Finisz przygotowań do Euro. Pracowite dni zawodników i trenera Vive Tauronu

08-01-2016 14:09,
Marcin Długosz

Już w piątek, 15 stycznia, rozpocznie się Euro 2016 w Polsce. Reprezentacje narodowe w składzie z zawodnikami Vive Tauronu Kielce w najbliższych dniach rozegrają ostatnie mecze kontrolne przed inauguracją czempionatu Starego Kontynentu. Graczy żółto-biało-niebieskich, a także ich trenera, Tałanta Dujszebajewa, czeka pracowity finisz przygotowań do zmagań na polskich parkietach.

Najwięcej zawodników Vive broni oczywiście barw Polski. Jest ich pięciu: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Piotr Chrapkowski, Karol Bielecki oraz Krzysztof Lijewski. Wystąpią oni na towarzyskim turnieju w Hiszpanii. W piątek zmierzą się z Brazylią, w sobotę ze Szwecją, natomiast w niedzielę spotkają się z gospodarzami z Półwyspu Iberyjskiego.

Taki sam zestaw przeciwników, tylko w innej kolejności, czeka Julena Aginagalde. Hiszpański obrotowy w piątek powalczy ze Szwecją, zaś w sobotę z Brazylią, by w niedzielę spuentować turniej potyczką z Polakami.

Tym razem po przeciwnych stronach barykady spotkają się Chorwaci Ivan Cupić i Manuel Strlek ze Słoweńcem Urosem Zormanem. Ich reprezentacje rozegrają ze sobą dwa sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek, drugi zaś w sobotę.

Dwa starcia z tymi samymi rywalami czekają także Tobiasa Reichmanna i Branko Vujovicia. Niemcy w sobotę i niedzielę zmierzą się z Islandią. Czarnogórcy natomiast sprawdzą się na tle Macedonii. Sparingi te zaplanowano na niedzielę i poniedziałek.

W podobnej sytuacji jest również Tałant Dujszebajew. Trener Vive, pełniący także funkcję selekcjonera reprezentacji Węgier, sprawdzi swój zespół tuż przed Euro dwoma sparingami z Serbią. Odbędą się one w sobotę i niedzielę.

Mistrzostwa Europy 2016 rozpoczną się w piątek, 15 stycznia. Głównym punktem tego dnia będzie pojedynek Polaków z Serbami w krakowskiej Tauron Arenie. Pierwszy gwizdek zaplanowano o godzinie 20:30.

fot. Wojciech Staniec

Projekt i wykonanie: CK Media Group