Aginagalde powalczy o medale. Hiszpanie w półfinale Euro

27-01-2016 22:47,
Krzysztof Węglarczyk

Patrząc na wyniki środowych pojedynków można stwierdzić, że było to jedyne starcie, które zakończyło się zwycięstwem faworytów. Hiszpanie pokonali Rosjan w ostatnim spotkaniu grupy drugiej 25:23. Drużyna z Julenem Aginagalde zakończyła rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu. Zawodnik Vive Tauronu Kielce zdobył w tym meczu jedną bramkę. Hiszpanie w piątek zmierzą się z drugą drużyną grupy pierwszej, którą jest Chorwacja.

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Wynik oscylował w okolicach remisu chociaż lepiej zakończyli ją Rosjanie, którzy schodzili do szatni z minimalnym prowadzeniem 12:11. Drugą partię lepiej rozpoczęli Hiszpanie. W 36 minucie wyszli oni na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Na dziesięć minut przed końcem po golu Valero Rivery Hiszpania wygrała już nawet 24:19, lecz ostatecznie Rosjanom udało się nieznacznie odrobić straty. Mecz zakończył się wynikiem 25:23.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie Hiszpanów był Valero Rivera, który zdobył dla swojej ekipy 11 bramek notując przy tm 73% skuteczność.

Hiszpanie w piątek o 21 zmierzą się w półfinale rozgrywek z Chorwatami. Mecz odbędzie się w Krakowie.

Hiszpania – Rosja 25:23 (11:12)


fot. Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group