Bałkańskie starcie dla Chorwacji

21-01-2016 21:57,
Wojciech Staniec

Chorwacja w składzie z Manuelem Strlekiem i Ivanem Cupiciem nie dała szans Macedończykom. Spotkanie to od pierwszych do ostatnich minut było pod kontrolą „Hrvastkiej”. Reprezentacja w składzie, której gra dwóch skrzydłowy Vive Tauronu Kielce wygrała 34:24.

Chorwaci zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia, bo od trzech bramek z rzędu. Macedończycy mieli ogromne problemy ze zdobywaniem bramek, bo na drodze stawali obrońcy rywala albo bramkarz – Mirko Alilović. Po dziesięciu minutach przegrywali już 1:7, ale w ciągu najbliższych kilkunastu sekund zdobyli dwie bramki.

W kolejnych minutach mecz był bardziej wyrównany, ale Chorwaci ciągle utrzymywali bezpieczną przewagę. Macedończycy grali o wiele lepiej niż na początku, ale dzięki temu przewaga Hrvatskiej tylko nie rosła. Po pierwszej części meczu Chorwacja wygrywała 17:13.

Podobnie było po wznowieniu gry. Cały czas utrzymywała się wysoka przewaga Chorwatów, którzy musieli tylko kontrolować przebieg spotkania. Grali oni dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku. Macedończycy nie byli wstanie odrobić strat.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chorwatów 34:24.

W tym meczu zagrało dwóch zawodników Vive Tauronu:

Manuel Strlek – Bardzo dobre spotkanie. Był motorem napędowym swojej drużyny. Bezbłędny. Pięć rzutów pięć bramek.

Ivan Cupić – Nieco w cieniu Strleka. Rzucił jedną bramkę na trzy próby.

Macedonia – Chorwacja 24:34 (13:17)

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group