02-02 12:43:04
Nasi zachodni sąsiedzi zagrali w turnieju w Katarze kosztem Australii, która wywalczyła awans, ale nie miała federacji zrzeszonej w światowych strukturach.

Niemcy przegrali z Polakami w dwumeczu eliminacji do mistrzostw świata szczypiornistów. Jednak Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej na podstawie rankingu przyznała im "dziką kartę". Ta ich uprawniła do zajęcia miejsca reprezentacji Australii, która wygrała turniej eliminacyjny w Oceanii, ale nie należy do IHF.

Projekt i wykonanie: CK Media Group