Euro 2016: Serca kibiców znów zamarły! Nerwowe zwycięstwo Polaków!

15-01-2016 21:59,
Z Krakowa - Wojciech Staniec

Wielkie emocje w pierwszym meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Serbowie nie byli chłopcami do bicia i walczyli z całych sił w starciu z biało-czerwonymi, którzy byli wspierani na trybunach przez piętnaście tysięcy kibiców. Ostatecznie wygraliśmy 29:28.

Ogromne owacje przywitały wybiegających na prezentację Polaków. Następnie kibice odśpiewali hymn a capella. Trener Michael Biegler trochę zaskoczył i zdecydował, że w pierwszym składzie na środku rozegrania zagra Rafał Gliński. Autorem dwóch pierwszych dwóch trafień dla naszej ekipy był Michał Jurecki. Trzecią bramkę dołożył Przemysław Krajewski i było 3:2 dla Polski.

Serbia jednak za każdym razem odpowiadała. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Po kwadransie Serbia objęła dwubramkowe prowadzenie i było 8:6 dla zespołu z Bałkanów. Duży w tym udział miał Petar Nenadić. Były zawodnik Orlen Wisły Płock był autorem sześciu trafień. Na taki obrót spraw szybko zareagował trener Biegler i poprosił o czas.

Uwagi Niemca poskutkowały, bo biało-czerwoni zdobyli dwie bramki i był remis. Jednak po chwili to Serbowie mieli przewagę dwóch bramek. Pięć minut przed przerwą Polacy po bramce Rafała Glińskiego wygrywali 13:12. Bolączką naszej drużyny była równa gra, bo zamiast pójść za ciosem... straciliśmy trzy trafienia. Później dogoniliśmy Serbów na jedną bramkę, była szansa na remis, ale Piotr Chrapkowski nie trafił z kontry. Do przerwy pozostawało kilkanaście sekund, dwóch naszych zawodników (Bartosz Konitz, Michał Szyba) wyleciało na ławkę kar. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Serbii 15:14.

Po siedmiu minutach drugiej części meczu gospodarze objęli prowadzenie 19:18. Dwie kolejne bramki także padły łupem naszej drużyny, a wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Serbów, Dejan Perić. Kilka prostych strat w ataku spowodowało kolejne emocje. Kwadrans przed końcem drużyna z Bałkanów doprowadziła znów do remisu, tym razem po 24.

W kolejnych akcjach emocje sięgały zenitu. Gra toczyła się na zasadzie gol za gol. Cztery minuty przed końcem nasi mieli dwa oczka przewagi, po bramce Bieleckiego. Serbowie odpowiedzieli trafieniem z karnego.

Na niecałą minutę przed końcem Szmal obronił karnego rzucanego przez Ivana Nikcevicia. A Tauron Arena Kraków wprost „odleciała”. Jednak do końca pozostawało jeszcze kilkadziesiąt sekund i o czas poprosił trener Biegler. Polska wygrała 29:28.

MVP meczu został Michał Jurecki. Kolejny mecz biało-czerwonych w niedzielę z Macedonią (godz. 20.30).

Polska – Serbia 29:28 (14:15)

Jak na boisku radzili sobie zawodnicy Vive Tauronu Kielce?

Sławomir Szmal – Zaczął w pierwszym składzie. Po kwadransie zastąpił go Piotr Wyszomirski. Wszedł w drugiej połowie i od razu zaczął od obronionego karnego. W decydującym momencie obronił kolejny rzut z siedmiu metrów.

Karol Bielecki – Wszedł po kwadransie. Po przerwie rzucił kilka bardzo ważnych i co ważne efektownych bramek.

Piotr Chrapkowski – Na parkiecie pojawił się po piętnastu minutach. Grał w obronie.

Krzysztof Lijewski – Zaliczył bardzo solidny występ. Pewny w obronie, pewny w ataku. Gdy trzeba było, nie bał się rzucać, dodatkowo świetnie podawał do kolegów.

Michał Jurecki – Zaczął na lewym rozegraniu, później przeszedł na środek. Na początku zanotował kilka nieskutecznych rzutów. Brał jednak na siebie odpowiedzialność w trudnych sytuacjach. Po przerwie Jurecki wziął na siebie odpowiedzialność. Rzucał ważne bramki, ale także asystował przy golach innych. Ogromny plus za radość po każdej udanej akcji – za to go kibice kochają.

Z Krakowa Wojciech Staniec

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

tundziak2016-01-15 23:10:38
Piotrek Chrapkowski niestety w obronie jak dziecko we mgle, dziwie się że Biegler go tyle trzymał i ta kontra... coś ostatnio z tymi kontrami u niego nie najlepiej

Ostatnie wiadomości

W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. „Żółto-biało-niebiescy” w tej fazie zmagań spotkają się z tym rywalem po raz… trzeci z rzędu.
Średnia 2,75 gola na mecz to wynik, który rozgrzał kibiców podczas pierwszego weekendu zmagań PKO BP Ekstraklasy w 2026 roku. W 19. serii gier nie zabrakło niespodzianek.
Łączna frekwencja podczas 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 93 017 widzów.
W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. – My podchodzimy do tego starcia profesjonalnie i koncentrujemy się na uzyskaniu pozytywnego dla nas wyniku – powiedział Piotr Jarosiewicz, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. – Dwa okresy przygotowawcze w ciągu roku to dla organizmu duże wyzwanie, ale zawodnicy potrzebowali tego czasu na regenerację i wyleczenie swoich problemów zdrowotnych – powiedział Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. – Trener Zieliński tonuje zapędy i przechodzimy od meczu do meczu – powiedział po spotkaniu Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. – Nie ma co ukrywać, że gole na tym stadionie smakują fajnie, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy – powiedział po spotkaniu Mariusz Stępiński, napastnik „żółto-czerwonych”.
To był wieczór wielkich emocji w Jyske Bank Boxen, który zakończył się koronacją Duńczyków oraz wielką radością Chorwatów. Podczas gdy gospodarze pewnie sięgnęli po złoto, „Hrvatska” wyszarpała brąz w meczu, w którym o losach medalu decydowała jedna bramka.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Opinią po spotkaniu podzielił się trener miejscowych Marek Papszun.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Opinią po spotkaniu podzielił się trener zwycięzców Jacek Zieliński.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Bramki zdobyli Bartosz Kapustka (z rzutu karnego) dla „Wojskowych”, a także Mariusz Stępiński, który ustrzelił dublet dla „żółto-czerwonych”.
W weekend Kobierzyce gościły juniorskie ekipy w ramach turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski kobiet. Szczypiornistki Korony Handball Kielce potwierdziły znakomitą dyspozycję, pewnie wygrywając wszystkie trzy spotkania i z pierwszego miejsca meldując się w kolejnej rundzie rozgrywek.
Wielkimi krokami zbliża się powrót na parkiet piłkarzy ręcznych Industrii Kielce. Wicemistrzowie Polski zainaugurują wiosenne granie początkiem lutego, a plan na najbliższe miesiące jest oczywisty - zdetronizowanie Orlenu Płock i odzyskanie mistrzostwa Polski, a także jak najlepszy występ w Europie. Co czeka naszą drużynę w drugiej części sezonu 2025/26 oraz na co stać szczypiornistów z Kielc? O ocenę szans Industrii poprosiliśmy eksperta serwisu Bukmacher-Legalny, Wojciecha Szeląga.
W starciu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Oczywiście transmisja ze starcia z ekipą „Wojskowych” przy Łazienkowskiej będzie dostępna w telewizji, a także w internecie.
W starciu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Spotkanie będziecie mogli śledzić w naszej relacji NA ŻYWO.
Właściciel klubu oraz przewodniczący rady nadzorczej Korony Kielce Łukasz Maciejczyk był gościem „Rozmowy Dnia Polskiego Radia Kielce”. W rozmowie z Jakubem Rożkiem sternik klubu poruszył wątki związane z kulisami zgrupowania w Turcji, nowymi transferami oraz ambitnymi celami na rundę wiosenną.
Kapitalna postawa Andreasa Wolffa w bramce pomogła Niemcom ograć Chorwację, a bezbłędny Mathias Gidsel poprowadził Danię do zwycięstwa nad Islandią. Portugalczycy triumfowali zaś ze Szwecją.
Korona Kielce rozpoczęła kampanię #KoronaWKomplecie, w której promuje zakup karnetów na wiosenne mecze „żółto-czerwonych”. Do akcji włączyli się „Ambasadorzy Korony” okresu ostatnich dwóch dekad: Jacek Kiełb, Kamil Kuzera, Paweł Golański oraz Maciej Korzym.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. – Spodziewamy się naprawdę bardzo trudnego meczu, nikt nie sugeruje się tym, co działo się jesienią, czy pozycją rywala w tabeli bo to nie ma nic do rzeczy – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. O kwestiach kadrowych przed tym pojedynkiem szerzej opowiedział Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.

Legia Warszawa będzie musiała radzić sobie bez jednego ze swoich kluczowych zawodników w nadchodzących miesiącach. Klub ze stolicy poinformował za pośrednictwem portalu X, że Rúben Vinagre przeszedł operację mięśnia przywodziciela i jego powrót do treningów przewidywany jest dopiero na początek maja. To istotna wiadomość również z perspektywy Korony Kielce, która już 1 lutego zmierzy się z „Wojskowymi”.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.
Kibice Korony Kielce, którzy nie zdecydowali się na wyjazd do stolicy, będą mogli obejrzeć najbliższe ligowe starcie w wyjątkowych warunkach! W niedzielę, 1 lutego, kino Helios w Galerii Echo przeprowadzi transmisję meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym „Żółto-Czerwoni” zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa.
Przed Koroną Kielce potyczka z Legią Warszawa. Co charakteryzuje ekipę Marka Papszuna?
Poznaliśmy cztery najlepsze drużyny EHF Euro 2026: do strefy medalowej awansowały reprezentacje Danii, Niemiec, Chorwacji oraz Islandii.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group